Jump to content



Recommended Posts

Επαιξα το tutorial , απλα τωρα θα το αφησω (γιατι δεν ειχε κατεβει εντελως και δε με αφηνε να συνεχισω) και θα παω για δουλεια και θα επιστρεψω για να το δω απογευματακι.  :) 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος idonthave έγραψε:

Μεγειές, εγώ το ακύρωσα (ελπίζω να τους πρόλαβα, έλεγε κι εμένα Τετάρτη), προέκυψαν άλλα έξοδα.

Παίζει κι αλλού στα 29€

Thanx. Κριμα που ακυρωσες, αλλα προεχουν τα βασικα..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και γω παίζει να μη το πάρω γιατί βρήκα ποντικάκι Logitech ( logitech g102 ;)  , ακυκλοφόρητο Ευρώπη, αλλά εν κυκλοφορία Κίνα στο 30αρικο ( χρειάζεται γιατι ειμαι με microsoft του 5ευρού λόγω που πέθανε το Deathadder )

Link to comment
Share on other sites

πριν 16 ώρες, το μέλος idonthave έγραψε:

Μεγειές, εγώ το ακύρωσα (ελπίζω να τους πρόλαβα, έλεγε κι εμένα Τετάρτη), προέκυψαν άλλα έξοδα.

Κοίταζα τιμές σήμερα και το πετυχαίνω στα 29,90€ στο κωτσόβολο, μαζί με δωροεπιταγή που έχω τελική τιμή 5€ , δεν είναι κακή :p

Πέμπτη θα το έχω

 

Tommy έπαιξες το campaign, πως σου φάνηκε?

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος idonthave έγραψε:

Κοίταζα τιμές σήμερα και το πετυχαίνω στα 29,90€ στο κωτσόβολο, μαζί με δωροεπιταγή που έχω τελική τιμή 5€ , δεν είναι κακή :p

Πέμπτη θα το έχω

 

Tommy έπαιξες το campaign, πως σου φάνηκε?

Επαιξα κανα 2ωρακι συνολικα. Θα το τερματισω και θα μπω μετα στο ονλαιν (το netcode του λιγο με ανησυχει, διαβαζω για lagspikes ).

Μου αρεσε πολυ! Πολυ καλη φαση , και ειμαι περιεργος πως θα ειναι το online κομματι του!  (δεν εχω παιξει και το TF1 , οποτε δε ξερω τιποτα απο τα mechanics του παιχνιδιου- κοινως noobας :p ) 

Το setting θυμιζει crysis/halo , η ταχυτητα θυμιζει λιγο COD ισως (ειναι αρκετα γρηγορο , ειδικα οταν εισαι on foot - fantasy setting ειναι ετσι κ αλλιως). Δε με χαλαει η μιξη των παραπανω :p 

Αλλα μπορει να ειμαι εγω που τα βλεπω ετσι!

Αφου τελικα το πηρες με εκπτωση με την δωροεπιταγη, ακομη καλυτερα :D 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Επαιξα κανα 2ωρακι συνολικα. Θα το τερματισω και θα μπω μετα στο ονλαιν (το netcode του λιγο με ανησυχει, διαβαζω για lagspikes ).

Μου αρεσε πολυ! Πολυ καλη φαση , και ειμαι περιεργος πως θα ειναι το online κομματι του!  (δεν εχω παιξει και το TF1 , οποτε δε ξερω τιποτα απο τα mechanics του παιχνιδιου- κοινως noobας :p ) 

Το setting θυμιζει crysis/halo , η ταχυτητα θυμιζει λιγο COD ισως (ειναι αρκετα γρηγορο , ειδικα οταν εισαι on foot - fantasy setting ειναι ετσι κ αλλιως). Δε με χαλαει η μιξη των παραπανω :p 

Το story του είναι μικρό (σε σύγκριση με κάποιο από τα cysis)? Περισσότερο προτιμάω single player παρά το multi.

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως θα ασχοληθεις κανα 5ωρο, δε νομιζω παραπανω. Ετσι ακουγεται δηλαδη.

Δεν ειναι single player τιτλος ουσιαστικα. Κατι σε BF1 φαση (ισως καπως πιο μεγαλο ; Δεν ξερω). 

Και εγω ειμαι της παλιας σχολης, casual all the way :p Αλλα αυτο θα το τιμησω οσο μπορω, και ας φαω ξυλο :hehe: 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Νομιζω πως θα ασχοληθεις κανα 5ωρο, δε νομιζω παραπανω. Ετσι ακουγεται δηλαδη.

Δεν ειναι single player τιτλος ουσιαστικα. Κατι σε BF1 φαση (ισως καπως πιο μεγαλο ; Δεν ξερω). 

Και εγω ειμαι της παλιας σχολης, casual all the way :p Αλλα αυτο θα το τιμησω οσο μπορω, και ας φαω ξυλο :hehe: 

Τώρα που το έψαξα (το γράφει και ο Γιώργος πάνω) 5 ώρες, το COD 7ώρες και 10 το battlefield1.

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ λιγο ειναι για SP. Πραγματικα πρεπει να ειναι ενα τεραστιο tutorial το SP. Να παρεις δηλαδη μια γευση. Ειναι γνωστο οτι αυτοι οι τιτλοι εστιαζουν στο ΜΡ πολυ παραπανω. 

Το COD εχει γινει καρναβαλι imho. 10 ωρες SP το BF1? Τοσο πολυ; Πως το παθανε; :p Δε προκειται να το παρω παντως το BF1. Στον angry joe ειχα δει καπου για 5-6 ωρες. 

Οπως και να'χει , ειναι για το MP τα συγκεκριμενα. 

