Jump to content



Τελευταία νέα για το Polaris της AMD


Recommended Posts

6 minutes ago, INFLAMESGOHAN said:

Κοιτα στα 1350 σου λεω οτι ειναι το μαχ οβερκλοκ σε refernce καρτουλα με 80 μαξ θερμοκρασιες θα παιζει ανετοτα σε 2κ απλα καιγομαι ρε συ να δω τι θα βγαλουν απο τιμες ελλαντα γτ ειλικρινα σου λεω αμα ειναι 350 τιμη τοτε παω σε 1070 refernce και εχω το κεφαλακι μου ησυχο... οσο για το φιλο μας τον Μαυρο σε αυτο το θα παιχτουν σφαλιαρες γτ ειναι 3-4 ακομα και μετα διακοπες .... θα βρω το λινκ να στο στειλω σε PM

1) Aρκετά λιγότερο (+ ένα καλό fan profile) ;) 

2) Σου είπα... ;) 

3) Δεν θα πώ τιμή...

Spoiler

:(

 

4) Δεν μπορώ να απαντήσω... 

5) Γιατί δεν ανοίγεις ένα thread στα offtopic να κάνουμε κουβεντούλα? :p 

 

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος LocoDiceGR έγραψε:

http://radeon.kappow.co.uk/

 

ωπ τι γινεται :gyro:

Έρχεται η κόκκινη επανάσταση σύντροφοι της αριστεράς... 

Ωοπ, λάθος. Δεν έχει σφυροδρέπανα! :D

Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος GFFermari έγραψε:

Guru3D: 29-06-16 It's coming ...

μουσική από καλημέρα ζωή κ λάμψη;; Λολ

 

σε άλλα νέα... (ό,τι να'ναι οι αριθμοί, η fury x ξαφνικά έγινε κάτι διαστημικό)

bd3a920fd49b4263965640d89d72e43f.jpeg

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τελικά στα ματια μου και επειδή φτάνει την 980,συμφέρει η αγορα της. Στο directx 12 θα την ξεπεράσει άνετα. Σε Oc δεν συζητάμε

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Delijohn said:

μουσική από καλημέρα ζωή κ λάμψη;; Λολ

 

σε άλλα νέα... (ό,τι να'ναι οι αριθμοί, η fury x ξαφνικά έγινε κάτι διαστημικό)

bd3a920fd49b4263965640d89d72e43f.jpeg

Τα συγκεκριμένα ειναι fake. Τυχαία λείπει η 390 :p

Link to comment
Share on other sites

ενταξει σχεδον φτασαμε στο τελος του NDΑ οποτε ας περιμενουμε τα κανονικα reviews, αλλα αν ισχυουν ψυγματα των παραπανω, μου φαινεται απογοητευτικο να μη φτανει καν τις 980/390Χ. Απογοητευτικο φυσικα αν η τιμη παει στα 300ε+ , αν εβγαινε στα 230ε που λεγανε δεν εχω κανενα προβλημα αλλα αν παει 300-320 πχ (δε μιλαω καν για 350) γιατι να μην παρω μια μεταχειρω 980ti ρε παιδια με κατιτις παραπανω? Σε λιγο καιρο πανω απο 380ε δε θα κοστιζει η 980ti στα μεταχειρησμενα (θελουν δε θελουν να το αποδεχτουν οι κατοχοι). Η εστω και χωρις αυτην την επιλογη θα εδινα ευχαριστα +150ε για την 1070...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Blinky said:

ενταξει σχεδον φτασαμε στο τελος του NDΑ οποτε ας περιμενουμε τα κανονικα reviews, αλλα αν ισχυουν ψυγματα των παραπανω, μου φαινεται απογοητευτικο να μη φτανει καν τις 980/390Χ. Απογοητευτικο φυσικα αν η τιμη παει στα 300ε+ , αν εβγαινε στα 230ε που λεγανε δεν εχω κανενα προβλημα αλλα αν παει 300-320 πχ (δε μιλαω καν για 350) γιατι να μην παρω μια μεταχειρω 980ti ρε παιδια με κατιτις παραπανω? Σε λιγο καιρο πανω απο 380ε δε θα κοστιζει η 980ti στα μεταχειρησμενα (θελουν δε θελουν να το αποδεχτουν οι κατοχοι). Η εστω και χωρις αυτην την επιλογη θα εδινα ευχαριστα +150ε για την 1070...

