Jump to content



Φθηνά χαρτικά είδη, χατροπετσετες κτλπ


artyom

Recommended Posts

Παιδιά, λοιπον ψάχνω φθηνα χαρτια υγειας/χαρτοπετσετες και χαρτι κουζινας.

Βρισκομαι θεσσαλονικη.

Αυτη τη στιγμή απο σουπερ μάρκετ εχει 3€ τα 8 χαρτια υγειας τα οποια ειναι και πολύ απλα και με λιγα φυλλα.

Ψαχνω κάνα ή εργοστάσιο ή κανα μαγαζι που να εχει καλες τιμες.Καποτε ειχα παρει 10€ τα 40 χαρτια υγειας.

Το glass cleaning δεν ειχε καλές τιμές πάντως.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καποτε περνουσε και ο τυπος με το Datsun και φωναζε "40 ρολλα χαρτι υγειας , ενα χιλιαρικο" , δυσκολα θα βρεις πολυ φτηνα ,σε καμμια αποθηκη και μονο χοντρικής τιμες θα σε ευχαριστησουν λογικα. 

Παλιοτερα (2005) και εγω ειχα παρει βετεξ ρολο , με 100 βετεξ , στα 6€ , δουλευα  στο ζαχαροπλαστειο του Χατζη ομως που τα επαιρνε χονδρικη και ετσι προμηθευτηκα 5 τετοια ρολο που κρατησαν χρονια.

 

Εχω και 1.5 χρονο που εφυγα απο Σαλονικα και ενω και εγω εψαχνα για καλες τιμες τοτε, δεν εβρισκα κατι σχετικο , τουλαχιστον στην περιοχη μου (Αμπελοκηπους). Στο κεντρο ισως πετυχεις κανα "λαβρακι" :)

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, tommybertsen said:

...δουλευα  στο ζαχαροπλαστειο του Χατζη...

Τη συνταγή για τα Τρίγωνα, ΤΩΡΑ!

 

 

Όσον αφορά στα χαρτιά, συνήθως πρέπει να ψάξεις σε επαγγελματικά. Του SuperMarket είναι πολύ ακριβά για μεγάλη ποσότητα. 

http://www.izzi.gr/paper-hygiene/rolls-kitchen-hand-towel.html

Κοιτάς φύλλα και γραμμάρια. Θέλεις το υψηλότερο βάρος ανά φύλλο, αλλά χωρίς να το πληρώσεις χρυσό.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Wizard! said:

Τη συνταγή για τα Τρίγωνα, ΤΩΡΑ!

 

Aν την εδιναν τοτε και σε εμενα καλα θα ηταν :hehe: (δηλαδη συνταγη απο Καζαν Ντιπι + Χανουμ Μπουρεκ  δε σε ενδιαφερει; :p

 

 

Καλο το izzi, θα το τσεκαρω. Εδω στο Αλεξανντρουπολη δεν εχει απολυτως τιποτα που να συμφερει !

Link to comment
Share on other sites

Να πω, πως βρήκα 2 μαγαζια.

http://casapaper.gr/product/%CF%87%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%AF-%CF%85%CE%B3%CE%B5%CE%AF%CE%B1%CF%82-30-%CF%81%CE%BF%CE%BB%CE%AC-190%CE%B3%CF%81-%CE%B1%CE%BD%CE%AC-%CF%81%CE%BF%CE%BB%CF%8C-%CE%B1-%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%BF/

με 14€ ,

και τυχαια οταν ημουν με το σκυλο στις συκιες νεαπολη ενα μικρο μαγαζι τα 30χ200γρ στα 16€.

Αυτα που ειχα παρει 10€ ηταν της MAXI,στη κατερινη φτιαχνονται.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

το χαρτί υγείας σε μπλε συσκευασία του Lidl (τρίφυλλο με 4 ευρώ τα 12) είναι για τα γούστα του πωπού μου εξαιρετικό.

 

εξίσου καλό είναι και το χαρτί κουζίνας γίγας που έχει το Lidl.

 

@tommybertsen εγώ θέλω την συνταγή για χανούμ μπουρέκ και βεζύρ παρμάκ σοκολά.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GriGaS said:

@tommybertsen εγώ θέλω την συνταγή για χανούμ μπουρέκ και βεζύρ παρμάκ σοκολά.

Πωλητης ημουν :p Το μονο που ξερω ειναι οτι εχουν γαλα βουβαλισιο (εκτρεφει βουβαλες στην Θέρμη , οπου βρισκονται τα εργαστηρια ) και δεν εχω ιδεα πως γινεται η διαολεμενη κρεμα τους :embarrassment:

 

1 hour ago, GriGaS said:

το χαρτί υγείας σε μπλε συσκευασία του Lidl (τρίφυλλο με 4 ευρώ τα 12) είναι για τα γούστα του πωπού μου εξαιρετικό.

