Jump to content



Τελευταία νέα για το Polaris της AMD


Recommended Posts

Επειδή βαρεθηκα λέω να χτυπισω μία Fury x αν κάτσει κοντά στα 400 κάτι € τι λέτε ? 

Καλο ακούγεται, αλλά 4gb; Κατά τα άλλα πρόσεξε αν ειναι μεταχειρισμένη για το θέμα με τον θόρυβο στην αντλία που είχαν οι πρώτες.

Αν είναι καινούρια δώσε κανά link. [emoji14]

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, ARMAGEDDON said:

Επειδή βαρεθηκα λέω να χτυπισω μία Fury x αν κάτσει κοντά στα 400 κάτι € τι λέτε ? 

Από Ελλάδα ή εξωτερικό; Προσωπικά θα πήγαινα για απλή Fury αν την έβρισκα 80-100€ φτηνότερα, διότι έχει δίκιο ο @FrOsT για τα 4GB. Αν την πάρεις, πιθανολογώ ότι πρώτα θα δεις να σε περιορίζουν τα 4GB και μετά θα σε απασχολήσουν οι λιγότεροι stream processors. Άσε που μπορεί να ξεκλειδώνουν και τίποτα stream processors στην Fury και να γίνεται X.

Link to comment
Share on other sites

Fury απλή στα 300€ δεν έχω δει.

Nano στα ~350€ και Fury X στα 450€ υπάρχουν. Αλλά αξίζουν? Σκέφτομαι σοβαρά για Nano αλλά βλέπω και τη Fury Χ αν αξίζει.

H 1070 έκανε ένα καλό και έριξε τις τιμές αυτών αλλά νομίζω πως αναλογικά με την απόδοση τους, θα μπορούσε να είναι και χαμηλότερες.

Link to comment
Share on other sites

Fury Γερμανία ξεκινάει 80€ χαμηλότερα από Fury X. Το ξεκλείδωμα από ότι είδα απαιτεί φλασάρισμα, οπότε μάλλον πολύ ρίσκο για ελάχιστο κέρδος.

 

http://geizhals.de/?cat=gra16_512&xf=1440_R9+Fury~1440_R9+Fury+X&asuch=&bpmax=&v=e&hloc=at&hloc=de&plz=&dist=&mail=&sort=p

 

Tώρα, στέλνουν δεν στέλνουν, δεν ξέρω. Δεν αγοράζω από Γερμανία.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Sapphire Announces the Radeon RX 480 NITRO+

Παράθεση

The Radeon RX 480 NITRO+ comes in two variants, 4 GB and 8 GB. The 4 GB variant comes with clock speeds of 1208 MHz core, 1306 MHz boost, and 7 Gbps memory; while the 8 GB variant ships with 1208 MHz core, 1342 MHz boost, and 8 Gbps memory. Display outputs include two each of DisplayPort 1.4 and HDMI 2.0b, and a dual-link DVI connector. The unique NITRO Glow feature lets you make the LED-lit Sapphire logo useful, by cycling it between its default blue color, to a random RGB color, gradients based on PCB temperature and fan-speeds, a Sapphire TriXX-set color, or stay off.

76a_thm.jpg 76b_thm.jpg76d_thm.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος yanni έγραψε:

"Αγαπητέ μου Άγιε Βασίλη. Φέτος τα Χριστούγεννα ή και νωρίτερα αν σου είναι εύκολο, θέλω μια custom RX 480".

Αγαπητέ μου yanni.

Μιας και φαίνεσαι καλό και μυαλωμένο παιδί θα σου το πω απλά. Λόγω περιορισμένης (εως καθόλου) διαθεσιμότητας σε custom RX480 δεν δύναμαι να πραγματοποιήσω την ευχή σου. Μπορώ όμως να σου φέρω μια reference RΧ 480, και του χρόνου.. έχει ο θεός!

Με εκτίμηση

Άγιος Βασίλης.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην το τραβάτε άλλο η 1060 θαβει την RX 480 απο παντου.Παρτε την Nvidia αυτην να εχετε το κεφαλι σας ήσυχο 

Έγινε επεξεργασία από PANOSMAMBAX
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην το τραβάτε άλλο η 1060 θαβει την RX 480 απο παντου.Παρτε την Nvidia αυτην να εχετε το κεφαλι σας ήσυχο 

Εμεις γουστάρουμε rx480 εσύ παρε 1060

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.