@idonthave αν σου ειχε αρεσει το Dishonored το πρωτο ,λογικα θα σου αρεσει και το 2ο. Αρκετα παραπανω ωρες παιχνιδιου. Καθαρα SP τιτλος, με διαφορετικες προσεγγισεις για τερματισμο (στελθ, ακσιον κλπ...). Δε το πηρα , αλλα ισως καποια στιγμη το παρω γιατι το ενα το ειχα καψει...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να μην έχετε διαβάσει review απο το campaign και αυτό είναι καλό!

Αυτό σημαίνει πως μπορεί να το ευχαριστηθείτε ακόμα περισσότερο! (Γιατί έφαγε πολύ hype το campaign από μερικά reviews)

Κατα τα άλλα 5-7 ωρίτσες όπως προείπα, ανάλογα βέβαια και με τη δυσκολία! Θα πρότεινα hard στο πρώτο play through.

Το καλό είναι πως σου μαθαίνει ότι πρέπει να μάθεις για να μπεις στο Multipalyer, που ακόμα και γω που είχα ψηλολιώσει στο tf1 μου πήρε 2-3 μερούλες για να ξαναμπώ στο ρυθμό του titanfall gameplay! 

 

origin name: beardevil

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Georgiadis Giorgos έγραψε:

Φαίνεται να μην έχετε διαβάσει review απο το campaign και αυτό είναι καλό!

Αυτό σημαίνει πως μπορεί να το ευχαριστηθείτε ακόμα περισσότερο! (Γιατί έφαγε πολύ hype το campaign από μερικά reviews)

Κατα τα άλλα 5-7 ωρίτσες όπως προείπα, ανάλογα βέβαια και με τη δυσκολία! Θα πρότεινα hard στο πρώτο play through.

Το καλό είναι πως σου μαθαίνει ότι πρέπει να μάθεις για να μπεις στο Multipalyer, που ακόμα και γω που είχα ψηλολιώσει στο tf1 μου πήρε 2-3 μερούλες για να ξαναμπώ στο ρυθμό του titanfall gameplay! 

 

origin name: beardevil

Στο Hard το εβαλα, ασχετα που μου "προτεινε" το regular αυτο. Δεν ετρεχα πολυ στο πρωτο tutorial, οποτε με εβαζε στο regular :p (ηθελα να δοκιμαζω διαφορετικα weapons καθε φορα :p ). Δε μου φαινεται πολυ δυσκολο παντως. Θα κανω ενα ακομη playthrough στο τελευταιο επιπεδο δυσκολιας ισως καποια στιγμη! 

 

Eιχα δει λιγο λαιβ απο το Twitch Γιωργο! Δεν ειχα φαει κανενος ειδους hype, απλα μου αρεσε απ'οσα ειδα και γι'αυτο , βλεποντας το "μισοτιμης" , το τσιμπησα.

 

tommybertsen ειναι το ονομα μου στο origin. Θα κανω add as soon as I can ! :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Ελα να γινομαστε πολλοι σιγα σιγα! Οποιος θελει κανει add στο origin για παρεακι στο online. Απο αυριο ομως διοτι σημερα δε βλεπω να προλαβαινω να παιξω. 65 ευρω για BF1 και TF2 μου εφυγαν εν τελει. Νταξ... Δε βαριεσαι; Του χρονου θα ξαναπαρουμε παιχνιδι τωρα...

 

 

 

20161122_131448.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το campaign (ψιλοτελειωνω σιγα-σιγα) , online μπηκα σε 3 modes. Ενα ηταν το pilot vs pilot το οποιο ειναι κλασικο mode και μου αρεσε. Ενα το last titan standing, και αυτο καλο. Μπηκα και στο bounty hunt , οπου δεν ηξερα ακριβως τι πρεπει να κανω, και οταν το καταλαβα ηταν αργα :p . 

Τα maps ειναι καπως χαοτικα και σε μπερδευουν ομως. Δεν τα ειδα ολα ακομη, αλλα οσα ειδα, αυτη την αισθηση μου εδωσαν. Θελει καποιο χρονο για να συνηθισεις.

Απο ping 90-110, γενικα νορμαλ , αλλα θα μπορουσα και καλυτερα (δε ξερω γιατι τον παιζουν τοσο ασχημα και δε με περνανε στο ρημαδι το fastpath ΜΠΑΣ και δω πιο νορμαλ ping). Τo παιχνιδι δινει την αισθηση οτι λαγκαρεις καπου καπου, παροτι λεει "good" στο ping. Δηλαδη ενιωσα οτι πεθανα ΑΦΟΥ κρυφτηκα. Lag spikes (χοντροκολληματα γενικως) δεν ειδα οσο επαιξα. 

Δοκιμασα ο ερμος λοιπον και το Free For All , for the sake of it, και εψαχνε...εψαχνε...εψαχνε...  4/12 ατομα σε καποια φαση, και εκει σταματησε. Δεν γινοταν ματς με τιποτα. Δοκιμασε κανεις αλλος; Γιατι ετσι το FFA? 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

On 11/22/2016 at 1:52 PM, giorgos2187 said:

65 ευρω για BF1 και TF2 μου εφυγαν εν τελει

Υποθέτωντας ότι πήρες το TF2 30 ευρώ. Σημαίνει ότι βρήκες το bf1 στα 35?

Από που, εγώ μέχρι 40 το βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος D4rkst3EL έγραψε:

Υποθέτωντας ότι πήρες το TF2 30 ευρώ. Σημαίνει ότι βρήκες το bf1 στα 35?

Από που, εγώ μέχρι 40 το βρίσκω.

Ναι ακριβως! Απο κλειδαδικο το πηρα! www.cdkeys.com 

Τωρα ομως το εχει ακριβοτερα αν θυμαμαι καλα..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.