 

εξίσου καλό είναι και το χαρτί κουζίνας γίγας που έχει το Lidl.

Απο εκει παιρνω και εγω, το ροζ του λιντλ το 4φυλλο και το μεγαλο χαρτι κουζινας , πολυ καλο και κραταει αρκετο καιρο!

Link to comment
Share on other sites

το βουβαλίσιο νομίζω το χρησιμοποιούν μόνο για το καζάν ντιπί. σε ποιο χατζή ήσουν; ήμουν τακτικός πελάτης 1997-2003 τόσο στο κατάστημα της σοφούλη απέναντι από το Shark, όσο και σε αυτό στη Βενιζέλου (συνήθως επιστρέφοντας από ξύδια σε αυτό).

 

και για να μη βγαίνουμε offtopic, έχω παρατηρήσει πως όταν το lidl έχει χ-large εβδομάδα που έχει 16άρια χαρτιά υγείας στην τιμή της 12άδας η ποιότητα είναι ελαφρώς διαφορετική

Link to comment
Share on other sites

Τελευταιο οφφτοπικ. Ημουν στης Καμαρας το 2005-2006 1.5 χρονο. Ειναι ολα με βουβαλι αυτα. Βεζυρ Παρμακ , Χανουμ Μπουρεκ και οτι εχει κρεμα (εκτος απο το τριγωνο φυσικα). 

 

Δε πετυχα τετοια προσφορα , τη 12δα με τα τετραπλα παιρνω , και ειναι more than fine για την τιμη τους! 

Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι , μονο για τετοια χαρτια μιλαμε σε αυτο το thread :hehe::p 

 

@artyom

Του lidl το μεγαλο χαρτι κουζινας κανει 1.99 ονοματι "frotto" ειναι 414 φυλλα και το βρισκω αριστο.

Για χαρτι υγειας εξισου καλο ειναι το floralys ή καπως ετσι. 

 

Τωρα για πιο "επωνυμα" και καλυτερης ποιοτητας , προφανως θα πρεπει να δωσουμε ολοι το κατι παραπανω :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, tommybertsen said:

Για χαρτι υγειας εξισου καλο ειναι το floralys ή καπως ετσι. 

Τωρα για πιο "επωνυμα" και καλυτερης ποιοτητας , προφανως θα πρεπει να δωσουμε ολοι το κατι παραπανω

 

είχα πετύχει μια φορά έναν τύπο που εργαζόταν στη γραμμή παραγωγής (με μεγάλη θέση) στο εργοστάσιο που έφτιαχναν τέτοια. Νομίζω ήταν τα Tempo η «μεγάλη» μάρκα κι έφτιαχναν και ιδιωτικής ετικέτας όπως τα floralys. Ισχυριζόταν ότι τα έφτιαχναν με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, χωρίς καμία ποιοτική διαφορά κι ότι δεν αξίζει κάποιος να πληρώνει το όνομα. Να πω την αμαρτία μου συνήθως αγοράζω επώνυμα αλλά είναι από τα σημεία που κάποιος μπορεί να εξοικονομήσει κάτι χωρίς μεγάλη διαφορά στη χρήση.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
On 5/1/2020 at 12:17 ΜΜ, το μέλος eleozz έγραψε:

 

Το παραπάνω μαγαζί έχει κάποια είδη με ενδιαφέρουσες ονομασίες όπως SAVAFERTO (καλά που δεν το ονόμασε MITSOPIASE) ή SUPPLEN (γιατί σου πλέν' καλά. αμ' πώς)!

 

Ζω πάντως για τη μέρα που κάποιος θα ποστάρει στο "οι Αγορές μας" μια φωτογραφία από το σαλόνι του γεμάτο με χιλιάδες αμέτρητα κωλόχαρτα. :hehe:

  • Like 2
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος p55 έγραψε:

Ζω πάντως για τη μέρα που κάποιος θα ποστάρει στο "οι Αγορές μας" μια φωτογραφία από το σαλόνι του γεμάτο με χιλιάδες αμέτρητα κωλόχαρτα. :hehe:

 

Έχω ποστάρει το γραφείο μου με 1200 pampers

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος GriGaS έγραψε:

Έχω ποστάρει το γραφείο μου με 1200 pampers

 

Κι όπως πολλοί άλλοι πιονιέροι στο παρελθόν η γενναία αυτή πράξη δεν σου αναγνωρίστηκε κατά πως σου άρμοζε. 

Τελικά είμαστε αχάριστος λαός. 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.