Jump to content



OnePlus Three - Ο επώνυμος Κινέζος


Bonito

Recommended Posts

Πραγματικά έχω εντυπωσιαστεί κι εγώ.. μάλιστα σήμερα έβγαλε κι άλλη αναβάθμιση στην παλιά ROM με ΟΤΑ, την 3.2.6 (από 3.2.4).

Αν κάποιος μπει με vpn από αγγλία/γερμανία, ίσως το κατεβάσει, είναι ~40mb.

Εγώ πάντως δε μπορώ να ζητήσω κάτι παραπάνω. Είμαι φουλ ευχαριστημένος.. έδειξα σε έναν φίλο ένα βίντεο σήμερα και μου λέει ρε φίλε σαν αληθινή είναι η κίνηση... εεεε του λέω, είναι τα 60fps.. έπαθε πλάκα.. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος mer έγραψε:


Ελλάδα είσαι; Γιατί δεν μπαίνεις από τον browser;
Το βίντεο όπως το είδα παραπάνω χάλια παιδιά πάντως ακόμα και μετά την αναβάθμιση.

άσε το βίντεο να προχωρήσει λίγο... κάτι παίζει στην αρχή, ίσως έχει να κάνει με την συμπίεση του youtube.. μετά γίνεται καθαρό κ δείχνει κ το zoom πόσο γρήγορο είναι... 

αν το θυμηθώ, θα ανεβάσω ένα αύριο στο dropbox με λινκ.. 

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
Link to comment
Share on other sites

On 18/09/2016 at 9:41 AM, mer said:


Ελλάδα είσαι; Γιατί δεν μπαίνεις από τον browser;
Το βίντεο όπως το είδα παραπάνω χάλια παιδιά πάντως ακόμα και μετά την αναβάθμιση.

 

Αγγλία. Το app είναι πολύ πιο γρήγορο και βολικό. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 hour ago, maddoctor said:

Συγκριτικά με το νέο κινητό της LeEco, το Le Pro 2? Ποιο σας φαίνεται καλύτερο, γιατί διάβαζα αυτό!?

Αρχικά αυτό που δείχνεις είναι το le max 2 οχι le pro 2. Το le pro 2 είναι με mediatek.

 

Αν σε ενδιαφέρει για letv  (LeEco) περίμενε μερικές μέρες το καινούριο μοντέλο Le 3 pro όπου τιμολογιακά η έκδοση των 6GB ανακοινώθηκε στα 300$ και σε αντίθεση με τα Presale της Xiaomi η LeEco πάντα έχει χαμηλότερες τιμές σε σχέση με τις τιμές που κυκλοφορούν κανονικά. Το le 3 pro μάλιστα διορθώνει όλα τα λάθη τις εταιρίας στην δεύτερη σειρά της, όπως μπαταρία, ευκρίνεια κάμερας (με βάση αυτά που λένε), αυτονομία και βάζουν ξανά στην pro σειρά snapdragon (821) οπως στην πρώτη σειρά της μιας και στο Le 2 pro έβαλαν mediatek και ο sd περιορίστηκε μόνο στο max μοντέλο.

 

Εχουν περάσει από τα χέρια μου το le 1 pro Και το le 2 max πολύ τίμια και σωστά κινητά για τα λεφτά που δίνεις με μόνο μελανό σημείο η αυτονομία λόγω της μικρή μπαταρίας. Στο Le 3 pro βάζουν όμως 4,070mAh . Η απόκριση είναι από τις καλύτερες που έχω δει στα κινητά και (τουλάχιστον το le 1 pro που έχω εγώ τώρα) δεν μου έχει κολλήσει ποτέ πουθενά, ούτε είχα περιστασιακά τυχαία lags.

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος maddoctor έγραψε:

Συγκριτικά με το νέο κινητό της LeEco, το Le Pro 2? Ποιο σας φαίνεται καλύτερο, γιατί διάβαζα αυτό!?

το 2ο έχει μεγαλύτερη οθόνη (για λίγο), μεγαλύτερη ανάλυση (καίει παραπάνω μπαταρία), έχει πίσω το δαχτυλικό αποτύπωμα, δεν έχει audio jack και δεν ξέρω κατά πόσο θα'χει το ίδιο συχνές ενημερώσεις με το oneplus.. βέβαια δίνει άλλα, οπότε είναι τι προτιμάς.. 

δες κι αυτά 

edit: όντως, άλλο το max, άλλο το pro

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Delijohn said:

7b41c4e03d504c61ba2c7916b26cb1f7.jpeg7df8ae6ee63747d99ff9da84e094db1a.jpeg

 

όσο πάει και στρώνει το op3 

B)

 
 

 

Και εμένα στρώνει αλλά προς της 4 ώρες (OS 3.5.3). ποιά έχεις; location services?

 

Έχεις κάνεις clean install ?

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς clean install, απλά πάνω από την 2.3.5 νομίζω είχα βάλει την 3.5.1 και τώρα έχω την 3.5.3.

Location services δεν ανοίγω παρά μόνο όταν θέλω google maps να πάω κάπου. Δεν καίει πολύ όμως.. το'χα λιώσει με κάτι ποδηλατικές βόλτες και έβλεπα 5:30+ ώρες SOT.

Χρησιμοποιώ απλά μαύρο theme, μιλάω κανονικά και με 4g+ (αλλά κυρίως wifi) και τα βράδια airplane και wifi μόνο ανοιχτό (χάνει 2-3%).

Φωτογραφίες, dropbox, συγχρονισμούς, 5-6 mails από διαφορετικά providers/apps (outlook,gmail,mail,protonmail) και από social κυρίως twitter, insta (δεν έχω τίποτα με σε fb) και καμιά φορά λίγο reddit. Παίζω και κάνα παιχνιδάκι στο χαλαρό (όχι λιώσιμο)... μπορώ να πω είμαι ΠΟΛΥ ευχαριστημένος. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.