Jump to content



Τελευταία νέα για το Polaris της AMD


Recommended Posts

16 hours ago, PanosXidis said:

@armageddon για σημερινες καρτες π.χ 1080-1070-980τι της βλεπει με τα κιάλια πολυ χωμα η καρτα σαν high end στο συγκεκριμενο test και δεν ανεβαινει αλλο σε κλοκια οποτε δεν θα πηγαινει αλλο,

όπως το είπες στο συγκεκριμένο τεστ το οποίο είναι nvidia friendly (όπου και οι πέτρες το ξέρουν αυτό :p )

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, PanosXidis said:

Εσυ δεν μπορεις να πεις τπτ αλλο ολα τα benchmarks Heaven-3dmark κλπ ολα Nvidia friendly,ΕΛΕΟΣ ρε @ARMAGEDDON

 

έτσι πάει ... όταν τρέχουν καλύτερα οι amd κάρτες τα παιχνίδια είναι amd friendly ... άκρη δεν πρόκειται να βγάλεις εκτός και αν βγει κάτι σαν το πρώτο CRYSIS !

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

πριν 40 λεπτά, το μέλος Andeus έγραψε:

Μεγειά @azazil1190, από θόρυβο πως πάει το nitro+ cooler?  Από που τη πήρες και ήρθε τόσο γρήγορα;  (αν θες πες και πόσο σε pm :p )

Ευχαριστώ φιλε μου.

Το περιμενα πιο θορυβώδες να σου πω την αλήθεια μετα απο τοσα review που ειχα διαβάσει αλλα στα αυτια τα δικα μου ειναι νορμαλ βαση των αναλογων στροφών .Ειναι πιο ησυχο απο της asus strix. Αλλα πιο θορυβώδης απο της msi gaming x.

Απο Ελληνικο καταστημα ειναι η καρτουλα.Κονε να έχεις και στην φέρνουν και στην πορτα σου :hehe:.

Ίσως πριν το τελος του μηνα να εχω και την δεύτερη. 

Who knows?

 

Παντος σε καμια περιπτωση δεν εχω μετανιώσει που την αγορασα και η τιμουλα σπεσιαλ σε σχεση με το γνωστο φαρμακείο Π.

 

Να τη και φορεμενη.

Ακομα καλύτερα θα δειχνει οταν θα υπαρχει και η 2η απο κατω

;)

 

20161116_232011.jpg

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, PanosXidis said:

Δεν παει καθολου ετσι armageddon απλα η amd ειναι ποιο ΑΔΥΝΑΜΕΣ ΤΕΛΟΣ

άντε πάλι με τα μέτρα κάθε τρεις και λίγο να τις μετράμε ...

 

εγώ περιμένω cpu μιας και τα τωρινά είναι άχρηστα και δεν μπορούν να τροφοδοτήσουν σωστά τις κάρτες με αποτέλεσμα να υπάρχει bottleneck σε cpu των 10.000 ευρώ !  :gyro:

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 ώρες, το μέλος azazil1190 έγραψε:

Παντος σε καμια περιπτωση δεν εχω μετανιώσει που την αγορασα και η τιμουλα σπεσιαλ σε σχεση με το γνωστο φαρμακείο Π.

Σε πολλά καταστήματα νομίζω μπορείς να βρεις καλύτερες τιμές από το Π! Παράδειγμα 1 και 1 , 2 και 2 !!! Και με έκπτωση, και με τιμη site :hehe:

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος TopCLR έγραψε:

Σε πολλά καταστήματα νομίζω μπορείς να βρεις καλύτερες τιμές από το Π! Παράδειγμα 1 και 1 , 2 και 2 !!! Και με έκπτωση, και με τιμη site :hehe:

Ισως να ειναι ακομα πιο καλη η τιμη απο τα παραπνω μαγαζια.;)

Link to comment
Share on other sites

On 11/17/2016 at 7:39 PM, azazil1190 said:

 

Το περιμενα πιο θορυβώδες να σου πω την αλήθεια μετα απο τοσα review που ειχα διαβάσει

20161116_232011.jpg

Εχεις και το corsair 540 αν δεν κανω λαθος, το οποιο παιρνει αρκετο αερα η καρτα, μερικοι κλαινε για θορυβο και το κουτι τους ειναι μην πω πως...τεσπα,

 

Οπως λενε και για την 380 που εχω εγω για 70+ βαθμους, δεν εχω ξεπερασει τους 65 σχεδον ποτε...

 

Καλοριζικη, οσο για το CF μην περιμενεις να δουλευουν ολα ρολοι, εχει ακομα θεματα το CF.:D

 

Ο Θεος ο Τζιοβανι την εχει μεγαλυτερη τελος.;)

Έγινε επεξεργασία από LocoDiceGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος LocoDiceGR έγραψε:

Εχεις και το corsair 540 αν δεν κανω λαθος, το οποιο παιρνει αρκετο αερα η καρτα

Σε ευχαριστω για τα καλοριζικα!

