Jump to content



OnePlus Three - Ο επώνυμος Κινέζος


Bonito

Recommended Posts

Θέλω και εγώ αν βρεις. Επίσης θέλω θήκη που να βλέπω το κινητό μην έχει και μπροστά, μάλλον θα κάνω μία παραγγελία από oneplus και θα βάλω και τα "πρινιουμ" ακουστικά της.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ή φόρτιση σαν κομμάτι είναι κάτι το ξεχωριστό. Αν θες υπάρχουν καλώδια και μετατροπείς απο micro usb σε type c. Αλλά για μένα αξίζει ή όλη φαση της φόρτισης.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LazyGreek said:

Τελικά τι γίνεται χρησιμοποιεί και τα 6GB ή όχι?

Ανέκαθεν τα χρησιμοποιούσε. Κλείνει τις εφαρμογές μεγαλύτερες από τον αριθμό 20 και πλέον 30. Αυτό αλλάζει σε ότι αριθμό θες αν δεν σου φτάνει. (Δεν χάνεις εγγύηση ας τους το στείλεις και μπρικαρισμένο.)

9 hours ago, Spirosssss said:

Βελτιώθηκε από το στρώσιμο ή έπαιξε κάνα update;

Έκανα ένα update αλλά δεν ξέρω τι φάση. Επίσης στην επόμενη φόρτιση μου έβγαλε 2 μέρες γιατί είχα πολύ δουλειά και ελάχιστο χρόνο. Δεν είδα χρόνο οθόνης αλλά 2 μέρες όλα ανοιχτά δεν είναι άσχημα. (βράδυ μπαίνει flight mode) Δεν είναι όπως στο 1+1, αλλά έχει ένα τεράστιο ατού:

 

Όσον αφορά το φόρτισμα είναι αυτό που με απασχολεί λιγότερο. Πριν φύγω το βάζω 20 λεπτά αν δεν έχω μπαταρία και με βγάζει ανάλογα την ώρα μέχρι όλη την μέρα. Τέρμα το φόρτισμα όλο το βράδυ! :) Τεράστια ευκολία. Ακόμα και λίγα λεπτά αρκούν για να πας μία βόλτα. Μελλοντικά δεν γνωρίζω τι θα γίνει αν θα υπάρχουν προβλήματα λόγω της ταχείας φόρτισης αλλά πραγματικά το απολαμβάνω!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες βγαίνουν κάθε βδομάδα, αλλά δεν είναι από το πρώτο πόδι, αλλά από το δεύτερο, οπότε δεν θα σκάσει το δάκρυ τόσο έντονα. Οι φωτογραφίες είναι πάρα πολύ καλές. Ίσως το βράδυ να μην είναι τόσο καλό όσο το πρωί. Θα βγάλω δείγματα.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες ήρθε φίλος με το op3 & op2. Οι φωτογραφίες το βράδυ είναι χειρότερες και από το 2. Το πρωί όμως είναι πολύ πιο καλό το 3. Επίσης μεγάλη διαφορά έχει και ή μπροστινή κάμερα προς το καλύτερο.

Όσον αφορά την ερώτηση τι να πάρεις μεταξύ των δύο, είμαστε λίγοι αυτοί που το έχουμε. Προσωπικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα και θα το ξαναπαιρνα. Από εκεί και πέρα δες λίγο αν έχουν θέματα γενικότερα. Σε διαβεβαιωνω ότι αυτό με την ραμ δεν υπάρχει σαν θέμα/πρόβλημα πάντως που λέγαν στην αρχή. Εκτός και αν θες να έχεις ανοιχτό ότι έχεις κάνει από την ενεργοποίηση του κινητού.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εδιτ: εννοώ ότι δεν υπάρχει κάποια δυσλειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Οι βραδινές ήταν καλύτερες στο 2. Είχε νομίζω μεγαλύτερο φακό(δε ξέρω παραπάνω τεχνικά)

Η μπροστινη κάμερα μεγάλη διαφορά.

Δεν υπάρχει θέμα με ραμ. Το κινητό πάει πολύ γρήγορα

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος σύγκρισης των δύο κινητών. Το ένα είναι στη φάση που θα παροπλιστεί (τιμολογιακά θα πέσει μια και θα βγουν καινούρια nexus) και το άλλο βγήκε μόλις τώρα, έχοντας κάποια παιδικά συμπτώματα που θα διορθωθούν. Αν πας στο 6p, περίμενε να πέσει η τιμή του όταν βγουν τα νέα nexus. Ή περίμενε τα νέα, που ειδικά το ένα από τα δύο, θα έχει και πιο μεγάλη μπαταρία. Όπως και να'χει, είναι και τα δύο υπέροχα κινητά για τα λεφτά τους. Πιο πολύ ρόλο παίζει τι θες από το κινητό και ποιες υποχωρήσεις θα κάνεις.

Για όλους αυτό μετράει.. π.χ. και το htc 10 λένε είναι καλό, μα έχει πάει ΑΠΑΤΟ και δεν έχει πουλήσει ΤΙ ΠΟ ΤΑ. Ή και το g5 δεν πάει καλά κι έχει πέσει η τιμή του, μα έχει προβλήματα συναρμογής, ειδικά λόγω του χαρακτήρα του με τα διάφορα modules που παίρνει.. 

Link to comment
Share on other sites

Και το ΜΙ5 είναι πολύ καλό. Πάρα πολύ γρήγορο, ιδανικό μέγεθος, απίστευτα ελαφρύ και η μνήμη είναι υπεραρκετή αφού έχει πολύ καλή διαχείρηση μνήμης. Οι φωτό του παρόλο που είχα διαβάσει ότι δεν είναι καλές δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Είναι λίγο πολύ ίδιες οι φωτό δίπλα στο OP3. 

Τέλος άλλο ένα μέλος θα βγει από το καβούκι του γιατί το αγόρασε. @papakitou εμφανίσου!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.