Jump to content



Paypal + Ελληνικές τράπεζες. Επιτέλους!


Trooper

Recommended Posts

Επιτέλους, εγινε το τελευταίο κομματάκι για να μπορούμε να παίρνουμε λεφτά μεσω paypal και να τα μεταφέρουμε στους λογαριασμούς Ελληνικών τραπεζών!

Now you can withdraw funds from your PayPal balance directly to your Greek bank account. Enjoy access to your PayPal funds without incurring high international bank transfer fees.

Add your bank account

Simply add a Greek bank account to your PayPal account, and you can begin withdrawing your PayPal funds. Just make sure your bank account is denominated in Euro (EUR). You can still accept payments in any of PayPal's six supported currenciesEuros, U.S. Dollars, Pounds Sterling, Australian Dollars, Canadian Dollars, and Yenand PayPal will handle all the currency conversions to Euro for you.

It's easy to withdraw funds. Here's how:

Log in to your PayPal account

From your account page, click the Withdraw subtab

Select the "Transfer Funds to Your Bank Account" link

The first time you do this you'll be directed to a page with instructions on adding a Greek bank account. When you've completed the process, your funds will appear in your bank account within 5-7 business days. After that, you may begin withdrawing funds from your Greek bank account.

Avoid high bank transfer fees

Making withdrawals from your PayPal account is free for amounts above 100.00. For withdrawals under 100.00, you pay just 1.00.

Your PayPal funds will be converted to Euro before they are deposited to your bank account. The exchange rate for the transaction will be displayed prior to making your withdrawal. With easier access to your funds, you can manage your business more efficiently than ever. Withdraw funds to your Greek bank account today!

Sincerely,

PayPal

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Εγω ειχα και 58 ευρω στο paypal account μου και χθες εβαλα το iban της Alpha Bank και με χρεωση 1 ευρω γινεται μεταφορα στον λογαριασμο μου εκει(πανω απο 100 ευρω ειναι δωρεαν).Περιμενω 3-4 μερες να γινει η εγκριση απο την τραπεζα.Αντε να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

http://paypalsucks.com/

σιγουρα το paypal ειναι μεγαλη ευκολια και ισως ο μοναδικος τροπος για ορισμενες περιπτωσεις αλλα υπαρχει και ο αντιλογος μπορει να ειναι απο ανταγωνιστες απο .....

κτλ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βασιλης [25-03-2005 09:37]

Ρε παιδια ΟΤ μπορει καποιος να μου πει με απλα λογια τι ακριβως ειναι το paypal και πως λειτουργει?:o

Χωρις να μου πει www.paypal.com...απλα να μου εξηγησει...:rolleyes::D

Ευχαριστω:kiss::D

και εγω θα θελα να μαθω.δηλαδη για παραδειγμα αν εγγραφω στο τζαμπε πακετο θα εχω την δυνατοτητα να παιρνω χρηματα + να κανω παραγγελιες? .χρειαζεται συννενοηση με τη τραπεζα μου?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μπηκαν χρηματα κανονικα απο τον λογαριασμο του paypal στον λογαριασμο μου στην Alpha Bank ,αλλα περα απο το 1 ευρω που χρεωνει το paypal ,η Alpha εβαλε χρεωση και αλλα 3 ευρω χωρις να ξερω τον λογο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Aias

Εγω ειχα και 58 ευρω στο paypal account μου και χθες εβαλα το iban της Alpha Bank και με χρεωση 1 ευρω γινεται μεταφορα στον λογαριασμο μου εκει(πανω απο 100 ευρω ειναι δωρεαν).Περιμενω 3-4 μερες να γινει η εγκριση απο την τραπεζα.Αντε να δουμε.

Έβαλα και εγώ το IBAN και ελπίζω να λειτουργίσει κανονικά το νέο σύστημα. Θέλω να ρωτήσω όμως σχετικά με το όνομα πως το βάλατε? Εγώ για παράδειγμα το έχω βάλει George και όχι Georgios. Το όνομα πατρός το έβαλες ή απλά έβαλες το όνομα σου? :o

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν θυμαμαι την φορμα που συμπληρωσα ,πρεπει στο ενα πεδιο να δηλωσεις οπως ακριβως το γραφεις πανω στην καρτα και εκει που ρωταει ονομα/επιθετο τα στοιχεια σου με λατινικους χαρακτηρες.

Πιστευω καλυτερα να εβαζες Georgios αλλα δεν νομιζω να παιζει μεγαλο ρολο.Εμενα επιβεβαιωση οτι εγινε η καταθεση στον λογαριασμο μου με mail ή κατι αλλο δεν εγινε,περα απο την σελιδα του paypal που λεει transfer complete.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Aias [03-04-2005 22:21]

Εμενα μπηκαν χρηματα κανονικα απο τον λογαριασμο του paypal στον λογαριασμο μου στην Alpha Bank ,αλλα περα απο το 1 ευρω που χρεωνει το paypal ,η Alpha εβαλε χρεωση και αλλα 3 ευρω χωρις να ξερω τον λογο.

Τα 3 είναι χρέωση επειδή τα λεφτά στα κατέθεσαν μέσω Internet,είναι που το internet κοστίζει πάνε να βγάλουν τα έξοδα από κεί,ζώα τραπεζικοί στα φάρμακα να τα φάτε ρεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, δεν ασχοληθηκε με τα 3 ευρω, μιας και πριν τα ειχα <<χαμενα>> τα χρηματα μου, με την εννοια οτι ηταν δεσμευμενα για αγορες παλι απο ebay.Τουλαχιστον ετσι τα ειχα στα χερια μου.

Βεβαια αντι να προσπαθουν να εξυπηρετησουν τους πελατες τους, κοιτανε πως να εκμεταλλευτουν καταστασεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Η τραπεζα πρεπει να ειναι η ιδια με την τραπεζα εκδοσης της πιστωτικης καρτας ή υπαρχει δυνατοτητα χρησιμοποιησης λογαριασμου τραπεζας ασχετη με τη πιστωτικη που εχεις dηλωσει στο paypal?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Επειδή δεν ξέρω τιποτε απο paypal πορεί κάποιος απλά να μου εξηγήσει τι πρέπει να κάνω για να την απο κτήσω? και όταν θα θέλω να κάνω μια αγορά, τι ακριβώς κάνω με την κάρτα αυτή?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.