Πολυ σωστος το 540 ειναι.;)

Οχι μονο το συγκεκριμένο αλλα τα περισσοτερα ανθρωπινα κουτακια εαν εχεις προσεξει την εσωτερικη διαταξη  ροη αερα-καλωδια,βασικο να ειναι καθαρο απο σκονες-πουρι κτλ.η καρτες δουλεύουν μια χαρα.

Που σημαίνει ως γνωστόν οτι λιγοτερες θερμοκρασιες λιγότερο στροφες τα ανεμηστηρια λιγότερα db.(Δεν μιλαω για hard oc καταστάσεις)

Εαν ο αλλος το εχει μεσα λες και ειναι ενυδρείο για φιδια απο τα καλωδια,και εχει φτιαξει πουλοβερ απο τα χνουδια σκονες,δεν του φταίει ουτε η κοκκινη ουτε η πρασινη η ο καθε κατασκευαστης.

Οκ υπαρχουν και περιπτώσεις καρτων αλλα και κουτιων που οτι και να εκανες ειχαν θεματα απο θερμοκρασιες θόρυβο (εκτος refernce).

Για το cf λεω να κανω την απόπειρα και να το κανω τελος του μηνα.

Ξερω οτι θα υπάρχουν πολλα παιχνίδια που θα εχουν θεματα αλλα πιστευω οτι με οδηγους θα στρωσει εαν δεν στρώσει σύντομα πολυ απλα φευγει για πουλημα.

Σημερα εβαλα για μιση ωρα cod infinity μαξαρισμενο στα 1080p οτι υπηρχε στα τερματα.

Η καρτα με ρολογια 1400-2100 το σκιζε με 125fps το game με μαξ θερμοκρασιες 58-60c

Αλλα για να μην υπερβαλω θα παιξω περισσότερω να δω και αλλες σκηνες και έτσι θα βγαλω σωστο πόρισμα ποσα fps μπορεί να δωσει και που και εαν θα κρεμάει και πόσο. 

Αυτα τα λιγα...:p

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος azazil1190 έγραψε:

Σημερα εβαλα για μιση ωρα cod infinity μαξαρισμενο στα 1080p οτι υπηρχε στα τερματα.

Η καρτα με ρολογια 1400-2100 το σκιζε με 125fps το game με μαξ θερμοκρασιες 58-60c

Αλλα για να μην υπερβαλω θα παιξω περισσότερω να δω και αλλες σκηνες και έτσι θα βγαλω σωστο πόρισμα ποσα fps μπορεί να δωσει και που και εαν θα κρεμάει και πόσο. 

Αυτα τα λιγα...:p

Edit:

Τα 125 fps σε indoor καταστάσεις. 

Outdoor παίζει απο 78-86 fps 

 

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος azazil1190 έγραψε:

Edit:

Τα 125 fps σε indoor καταστάσεις. 

Outdoor παίζει απο 78-86 fps 

 

Ξανα edit:p

Στις βαριες outdoor σκηνες η καρτα παιζει 82+

Στο συνολο η καρτα ειναι καρφωμενη στα 100+ fps 125 μαξαρει συνεχεια μιας ειναι ειναι limited το παιχνιδι στα 125.

Πεταει το εργαλειο.

Με τους τελευταίους crimson εχει δωσει και αλλο boost και σε αλλα games.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, azazil1190 said:

Ξανα edit:p

Στις βαριες outdoor σκηνες η καρτα παιζει 82+

Στο συνολο η καρτα ειναι καρφωμενη στα 100+ fps 125 μαξαρει συνεχεια μιας ειναι ειναι limited το παιχνιδι στα 125.

Πεταει το εργαλειο.

Με τους τελευταίους crimson εχει δωσει και αλλο boost και σε αλλα games.

Τον αλλο μηνα περιμενουμε και τον ''Anniversary Driver'' :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εκανα λιγα τεστ να δω εαν η καρτουλα ειναι σταθερη στα 1350-2150 με undervoltage. 

Λοιπον ναι ειναι:D

Με -50mv παιζει στα 1100ν με λιγότερες θερμοκρασιες και τα max watts που τραβάει ειναι απο 130-150

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, azazil1190 said:

Εκανα λιγα τεστ να δω εαν η καρτουλα ειναι σταθερη στα 1350-2150 με undervoltage. 

Λοιπον ναι ειναι:D

Με -50mv παιζει στα 1100ν με λιγότερες θερμοκρασιες και τα max watts που τραβάει ειναι απο 130-150

Δώσε κανά νουμεράκι :) 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.