Jump to content



OnePlus Three - Ο επώνυμος Κινέζος


Bonito

Recommended Posts

25 minutes ago, mer said:

Με το op1 δηλαδή πόσο σοτ είχες και με τι στατιστικά;

Θα ψάξω κανα screenshot. Αυτό που θυμάμαι χαρακτηριστικά είναι οτι όσο είχα την Kitkat η μπαταρια δεν τελείωνε. Κρατούσε 1 μέρα με πολύ χρήση και 2 μέρες με νορμάλ χρήση.

 

Με lollipop έπεσε λίγο αλλά πάλι έβγαζε άνετα μέρα.

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήδη έχει παραγγελθεί ένα και μάλλον θα πάμε και για δεύτερο. Θα έρθει μαζί με Xiaomi mi5 που παράγγειλα πριν το launch (θεώρησα ότι θα είναι σαν το 2 που για μένα ήταν αποτυχία), οπότε θα έχω να συγκρίνω.

Από τα καινούρια μόνο το HTC 10 μου άρεσε.

Στο ΟΡΟ η μπαταρία έβγαζε συγκρατημένα 2 μέρες ή μία μέρα φωτιά! (Πρώην κάτοχος.)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη μπαταρία και το ότι δεν μεγάλωσε (η οτι μικρυνε κ λιγο) παρομοιαζεται με τα τροφοδοτικα την σήμερον ημέρα. Έχεις κάρτα γραφικών 5 φορές καλύτερη αλλά δεν θες πλέον 1kw psu παρα μόνο 600w. Ο 820 είναι πιο efficient το είπε κ ο CEO στο Q&A session. Δεν λέω ότι πρέπει να το καταπιουμε αμασητο αλλά κοιτώντας τημ πρόοδο της τεχνολογίας, makes sense.

Sent from my A0001 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από αρχές του μήνα. Ήθελα να το ανεβάσω τότε μα το ξέχασα. Σαν συσκευή (opo) έχει πολλές rom που μπορεί να πάρει. Κάποιες έχουν τρελό drain και κάποιες άλλες (sultan 6.0.1 π.χ.)  είναι αστέρια. 

Spoiler

6647c57561ad48668cc02811ea75cf81.jpeg

 

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω τώρα θα γίνει και το ιδιο με το oneplus 3. θα το λιώσουν στις ROM. 

 

Το μόνο που μένει είναι να δούμε και στην πράξη τι θα γίνει. Ίσως να το έχω αύριο! :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήδη έχει παραγγελθεί ένα και μάλλον θα πάμε και για δεύτερο. Θα έρθει μαζί με Xiaomi mi5 που παράγγειλα πριν το launch (θεώρησα ότι θα είναι σαν το 2 που για μένα ήταν αποτυχία), οπότε θα έχω να συγκρίνω.

Περιμένω συγκρίση γιατί με ενδιαφέρον και εμένα αυτά τα δύο

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω συγκρίση γιατί με ενδιαφέρον και εμένα αυτά τα δύο

Εννοείται. Θα τα δώσω και σε ένα φίλο που έχει blog με android για συγκριτικό. Το ξιαομι θα γίνει πάσα στην κοπέλα μου, όπως και να έχει γιατί το 1+3 είναι πολύ πιο όμορφο. Μεγάλη στροφή πιστεύω κάνανε στον σχεδιασμό. Το βρίσκω πολύ οικονομικό για "επώνυμό" κινέζο. Το αντίστοιχο ξιαομι με 4gb ram έχει εκατό € πάνω με όλα τα αρνητικά να παραγγέλνεις από Κίνα..

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με αρέσει πιο πολύ το xiaomi αλλά και το op3 πολύ ωραίο, για μένα από τα πιο όμορφα με μεταλλική πλάτη. Ναι ισχύει αυτό πολύ ακριβο.. Άργησαν πολύ και το 4αρι με την κεραμική πλάτη το xiaomi έχει προβλήματα παραγωγής διάβασα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με αρέσει πιο πολύ το xiaomi αλλά και το op3 πολύ ωραίο, για μένα από τα πιο όμορφα με μεταλλική πλάτη. Ναι ισχύει αυτό πολύ ακριβο.. Άργησαν πολύ και το 4αρι με την κεραμική πλάτη το xiaomi έχει προβλήματα παραγωγής διάβασα.