Οι κάτοχοι των 980Ti δεν είναι υποχρεωμένοι να βλέπουν τα πράγματα όπως ο υποψήφιος αγοραστής της 980Ti. Από εκεί και πέρα, όταν αρχίσουν να απαξιώνονται οι 980Ti θα είναι επειδή θα έχουν ήδη αρχίσει να σταθεροποιούνται οι τιμές των νέων AMD, πρωτίστως, λόγω μεγαλύτερης διαθεσιμότητας και των Pascal κατά δεύτερο λόγο, με ερωτηματικό σε αυτό διότι δεν ξέρουμε πως θα πάει από διαθεσιμότητα το Pascal στο άμεσο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα μέσω skroutz.gr τιμές 390 και 390X στα 8GB (δεν βρήκα με 4GB)

390: ~350€

390Χ: ~410€

Αν οι επιδόσεις πάνε ως εξής:

390

480

390X

τότε κάθε ευρώ κάτω από τα 350-380€ για την 480 με 8GB θα είναι κέρδος.

Και χωρίς να βάζω μέσα την χαμηλότερη κατανάλωση, θερμοκρασία, θόρυβο, τα καινούργια HDMI/Display Port και το Media Performance σε decoding/encoding (HEVC/VP9/H.264)

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ARMAGEDDON said:

έχουμε και λέμε κακά μαντάντα για το ελλάδα ,

  Hide contents

(το e-shop μου είπε ότι θα είναι διαθέσιμες από 10 Ιουλίου )

 

Nooooooooo :'( Μαλακίααααααα, δεν μπορώ να περιμένω άλλοοοοοο.

Υποθέτω αν το eshop φέρει 10 ιούλη δε νομίζω να μπορέσει κάποιος άλλος να κάνει deal για νωρίτερα.... (ίσως κανα πλαίσιο) αλλά και πάλι μάλλον χλωμό...
Όπως και να χει ευχαριστούμε για την ενημέρωση!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, NikosD said:

 

 

 

Έψαξα μέσω skroutz.gr τιμές 390 και 390X στα 8GB (δεν βρήκα με 4GB)

 

 

 

390: ~350€

 

 

 

390Χ: ~410€

 

 

 

Αν οι επιδόσεις πάνε ως εξής:

 

 

 

390

480

390X

 

τότε κάθε ευρώ κάτω από τα 350-380€ για την 480 με 8GB θα είναι κέρδος.

 

 

 

Και χωρίς να βάζω μέσα την χαμηλότερη κατανάλωση, θερμοκρασία, θόρυβο, τα καινούργια HDMI/Display Port και το Media Performance σε decoding/encoding (HEVC/VP9/H.264)

 

Ολα αυτα αν εισαι AMD fanboy και περιορισμενος στα καινουρια μονο ομως...

Ας μη μενουμε στις πλασματικες τιμες των "παλιων" που κακως ειναι ακομα εκει που ειναι για να δικαιολογησουμε μια υψηλη αρχικη τιμη της καινουριας...

 

@yanni

Κοιταξε να δεις μπορει οντως να μεινουν στον κοσμο τους οι κατοχοι 980ti γιαυτο και λεω οτι και να μην ισχυσει θα πηγαινα ευχαριστα στην 1070.

Η τελευταια ομως κοβω το BEEP μου οτι Σεπτεμβρη δε παιζει να μη τη βρισκεις 430 και κατω, και ας κανουν οτι θελουν οι υπολοιποι, εγω μετα τις διαμοπες θα ψωνισω, αν η AMD βγαλει στα λογια μονο τις τιμες που λεει και αν οξ 980ti δεν πεσουν εκει που πρεπει στα μεταχειρω, χτυπαω 1070 τελη αυγουστου αρχες Σεπτεμβριου...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι απογοητευτικό ένα chipaki στα 14nm να κλοκάρει χειρότερα απο ένα άλλο που είναι 2 χρόνια στην αγορά και το οποίο είναι κατασκευασμένο με λιθογραφία 28nm... με την τιμή που περιμένω να έρθει η RX480 (Ελλάδα), την βλέπω να πηγαίνει στον κάδο... Ελπίζω να βγώ ψεύτης..!

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.