Jump to content



Τελευταία νέα για το Polaris της AMD


Recommended Posts

AMD RX 460 Polaris 11 GPU (Baffin) shows itself

 

Με κάθε Polaris 11, δώρο extra PCB. Αλλά δεν θα σας δώσουμε όλα τα pins του PCIe bus. Μην γίνεστε αχάριστοι.

 

polaris11.jpg

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βρίσκω την Sapphire Nitro 380X με 4GB που είναι factory overclocked  στα 1040MHz core και 6Gbps μνήμη στα 230€ καινούργια (skroutz)

 

Θέλω να πιστεύω ότι η RX 470 με 4GB ή έστω η Sapphire Nitro 470 θα είναι από καλύτερη έως πολύ καλύτερη σε performance, price και price/performance (VFM)

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος NikosD έγραψε:

Βρίσκω την Sapphire Nitro 380X με 4GB που είναι factory overclocked  στα 1040MHz core και 6Gbps μνήμη στα 230€ καινούργια (skroutz)

 

Θέλω να πιστεύω ότι η RX 470 με 4GB ή έστω η Sapphire Nitro 470 θα είναι από καλύτερη έως πολύ καλύτερη σε performance, price και price/performance (VFM)

Με κάτω απο 250 βρίσκεις 480 RX 4άρα παρεπιπτόντως. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος NikosD έγραψε:

Τελική ;

 

Με μεταφορικά και φόρους, όλα πληρωμένα ;

Δεν υπάρχει ακόμα διαθεσιμότητα ούτε εξωτερικό καλά καλά οπότε σε περίπου 3 εβδομάδες που θα είμαστε μέσα Αυγούστου λογικά θα παίξει σε αυτή τη τιμή που σου λέω σιγουρα.

https://geizhals.eu/?cat=gra16_512&xf=132_4096~9768_91606+-+RX+480#xf_top

 

Και γω ψάχνω για rx 480 8 άρα όμως αλλά περιμένω διαθεσιμότητα + ισορροπία τιμών. 

 

Οπως και να έχει ΜΗΝ πας σε 380 ή οποιαδήποτε της παλιάς σειράς. 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναπεί ότι θα πάω ΜΟΝΟ σε 470, βρέξει χιονίσει, για πάνω από 5 λόγους και δεν θα πήγαινα ούτε με σφαίρες σε κάρτα παλαιότερης γενιάς.

 

Απλά μου έκανε εντύπωση η τιμή που είπες για την 480, τα 250€ και σε ρώτησα.

 

Δεν νομίζω να παίξει αυτή η τιμή σύντομα - θέλει τουλάχιστον 6μηνο.

Link to comment
Share on other sites

από caseking παράγγειλα πριν 2 ώρες την sapphire nitro+ 480 4gb στα €267 στην πόρτα μου

 

αρχική τιμή χωρίς μεταφορικά και προμήθεια από πιστωτική στα €249 οπότε με το που έχουμε διαθεσιμότητα μπορεί να πέσουν και άλλο οι τιμές

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος NikosD έγραψε:

Έχω ξαναπεί ότι θα πάω ΜΟΝΟ σε 470, βρέξει χιονίσει, για πάνω από 5 λόγους και δεν θα πήγαινα ούτε με σφαίρες σε κάρτα παλαιότερης γενιάς.

 

Απλά μου έκανε εντύπωση η τιμή που είπες για την 480, τα 250€ και σε ρώτησα.

 

Δεν νομίζω να παίξει αυτή η τιμή σύντομα - θέλει τουλάχιστον 6μηνο.

6μηνο με την καμία. Απλά δεν υπάρχει ούτε για δείγμα 480 από Γερμανία. Τις έχουν γραπώσει όλες. Εδώ καλα καλα δεν εχουν βγει καν οι custom. ΥΠΟΜΟΝΗ ! Καλύτερα να δώσεις τα χρήματα για 480 κατ εμε 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, kom said:

από caseking παράγγειλα πριν 2 ώρες την sapphire nitro+ 480 4gb στα €267 στην πόρτα μου

 

αρχική τιμή χωρίς μεταφορικά και προμήθεια από πιστωτική στα €249 οπότε με το που έχουμε διαθεσιμότητα μπορεί να πέσουν και άλλο οι τιμές

Βλέπω καλά; Στο caseking λέει από 2/9/2016; Τότε θα έχουν παραλαβή;

Capture.PNG

Link to comment
Share on other sites

καλά βλέπεις,μετά την παραγγελία μου έστειλαν mail αν θέλω να αλλάξω κάτι επειδή είναι backorder,αν όχι να μην απαντήσω στο mail

 

στην περίπτωση που έχουμε μείωση τιμών δεν ξέρω τί γίνεται,θα μου επιστραφεί η διαφορά η το ξεχνάω ;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος kom έγραψε:

στην περίπτωση που έχουμε μείωση τιμών δεν ξέρω τί γίνεται,θα μου επιστραφεί η διαφορά η το ξεχνάω ;

Στην περίπτωση αυτή, θα σε χρεώσουν με την μειωμένη τιμή, αν την αυξήσουν έχεις κατοχυρώσει την τιμή που την έκλεισες.

Η διαφορά που θα προκύψει είτε θα στα επιστρέψουν είτε μετά από συνεννόηση μπορεί να σου μείνει ως υπόλοιπο με μορφή κουπονιού ή πίστωσης

σε επόμενη αγορά. Διάβασε και το email που σου έχουν στείλει θα έχει και κάποιες υποσημειώσεις.

 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος yanni έγραψε:

ASUS STRIX RX 470, Gigabyte RX 470 G1 Gaming, XFX RX 470 Black pictured | VideoCardz.com

Γνωρίζουμε πότε θα είναι διαθέσιμες οι rx 470? Κάπου διάβασα για αρχές του μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στις 15:00 CET, δηλαδή 17:00 ώρα Ελλάδας, θα γίνει η άρση απαγόρευσης για τα reviews του RX 470 (NDA).

 

Μετά τις 5 πιστεύω να βγουν κάποια reviews σήμερα.

Έγινε επεξεργασία από NikosD
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειδα και απο αλλα reviews ειναι πανω κατω μια 970.

Αυτοματα στελνει τα οποια απουλητα αποθεματα των 970 στο καδο και τις τιμες μεταχειρισμενων στο πατο :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.