Δεν είμαι από το πισι για να δω από που είσαι, αν καταλαβαίνω καλά από τον τρόπο γραφής και είσαι από Θεσσαλονίκη μπορείς να έρθεις Καλαμαριά να κερασω καφέ να τα δεις από κοντά. Τέλος του μήνα λογικά και τα δύο.

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πρώτο θεματάκι.. ελπίζω να το "διορθώσουν"... τραγικό να δίνεις τόση ram και να κόβεις τις εφαρμογές για οικονομία στη μπαταρία... 

:TD:

http://www.xda-developers.com/how-to-fix-the-oneplus-3s-memory-management-almost-double-the-apps-in-memory/

 

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
Link to comment
Share on other sites

Για να έχει τόσο aggressive διαχείριση της RAM προς όφελος της μπαταρίας, κατα τα λεγόμενα, 

σημαίνει οτι και πάλι η μπαταρία του είναι σχετικά μικρή για την οθόνη( QHD αν θυμάμαι καλά),

GPU + CPU και τα διάφορα σενάρια χρήσης του κινητού.

 

Απο κατόχους που είχαν πιο πριν , διαβάζω οτι το OnePlusOne είναι που άξιζε πραγματικά, αρκεί να μην έπεφτες σε κάποιες 

αμαρτωλές συσκευές (κιτρινισμένες οθόνες κλπα)

Link to comment
Share on other sites

πριν 22 λεπτά, το μέλος Thresh86 έγραψε:

Για να έχει τόσο aggressive διαχείριση της RAM προς όφελος της μπαταρίας, κατα τα λεγόμενα, 

σημαίνει οτι και πάλι η μπαταρία του είναι σχετικά μικρή για την οθόνη( QHD αν θυμάμαι καλά),

GPU + CPU και τα διάφορα σενάρια χρήσης του κινητού.

 

Απο κατόχους που είχαν πιο πριν , διαβάζω οτι το OnePlusOne είναι που άξιζε πραγματικά, αρκεί να μην έπεφτες σε κάποιες 

αμαρτωλές συσκευές (κιτρινισμένες οθόνες κλπα)

full hd η οθόνη.. καλώς ή κακώς, έκαναν κάποιες υποχωρήσεις.. ενώ ξέχασαν την τιμή λίγο πιο...ψηλά..

 

ένα ωραίο τεστ για την κάμερα..

http://android.hdblog.it/2016/06/19/OnePlus-3-vs-Galaxy-S7-edge-confronto-foto-e-video/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/17/2016 at 11:35 PM, Delijohn said:

Πρώτο θεματάκι.. ελπίζω να το "διορθώσουν"... τραγικό να δίνεις τόση ram και να κόβεις τις εφαρμογές για οικονομία στη μπαταρία... 

:TD:

http://www.xda-developers.com/how-to-fix-the-oneplus-3s-memory-management-almost-double-the-apps-in-memory/

 

 

13450892_10208376990555282_4916741491746843702_n.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Delijohn said:

full hd η οθόνη.. καλώς ή κακώς, έκαναν κάποιες υποχωρήσεις.. ενώ ξέχασαν την τιμή λίγο πιο...ψηλά..

 

ένα ωραίο τεστ για την κάμερα..

http://android.hdblog.it/2016/06/19/OnePlus-3-vs-Galaxy-S7-edge-confronto-foto-e-video/

 

Ωραίο review και πλήρες. Δε το συζητάμε οτι η κάμερα το S7 είναι καλύτερη. Πάντως του OP3 είναι αρκετά καλύτερη απο του OP2 τουλάχιστον με τις ως τώρα δοκιμές που έχω κάνει.

 

 

* Μου ήρθε το κινητό, πολύ όμορφο και premium. Περιμένω τη θήκη για να αρχίσω να το χρησιμοποιώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Bonito said:

Ωραίο review και πλήρες. Δε το συζητάμε οτι η κάμερα το S7 είναι καλύτερη. Πάντως του OP3 είναι αρκετά καλύτερη απο του OP2 τουλάχιστον με τις ως τώρα δοκιμές που έχω κάνει.

 

 

* Μου ήρθε το κινητό, πολύ όμορφο και premium. Περιμένω τη θήκη για να αρχίσω να το χρησιμοποιώ.

Μεγειά!Βάλε καμιά φωτό για το πορν της υπόθεσης..!

Την Παρασκευή θα παραλάβω λογικά εγώ. Τα premium ακουστικά τα έχει δοκιμάσει κανείς;

Έγινε επεξεργασία από panos444
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.