Jump to content



Αγορά κινητού μάλλον απο China μεριά


Recommended Posts

lol ο καφές είναι χωρίς ζάχαρη πάντως :hehe:

 

Καλό είναι για τα λεφτά του. Ειμαι πολύ ευχαριστημένη άσχετα ότι δεν έχω βρει χρόνο να σας κάνω μια μινι παρουσίαση.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος optimogar έγραψε:

Ζάχαρη φαίνεται..........ψήθηκα

Δε φαινεται η ζαχαρη, ειναι σκετος ο καφες :hehe: (σορρυ :p

 

Πραγματικα μου φαινεται καλυτερο απ'οτι περιμενα! Nice!! 

εδιτ: ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ , δεν ειχα δει της Αγαπης το μηνυμα! :( 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεσποινις , μια φωτο απο σκοτεινο δωματιο μπορεις ? Με το μοναδικο φως να ειναι οτι περναει απο το κλειστο πατζουρι 

 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, karmen1983 said:

Δε θα έλεγα ότι βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες βγάζει όμως ικανοποιητικές. 

Δες τις πιο πάνω και εδώ μία φώτο με φωτισμό καταστήματος

 

IMG_20160407_200203.jpg

 

Σε εξωτερικό χώρο έκανα κάποιες λήψεις σήμερα επίσης έκανα και μία λήψη απο εσωτερικό προς εξωτερικό χώρο. Οι φωτογραφίες έχουν γίνει απλά resize τίποτα άλλο.

 

Ολες στο αυτόματο

 

IMG_20160408_123248.jpgIMG_20160408_123259.jpgIMG_20160408_153735.jpgIMG_20160408_160125.jpg

Ολες εχουν αρκετο θορυβο... 

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα , τις προαλλες ηθελα να στειλω μια justwokeupPhoto και το κινητο εβλεπε μια μαυριλα παροτι εγω σαν πετρος εβλεπα μια χαρα στο δωματιο . Θα μου πεις τωρα αλλο το δικο μου ματι και αλλο η καμερα αλλα μου εκανε εντυπωση που τα εβλεπε θεοσκοτεινα . 

Υποτιθεται το note 3 pro εχει 16ΜΠ καμερα αντι για 13ΜΠ , ισως εχει βελτιωθει το θεμα 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

@Vamire Προσωπικά για φωτογραφία στο "πόδι" όπως έχω εγώ το κινητό με ικανοποιεί. Τώρα αν έχει ή όχι θόρυβο δε με απασχολεί και πολύ. Δε θα φωτογραφίσω με το κινητό μου τοπία ή κάτι που με ενδιαφέρει :) Όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων και τι ζητάει ο κάθε ένας απο το κινητό του Στα λεφτά φυσικά που δίνει.

 

@kpetros τα παντζούρια όταν κλείσουν σπίτι μου, δε βλέπω ούτε εγώ μέσα στο δωμάτιο. Παρακάτω έχω αφήσει λίγο ανοικτό πατζούρι (ουσιαστικά τις τρύπες ανάμεσα στα φύλλα) για να μπορώ και εγώ να βλέπω αρχικά αλλά και να βγει και κάτι στο κινητό (σημείωση ότι εννοείται ότι το τζάκι στα αριστερά απο το γατόδεντρο το βλέπω εγώ

 

 

 

 

IMG_20160408_190535.jpg

Link to comment
Share on other sites

Α μπραβο , αυτο ακριβος , ισως και με ελαααααααααααααααχιστα παραπανω φως . Η καμερα βλεπει μονο το πατζουρι , αμα την γυρισεις θα δει το σκοτος . 

Κανονικα μια "καλη" καμερα δεν θα επρεπε να βλεπει με αυτες τις συνθηκες? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος kpetros έγραψε:

Α μπραβο , αυτο ακριβος , ισως και με ελαααααααααααααααχιστα παραπανω φως . Η καμερα βλεπει μονο το πατζουρι , αμα την γυρισεις θα δει το σκοτος . 

Κανονικα μια "καλη" καμερα δεν θα επρεπε να βλεπει με αυτες τις συνθηκες? 

