Jump to content



Paypal + Ελληνικές τράπεζες. Επιτέλους!


Trooper

Recommended Posts

  • 3 years later...
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

παιδες, εγω εχω πειπαλ εδω και πολλα χρονια... εχω αμερικανικους λογαριασμους και καρτες μεσα. Θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να προσθεσω τον ελληνικο λογαριασμο μου (Αλφα Μπανκ). Εδω ελλαδα δεν εχω καρτες ή οτιδηποτε μονο λογαριασμο στην τραπεζα. Και το αλλο, μπορω να μεταφορα λεφτα απο τον Ελ. λογαριασμο στον Αμερικανικο? Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να προσθέσεις και λογαριασμό από ελληνική τράπεζα.

Φυσικά και μπορείς να κάνεις μεταφορά. Λέγεται έμβασμα και θα έχει κάποια προμήθεια αναλόγως με το ποσό και την τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε λευτερη, μηπως γνωριζεται πως γινεται η μεταφορα??? και κατι αλλο.... πειτε ας πουμε οτι θελω να κανω αγορα μεσω του ελληνικου λογαριασμου μου (δεν εχω καρτα επαναλαμβανω), μπορω?

Ρε παιδες, μπηκα στον λογαριασμο (αμερικανικο) μου και ενω παω στο "add bank account" δεν μπορω να βαλω λογαριασμο ελλαδος. Μου βγαζει σαν χωρα την Αμερικη και δεν μπορω να το αλλαξω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μεγάλη προσοχή με τους λογαρισμούς paypal και τους κωδικούς.

Αν και χρόνια εκεί, πρόσφατα που χάκαραν κωδικούς και χρέωσαν την κάρτα μου με αγορά 1.000 δολάρια!!

Ευτυχώς το ψιλιάστηκε η paypal και εγω το κατάλαβα αμέσως, με αποτέλεσμα να κάνω ένσταη και εκεί και στην τράπεζα, και σε διάστημα 10 περίπου ημερών να μου ξαναεπιστρέψουν τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

καλησπερα παιδια.. εχω μια απορια με την paypal. εγω ειμαι 17 ετών και θελω να πουλησω ενα μηχανακι στο εξωτερικο μεσω paypal. τι θα πρεπει να κανω? εχω λογαριασμο paypal. οταν μου βαλει εκεινο τα χρηματα μεσα εγω πως θα τα παρω στο χερι μετα απο την paypal?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.. εχω μια απορια με την paypal. εγω ειμαι 17 ετών και θελω να πουλησω ενα μηχανακι στο εξωτερικο μεσω paypal. τι θα πρεπει να κανω? εχω λογαριασμο paypal. οταν μου βαλει εκεινο τα χρηματα μεσα εγω πως θα τα παρω στο χερι μετα απο την paypal?

ψάξε που θα δώσεις το οτιδήποτε

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.. εχω μια απορια με την paypal. εγω ειμαι 17 ετών και θελω να πουλησω ενα μηχανακι στο εξωτερικο μεσω paypal. τι θα πρεπει να κανω? εχω λογαριασμο paypal. οταν μου βαλει εκεινο τα χρηματα μεσα εγω πως θα τα παρω στο χερι μετα απο την paypal?

Το να παρεις τα χρηματα ειναι το πλεον ευκολο ,εγω θα ηθελα να μαθω πως θα στειλεις μηχανακι στο εξωτερικο και σε περιπτωση dispute του αγοραστη στο paypal πως θα αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας (κοινος πως θα αποδειξεις οτι το εχεις στειλει στην σωστη διευθυνση και το εχει παραλαβει ο αλλος)

Δεν ειναι και το πιο ευκολο πραγμα να στειλεις κατι τοσο μεγαλο καπου.(+ τα θεματα με τα χαρτια που μπορει να προκυψει).Δεν το εχω ψαξει αλλα κατα εμε μαλλον πας να βαρεσεις πιστολα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.