Jump to content



PS Two


Ripper18

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Ωραίοι :T: :T: :T:

80 το game δεν είναι τπτ,αλλά φίλε για να είμαι in topic σου λέω ΄το για να παίξεις games σε PS2 με CD μπορείς μόνο με ΒΟΟΤ

Κάνει καμιά 80αριά όσο κάνει το NFSU2 σε iriginal:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ar@besqu.e

ωραίο αυτό!! μηπως ξέρεις και που θα το βρούμε?????

φτου και μόλις χτές πήρα το gt4!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Που θα βρεις το κολπακι με το ΒΟΟΤ??Σε οποιο μαγαζι τσιπαρουν PS2...

Αλλα νομιζω ομως πως με αυτο, λενε, ψιλοχαλαει το dvd...

Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι ειναι,λενε οτι καθε 3-4 μηνες θες αλλαγει το ματακι απο το dvd που εχει 60-80ε.αλλα και παλι αμα παιζεις πολλλλλλα games στο ps2 συμφερει...τοσο που εχουν τα παιχνιδια

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perlepes

ναι ετσι ειναι,λενε οτι καθε 3-4 μηνες θες αλλαγει το ματακι απο το dvd που εχει 60-80ε.αλλα και παλι αμα παιζεις πολλλλλλα games στο ps2 συμφερει...τοσο που εχουν τα παιχνιδια

Οχι φιλε μου δεν συμφερει...πας κ παιρνεις το Mesiah ή καπως ετσι με 150 κ καπου 6-7games δωρο + εγγυηση(αυτα πηρα εγω σε εκεινον που το πηγα) κ πρεπει να ειναι ισως κ 2+ χρονια..ισως κ παραπανω κ τα DVD παιζουν μια χαρα.Κ εχει παιξει παρα πολλα games...

Ετσι ελεγα κ εγω τοτε πριν το τσιπαρω, αλλα αν το σκεφτεις θα δεις πως δεν αξιζει το κολπακι με το boot...

Επισης παιχνιδια οπως WRC III, GT3, GT4, GTA VICE CITY, GTA SAN ANDREAS ειναι αμαρτια να τα παρεις πειρατικα...ειναι απο τα καλυτερα κ δεν το μετανοιωσα που τα εχω αυθεντικα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perlepes

ρε φιλοC εννοιτε ρε c batm3n οτι το chip συμφερει πιο πολυ απο ολα..............απλα το παιδι ειπε για boot cd/dvd :)

Δεν αντιλεγω...απλα θελω να πω πως μακροπροθεσμα αξιζει να δωσει καποιος τα για το chip κ οχι για boot cd/dvd...

Αμα κανει 80 το boot και αλλα 60-80 το ματακι...καλυτερα το τσιπακι που μενεις ησυχος...

Πρεπει να εχω το PS2 τσιπαρισμενο 2+ χρονια...κ δεν εχει κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχη και η περίπτωση/επιλογή να βάλει κάποιος σκλήρό στο PS2 και ενα πρόγραμμα που λέγεται HD advance.

Προσοχή: Δεν χρειάζεται κανένα είδος τσιπαρίσματος για να βάλεις τον σκληρό και την δουλειά μπορεί να την κάνει όποιος δήποτε μόνος του. Η όλη ιστορία στοιχίζει γύρω στα 120 ε (λίγο παραπάνω απο ένα chip) αλλά αξίζει γιατί a)μπορείς να περνάς τα παιχνίδια σου στον σκληρό και εχει γρηγορότερ loading . β) δεν πρόκειται ποτέ να χαλάσει το drive από την χρήση όπως γίνεται σε πολλά chipaρισμένα PS2 καθώς διαβάζει τα παιχνίδια κατευθείαν απο τον σκληρό. γ)η εγγύηση ισχύει.

Διευκρίνηση: Δεν γίνεται στα PStwo's

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από alex_000 [Σήμερα, στις 21:51]

Υπάρχη και η περίπτωση/επιλογή να βάλει κάποιος σκλήρό στο PS2 και ενα πρόγραμμα που λέγεται HD advance.

Aυτό γίνετε στο μικρό το PS2 αλήθεια για ποιο PS2 μιλάς εσύ Ripper 18

Στο μικρό συμφέρει ΜΟΝΟ ΒΟΟΤ

Ενώ στο άλλο μόνο ενσωματομένο

Γιατί στο κάθε ένα συμαντικότερο ρόλο παίζει το πως ανοίγει το πορτάκι για το game

στο μεγάλο για παράδειγμα για να βάλεις το βοοτ,πρέπει με μία βλ@κεία να ΤΡΑΒΗΞΕΙΣ το πορτάκι και μετα να βάλεις το game και να το κλίσεις με το χέρι

Έτσι Γ@ΜΙ@Τ@ το πορτάκι

Ενώ στο μίνι που ανόιγει όπως παρακάτω,δεν έχει πρόβλημα αρκεί να κλείσεις κάτι ασφάλειες:D

Όποιος θέλει να μάθει περισσότερα σε πμ γιατί οι admin & mod. θα μας.......:whistling :whistling

Link to comment
Share on other sites

1) όλα γίνονται σ' αυτόν τον μάταιο κόσμο

http://www.hackaday.com/entry/1234000950031560/

2) @schumi

http://ps2.gamezone.com/news/03_23_04_07_55AM.htm

http://www.modchipstore.com/customer/product.php?productid=16188&cl=1&partner=PS2_Repair

http://ps2drives.x-pec.com/

πρέπει να μπαίνει πανεύκολα, γιατί θυμάμαι από τα specs του ότι αναβαθμιζόταν με δίσκο. για περισσότερα ο alex;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.