Jump to content



Assetto Corsa-Mods-Downloads etc.


GeoF1

Recommended Posts

51 minutes ago, liakjim said:

 


???

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Εννοω οτι τον τελευταιο χρονο εχεις πει ποσες φορες μου αρεσει περισσοτερο το ενα, περισσοτερο το αλλο και αλλες τοσες ενα αλλο.χαχα

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι τον τελευταιο χρονο εχεις πει ποσες φορες μου αρεσει περισσοτερο το ενα, περισσοτερο το αλλο και αλλες τοσες ενα αλλο.χαχα
 


Και που να έλεγα για το raceroom που δοκίμασα χθες και με εντυπωσίασε!!!

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Μονος σου θα γραφεις..:p

 

Θα γραφει μονος του και θα τσακωνεται μονος του. Παιζει και να κανει report τον εαυτο του :p

 

 

πριν 54 λεπτά, το μέλος Dimitris Pappas έγραψε:

Με το συμπαθειο αλλα τον τελευταιο καιρο ΜΟΝΟ ο @liakjim εχει τρεξει και κατι αλλο εκτος AC.... και συνεχιζει και παιζει το AC 

FIXED :p

Spoiler

και ετσι αρχισε ο καυγας..... :hehe:

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από wolves
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Θα γραφει μονος του και θα τσακωνεται μονος του. Παιζει και να κανει report τον εαυτο του [emoji14]


Η αλήθεια είναι ότι τσακώνομαι μόνος μου : ανοίγω το pc στις λίγες ώρες που έχω ελεύθερες και λέω : "τί να φορτώσω τώρα?".
Τελικά εξαρτάται.
Όταν είχαμε σαν combo την Porsche, πήγαινα καρφί στο AMS.
Τώρα με την Ferrari, που είναι καταπληκτική , 99% πάω Assetto.
Μέχρι τώρα δεν μου άρεσε το raceroom, αλλά χθες που είδα τα prototypes , δεν μπορούσα να σταματήσω.

Γενικά τώρα που άλλαξα προοπτική και ήρθε η οθόνη κοντά, βλέπω τις αδυναμίες του assetto στο antialiasing και στις σκιές. Το εσωτερικό των αυτοκινήτων είναι αξεπέραστο αλλά τελικά το raceroom όπου το MSAAX8 δουλεύει άριστα, έχει πιο φυσική, ζωντανή και καθαρή εικόνα. Τα γραφικά σε αυτό μου αρέσουν περισσότερο τελικά.
Το assetto ψιλο καρτουνιζει ενώ οι σκιές μου τρυπάνε τα μάτια.

Συνολικά το AMS δίνει την καλύτερη αίσθηση και ήχους, το rF2 το καλύτερο FFB , το raceroom τα καλύτερα γραφικά ενώ φτιάχνει σε αίσθηση, το AC το πιο ολοκληρωμένο πακέτο χωρίς να είναι πάντα το κορυφαίο είναι πάντα πολύ ψηλά.

Γενικά, ζούμε στιγμές που όλα δίνουν κάτι και είτε δίνεις χρόνο σε όλα ή αν θες να είσαι ανταγωνιστικός, διαλέγεις ένα.

Και οι δύο προσεγγίσεις είναι αποδεκτές και κατανοητές.

Προσωπικά είμαι κάπου στη μέση με κλίση προς το δεύτερο.


Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.