Εχω το G4... Καμμια καμερα κινητου δε θα "δει" , ακομη και iso 2700 και shutter speed να βαλω 1/2 , θα βγει οτι να'ναι

Πχ

92add6ba5d116feb7a1bd094980ffa6e.jpg

24871cbe0720f539426d152a0e371716.jpg

Με φως και Χωρίς

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος kpetros έγραψε:

Τουλαχιστον κατι διακρινεις :p 

Ναι αλλα δε φαινεται το ταβλι :p 

 

Ενταξει ας μη καννιβαλισω αλλο το θεμα! Εγω το βρισκω πολυ αξιοπρεπες το rmn3 pro! Οταν με το καλο βρει χρονο η Αγαπη θα χαρουμε με μια μινι παρουσιαση :D 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, tommybertsen said:

 

 

Εχω το G4... Καμμια καμερα κινητου δε θα "δει" , ακομη και iso 2700 και shutter speed να βαλω 1/2 , θα βγει οτι να'ναι

Πχ

92add6ba5d116feb7a1bd094980ffa6e.jpg

24871cbe0720f539426d152a0e371716.jpg

Με φως και Χωρίς

Το iso δεν κανει και πολλα δοκιμασε ss μεγαλυτερο και θα παρεις πολυ καλυτερο αποτελεσμα.
 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Vamire έγραψε:

Το iso δεν κανει και πολλα δοκιμασε ss μεγαλυτερο και θα παρεις πολυ καλυτερο αποτελεσμα.
 

Ασε . Εδω δεν ειχα ιδεα τι σημαινουν ολα αυτα :p Σε εξωτερικους χωρους μπορεις να εχεις απιστευτα αποτελεσματα, και ολα αυτα με ενα κινητο! Μεσα περιοριζεται, αλλα παλι ειναι αρκετα καλυτερο απο πολλα που εχω δει. 

 

Το rn3 pro εχει manual ρυθμισεις τετοιου τυπου ; Δεν εχω ιδεα!

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, karmen1983 said:

@Vamire Προσωπικά για φωτογραφία στο "πόδι" όπως έχω εγώ το κινητό με ικανοποιεί. Τώρα αν έχει ή όχι θόρυβο δε με απασχολεί και πολύ. Δε θα φωτογραφίσω με το κινητό μου τοπία ή κάτι που με ενδιαφέρει :) Όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων και τι ζητάει ο κάθε ένας απο το κινητό του Στα λεφτά φυσικά που δίνει.


Δεν αντιλεγω απλα το κινητο δεν ειναι για την καμερα του και οποιος κανει focus εκει θα ειναι μια κακη αγορα.
Το moto g 3rd gen τραβαει πιο καθαρες φωτο..
Απο κει και περα ειναι που θα κανει φοκους ο καθε ενας απο εμας πριν την αγορα του και παντα αναλογα το budget να παρει το καλυτερο.. 
 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Το rn3 pro εχει manual ρυθμισεις τετοιου τυπου ; Δεν εχω ιδεα!

Ναι έχει manual ρυθμίσεις. Αν δεις σε κάποιες γράφω ότι είναι στο αυτόματο και σε άλλες ότι έχω πειράξει white balance, iso....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tommybertsen said:

Ασε . Εδω δεν ειχα ιδεα τι σημαινουν ολα αυτα :p Σε εξωτερικους χωρους μπορεις να εχεις απιστευτα αποτελεσματα, και ολα αυτα με ενα κινητο! Μεσα περιοριζεται, αλλα παλι ειναι αρκετα καλυτερο απο πολλα που εχω δει. 

 

Το rn3 pro εχει manual ρυθμισεις τετοιου τυπου ; Δεν εχω ιδεα!

Δεν ειναι μονο οι ρυθμισεις ειναι και το διαφραγμα του φακου σε μια καμερα.. το lg g4 εχει  f/1.8 οταν τα περισσοτερα εχουν  f/2.0++ 
Oσο μικροτερο το νουμερο τοσο καλυτερες ληψεις σε σκοταδι. 
To galaxy s7 εχει   f/1.7 ...

Έγινε επεξεργασία από Vamire
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα στη ζωη μου ηθελα να εχω καπως αξιοπρεπη καμερα γι'αυτο διαλεξα το G4. Ημουν all the way down to China και εγω, και το κινητο για το οποιο γινεται λογος σε αυτο το Thread. Πρωτη φορα εβαλα στοχο καλυτερη καμερα δηλαδη. Ποτέ δε με απασχολουσε.

Η Αγαπη σιγουρα δεν ειχε τετοιες αναγκες, αν θελει να "σουταρει" κατι , θα το κανει με καποια actual καμερα, δε περιμενε φωτογραφιες του ποδαριου να ειναι best of the best σε αυτα τα λεφτα ειδικα.

Για μενα το vfm παιζει τον πρωτο ρολο , το performance all around μετα , και υστερα η καμερα. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.