Jump to content



G.G. 2017 - Ferrari FXX K @ Imola 20/11/2016


thazio

Recommended Posts

πριν 48 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

 

@Aris Teidis εισαι ο επομενος :D

Ωχ με πιάνεις απροετοίμαστο. Ήλπιζα να τελειώσω χτες το κόκπιτ να τρέξω και στον αγώνα, αλλά...

Αν δεν θέλει ο επόμενος να αλλάξει μαζί μου γι' αυτή τη βδομάδα, δώστε μου περιθώριο μέχρι αύριο το απόγευμα να διαλέξω κάτι, γιατί έχω πάνω από 2 βδομάδες να ανοίξω το assetto.

Link to comment
Share on other sites

Ο αγώνας ήταν ένα τρελό κυνηγητό! Χαζά λάθη με ρίξαν στο τέλος, σπριντ για να ανέβω κ ξανά πάμε πίσω, από λάθος προς το τέλος μιας και τα "βιασμένα" μου ελαστικά δεν με πρόδιδαν. Κατά τ' άλλα είχε πολύ ενδιαφέρον ο αγώνας, ακόμα και με τα ευτράπελά του πριν την έναρξη.  Όσο για τον @Lylankor τι να πω.. σε άλλον αγώνα. Εύγε!

 

Έχει κάποιος το replay , να δω τα λάθη των πρώτων μου γύρων, μιας και το replay μου είναι από τον 5-6 γύρο? (@#%#%!^!%#@$@%# kunos!!! γράψε όλο το replay ανεξαρτήτως μεγέθους!!!)

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, liakjim said:

Ιάσονα να πει ο Γιώργος τότε?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Βασει των κανόνων :


 

Quote

 

Γνωρίζοντας πλέον την σειρά ο καθένας θα έχει τον χρόνο να προετοιμάσει το combo του.Αυτό σημαίνει πως την επόμενη μερα του αγώνα δημιουργεί thread με το νεο combo.Αν για κάποιο λόγο δεν εχει εμφανιστεί η βρίσκεται νοσοκομείο γιατί "τράκαρε" στο σαλόνι του @Lazy Dog:hehe:

Θα ακολουθήσει ο επόμενος στην λίστα και χάνει την σειρά του.
Μέσα σε δυό μέρες θα πρέπει να έχει βρεθεί λύση.Αλλιώς αναλαμβάνω εγώ :p

 

Μεχρι αυριο λοιπον πρεπει να υπαρχει κομπο εφοσον εχουμε περιθωριο 2 μερες.

Οποτε περιμενουμε τον Αρη ή χανει τη σειρα του και αναλαμβανει ο @Georgiadis Giorgos

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος jumaru99 έγραψε:

Ο αγώνας ήταν ένα τρελό κυνηγητό! Χαζά λάθη με ρίξαν στο τέλος, σπριντ για να ανέβω κ ξανά πάμε πίσω, από λάθος προς το τέλος μιας και τα "βιασμένα" μου ελαστικά δεν με πρόδιδαν. Κατά τ' άλλα είχε πολύ ενδιαφέρον ο αγώνας, ακόμα και με τα ευτράπελά του πριν την έναρξη.  Όσο για τον @Lylankor τι να πω.. σε άλλον αγώνα. Εύγε!

 

Έχει κάποιος το replay , να δω τα λάθη των πρώτων μου γύρων, μιας και το replay μου είναι από τον 5-6 γύρο? (@#%#%!^!%#@$@%# kunos!!! γράψε όλο το replay ανεξαρτήτως μεγέθους!!!)

Θα το ανεβασω καπου το απογευμα αν θελετε,εμενα εχει και τα qualifies μεσα,μπορω καπως να το κοψω;

 

 

In other news,για πειτε γνωμες:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείται για την αναστάτωση που δημιουργήθηκε χθες! Ο Ιάσονας με είπε να κάνω restart αλλά δε με είπε να γράψω και το κωδικό... Θεώρησα πως (επειδή μου τον είχε στείλει) θα τον είχε ποστάρει!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 43 λεπτά, το μέλος PolomanGR έγραψε:

Θα το ανεβασω καπου το απογευμα αν θελετε,εμενα εχει και τα qualifies μεσα,μπορω καπως να το κοψω;

 

 

In other news,για πειτε γνωμες:

 

Το κιτρινο δινει τη θεση πισω.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείται για την αναστάτωση που δημιουργήθηκε χθες! Ο Ιάσονας με είπε να κάνω restart αλλά δε με είπε να γράψω και το κωδικό... Θεώρησα πως (επειδή μου τον είχε στείλει) θα τον είχε ποστάρει!!


Μια χαρά τρέξαμε. Απλά με 15' καθυστέρηση. Σιγά.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, GoMaR said:

αγωνιστικο συμβαν.
Του εφυγε και δε προλαβες να φρεναρεις.

Σε τέτοιες περιπτώσεις φταίει ξεκάθαρα ο πίσω. Φαντάσου @GoMaR να ήσουν εσύ ο μπροστά και να έτρωγες ένα δυνατό χτύπημα από πίσω επειδή γλίστρησες λίγο. Δε νομίζω να το χαρακτήριζες αγωνιστικό συμβάν. Η μόνη περίπτωση να φταίει ο μπροστά είναι να κάνει επίτηδες brake check σε άκυρο σημείο για να αιφνιδιάσει τον πίσω του.. Ακόμα και σε περιίπτωση που εφαρμόζεται η σιχαμένη τακτική του apex parking από τον μπροστινό, ο πίσω πρέπει να βρει τρόπο να περάσει καθαρά.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αγωνιστικο συμβαν απλα θα εδινε τη θεση του πισω. :p

 

Το χαρακτηρισα αγωνιστικο γιατι ειδα οτι γλυστρισε.Αν απλα τον χτυπαγε ο κιτρινος,θα ηταν καθαρα φταιξιμο του κιτρινου.

