Jump to content



GG 2017 - Nissan Nismo (fixed setup) @VIR (North) - 16/10/16


liakjim

Recommended Posts

Μάλλον δεν το έχετε καταλάβει ακόμα. Έκανα με δαύτο τους 28 γύρους. Το αμάξι το τοποθετείς με το γκάζι, σχεδόν δεν στρίβεις τιμόνι.

Δεν ξέρω , μου φάνηκε πολύ διασκεδαστικό και εύκολο. Τέλειος ήχος, paddles, 4κίνηση.

Ειλικρινά, νομίζω πως θα σας αρέσει τελικά. (αλλιώς το αλλάζω)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν με γελαει το γερικο μυαλο μου και περισυ που το ειχες ξαναβαλει, τα ιδια σου ελεγα(κ παλι fixed setup ηταν)

 

Το ιδιο εγραψα κ τοτε...επιεικως απαραδεκτο :p

 

Και οχι, να μην το αλλαξεις. Δικη σου ειναι η επιλογη και θα την σεβαστουμε :)

 

 

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν με γελαει το γερικο μυαλο μου και περισυ που το ειχες ξαναβαλει, τα ιδια σου ελεγα(κ παλι fixed setup ηταν)
 
Το ιδιο εγραψα κ τοτε...επιεικως απαραδεκτο [emoji14]
 
Και οχι, να μην το αλλαξεις. Δικη σου ειναι η επιλογη και θα την σεβαστουμε [emoji4]
 
 


Όχι το nissan δεν έχει ξανα μπει.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να θυμαμαι λαθος 
 
Με τα λαστιχα παντως θα εχουμε θεμα...δεν κρατανε ουτε 3 γυρους
 
Θελει ηρεμια στις στροφες


Συγγνώμη αλλά δεν ισχύει αυτό. Έκανα 28 γύρους με ένα σετ. Αν δεν οδηγείς απότομα, τα λάστιχα αντέχουν. Αλλιώς όντως θέλει πιτ στοπ. Σε καμία περίπτωση όμως όπως τα λες.
Προσωπικά αυτό ήθελα να πετύχω. Την στρατηγική. Τι είναι τελικά πιο γρήγορο, ε ας, το βρει ο καθένας.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπα έτσι πως έχω συνηθίσει, δε με βλέπω για παρακάτω από 1:38, προφανώς κάτι κάνω λάθος, ή απλώς θέλω εξάσκηση, έρχονται γρήγορα οι στροφές και θέλει ακρίβεια.

 

Το κακό είναι οτι όταν αφήσω φρένο και ξαναρχίσω το γκάζι, έχει πολύ understeer μέχρι ν αρχίσει να ξαναστρίβει.

Έγινε επεξεργασία από konnos
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρουσα η πίστα με πολλά χασίματα(Απαιτώ συνοδηγό με οδηγίες! :p). Είναι η χαρά πάντως του kerb και του drift :p 

Πάει με το πλάι όλη η πίστα και συμφωνώ πως το GTR είναι πολύ διασκεδαστικό μέσα σ' αυτήν την πίστα. Βέβαια οι χρόνοι πάνε περίπατο έτσι, αλλά μπρος τα κάλλη, τι είν' ο πόνος!
 

Πάντως στους πρώτους γύρους, αγοράζοντας τα τριγύρω οικόπεδα, ανακάλυψα και 2-3 τρύπες στα collisions σε κάποια wall-tyres που κόλλαγε το αμάξι μέσα. Μείον αυτό, αν συμβεί εν ώρα αγώνα, μιας και μόνο από το ένα κατόρθωσα να βγω μετά από "ώρα", αλλιώς μόνο με back to pits.

 

πριν 9 ώρες, το μέλος konnos έγραψε:

Το κακό είναι οτι όταν αφήσω φρένο και ξαναρχίσω το γκάζι, έχει πολύ understeer μέχρι ν αρχίσει να ξαναστρίβει.

Δοκίμασε να κλείσεις το TC ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεί να είναι το τράκτιον. Όσο για οικόπεδα, σε μια στροφή έχει γρασίδι με ανάποδη κλίση κι άντε γειά. Θα δω το μεσημέρι αν μπορεί να βελτιωθεί η κατάσταση. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 31 λεπτά, το μέλος konnos έγραψε:

Όσο για οικόπεδα, σε μια στροφή έχει γρασίδι με ανάποδη κλίση κι άντε γειά.

Αυτό είναι οικόπεδο με θέα θάλασσα. Το πληρώνεις ακριβά :p

Link to comment
Share on other sites

Ο Δημήτρης μας έστησε παγίδα, το αμάξι είναι τόσο απολαυστικό σ' αυτήν την πίστα που είναι αδύνατο να το οδηγήσεις όπως πρέπει![emoji3]


Το ήξερα πως θα το πιανες πρώτος!!! [emoji8]

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να πέσω κάτω από 1:36, κι αυτό με το ζόρι χεχε. Τί είναι αυτά τα aids που είναι πράσινα στους 2 πρώτους; Νόμιζα οτι είναι fixed setup

Έγινε επεξεργασία από konnos
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.