Αλλα ενταξει.Μπορει να εχεις και δικιο :p

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος akis_z80 έγραψε:

Σε τέτοιες περιπτώσεις φταίει ξεκάθαρα ο πίσω. Φαντάσου @GoMaR να ήσουν εσύ ο μπροστά και να έτρωγες ένα δυνατό χτύπημα από πίσω επειδή γλίστρησες λίγο. Δε νομίζω να το χαρακτήριζες αγωνιστικό συμβάν. Η μόνη περίπτωση να φταίει ο μπροστά είναι να κάνει επίτηδες brake check σε άκυρο σημείο για να αιφνιδιάσει τον πίσω του.. Ακόμα και σε περιίπτωση που εφαρμόζεται η σιχαμένη τακτική του apex parking από τον μπροστινό, ο πίσω πρέπει να βρει τρόπο να περάσει καθαρά.

Φταίει ο πίσω αλλά ο μπροστά πήγαινε τόσο αργά εκεί που δεν προλαβαίνεις να κάνεις κιχ. Ο καθένας μας δεν θα προλάβαινε να αντιδράσει.

Ίσως για αυτό λέει ο Ιάσονας αγωνιστικό και τελικά η αλήθεια είναι μάλλον στη μέση.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν φταίει κάποιος είναι ο κίτρινος!!! Το θέμα είναι ότι τρέχουμε ακόμα και στον αγώνα για να κάνουμε χρόνο και δε δίνουμε σημασία τριγύρω!! Αν είχαμε ανοιχτά τα ματάκια μας, το 80% των ατυχημάτων θα αποφευγόντουσαν!!

 

Βλέπεις ότι ο μπροστά κόβει απότομα ταχύτητα? 2 πράγματα μπορείς να κάνεις:

1. Πέφτεις πάνω του γιατί δε πρόλαβες να αντιδράσεις και ζητάς συγνώμη!!

2. Κάνεις μια τιμονιά για να τον αποφύγεις!!

 

Αυτό δεν ισχύει μόνο για τη περίπτωση που ο άλλος έχασε τη στροφή ή έκανε κάποιο λάθος... Ισχύει και για τ περίπτωση που φρέναρε πιο νωρίς απο σένα, για τη περίπτωση που επιτάχυνε πιο αργά από σένα etc.

Σπάνια φταίει ο μπροστά!! Ο πίσω φταίει που δεν ήταν σε εγρήγορση!

 

Γενικά μιλώντας πάντα! 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν φταίει κάποιος είναι ο κίτρινος!!! Το θέμα είναι ότι τρέχουμε ακόμα και στον αγώνα για να κάνουμε χρόνο και δε δίνουμε σημασία τριγύρω!! Αν είχαμε ανοιχτά τα ματάκια μας, το 80% των ατυχημάτων θα αποφευγόντουσαν!!
 
Βλέπεις ότι ο μπροστά κόβει απότομα ταχύτητα? 2 πράγματα μπορείς να κάνεις:
1. Πέφτεις πάνω του γιατί δε πρόλαβες να αντιδράσεις και ζητάς συγνώμη!!
2. Κάνεις μια τιμονιά για να τον αποφύγεις!!
 
Αυτό δεν ισχύει μόνο για τη περίπτωση που ο άλλος έχασε τη στροφή ή έκανε κάποιο λάθος... Ισχύει και για τ περίπτωση που φρέναρε πιο νωρίς απο σένα, για τη περίπτωση που επιτάχυνε πιο αργά από σένα etc.
Σπάνια φταίει ο μπροστά!! Ο πίσω φταίει που δεν ήταν σε εγρήγορση!
 
Γενικά μιλώντας πάντα! 
 

Πολλά θαυμαστικά ρε παιδί [emoji2]
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα διαφωνήσω λίγο, φαίει ο πίσω αλλά σε κανονικό αγώνα ποινή δεν θα του έδιναν για αυτό αν απλά συνέχιζε. Σε εκείνο το σημείο δε μπορούσε να κάνει τίποτα για να τον αποφύγει, το κερμπ κάνει τα πράγματα 3 φορές πιο δύσκολα και η αντίδραση φαίνεται να είναι 0.5 sec περίπου από την πολύ περίεργη κίνηση που κάνει το μπροστά προς τα δεξιά μέχρι το κίτρινο να ξαναπατήσει φρένο. Για εμένα το μόνο που μπορούμε να καταλογίσουμε στον πίσω είναι γιατι η αντίδρασή σου ήταν 0.5 και όχι 0.3. Και δεν ξέρω πως φαίνεται σε όσους δεν οδήγησαν το combo αλλά δεδομένου οτι οι ταχύτητες σε εκείνο το σημείο είναι πολύ χαμηλές δεν είναι καν πολύ κοντά πριν το συμβάν.

 

Το άλλο θέμα σε αγώνες με ολόιδια αυτοκίνητα είναι οτι, αν ο μπροστά δεν κάνει λάθος, και αρκετά πιο γρήγορος να είσαι για να καταφέρεις να προσπεράσεις πρέπει για 2-3 στροφές να είσαι στον προφυλακτήρα του προπορευόμενου, και εκεί πρέπει να υπάρχει και κάποια εμπιστοσύνη όσον αφορά τα σημεία φρεναρίσματος, επιτάχυνσης κλπ. Για κανένα λόγο δε θα λέγαμε κράτα απόσταση ασφαλείας...

 

Στα του αγώνα... έστριψα 1ος και μισό γύρο μετά δεν έβλεπα καλά καλά κάποιον στο καθρέφτη... σκοτώθηκαν σκέφτηκα :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.