Jump to content



ΑΓΩΝΑΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ 29/01/2017 Porsche 911 gt1 SPA


panosdimp

Recommended Posts

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pffff καλά και πού να το ξέρω οτι είναι RWD... Υπέθεσα οτι είναι βασισμένο στο εργοστασιακό. Και με το Audi LMS Ultra έτσι την πάτησα. Η ενασχόληση με τα τεχνικά χαρακτηριστικά ανήκει στο παρελθόν, τώρα μόνο δοκιμάζω αυτοκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Pffff καλά και πού να το ξέρω οτι είναι RWD... Υπέθεσα οτι είναι βασισμένο στο εργοστασιακό. Και με το Audi LMS Ultra έτσι την πάτησα. Η ενασχόληση με τα τεχνικά χαρακτηριστικά ανήκει στο παρελθόν, τώρα μόνο δοκιμάζω αυτοκίνητα.


Εργοστασιακό? Τι εννοείς?

Τεσπα, ρίξε μια ματιά εδώ https://en.m.wikipedia.org/wiki/Porsche_911_GT1

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, geovas77 said:

Πρώτα απ'όλα να ξεκαθαρίσω ότι δεν γνωρίζω ακόμα εάν θα μπορέσω να τρέξω την Κυριακή, αλλά θα ήθελα να πώ τις εντυπώσεις μου σχετικά με τη  δοκιμή του GT1 στο SPA σήμερα μιάς και είναι ένα ακόμα από τα Porsche που δεν είχα αγγίξει.

 

Δυστυχώς αυτό που αποκόμισα ήταν μια μόνιμη αίσθηση πλεούμενου με μηδενική αντίληψη του επιπέδου πρόσφυσης είτε στον μπροστινό είτε στον πίσω άξονα και απότομη προσγείωση από την πολύ καλή εντύπωση που μου άφησε η 908 στην αίσθηση που με οδήγησε στην εγκατάλειψη της ενασχόλησης μου με το AC αρκετούς μήνες πρίν.

 

Αισθάνομαι ότι έβαλαν μερικούς αριθμούς στην τύχη, έφτιαξαν το 3D Model και δώσανε το αυτοκίνητο σε DLC για να προσθέσουμε ακόμα μια Porsche στην συλλογή μας. Δεν ξέρω αν το set του Άκη διορθώνει τα πράγματα, αλλά δεν έχω καμμία διάθεση να ξαναδοκιμάσω το GT1.

 

Τα ξαναλέμε την επόμενη εβδομάδα, ελπίζω να συνεχίσετε με τα Πορσικά ;)

Το μοναδικο και σοβαροτερο προβλημα του παιχνιδιου..δυστηχως.
 

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικο και σοβαροτερο προβλημα του παιχνιδιου..δυστηχως.
 


Το οποίο ευτυχώς περιορίζεται σε ΕΝΑ αμάξι.
Άρα σοβαρό δεν το λες.


Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελάτε μωρέ βάλτε λίγο τη φαντασία σας να δουλέψει κ όλα θα γίνουν όπως τα θέλετε, φοβερό εργαλείο ο εγκέφαλος. 

Εδώ έχουμε κάνει τεράστιους συμβιβασμούς παίζοντας χωρίς τις δυνάμεις που εξασκούνται στο σώμα μας.

Παράδειγμα προχθές έκανα μάθημα οδήγησης στη κόρη μου πήγαινε με 30 κ νόμιζε πως πήγαινε με 300, μετά την έβαλα στο ασσέττο κ πήγαινε με 300 που της φαίνονταν 30, καλά πως το παίζετε αυτό το πράμα μου λέει, δεν έχει καμία σχέση μ αυτό που οδήγησα λίγο πριν.

Ο εγκέφαλος αγαπητή μου της λέω, ο εγκέφαλος. 

Συμπέρασμα εγώ θα τρέξω κ με σαπουνάδες στο οδόστρωμα ο κόσμος να χαλάσει, λέμε τώρα. 

Εδώ ο Βήτας τρέχει τόσο καιρό χωρίς ffb κ δεν μιλάει,για να μην αναφέρω τα πρώτα χρόνια που κάναμε ανάποδα με keyboard κ μέναμε απολύτως ικανοποιημένοι.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τσουκου, σε ολα ειναι.
Αυτο το σαπουνιασμα που νιωθεις.
Οχι δεν ειναι η τιμονιερα το προβλημα, οχι δεν ειναι οι ρυθμισεις, ειναι το παιχνιδι.


Μήπως θέλει λίγο ψάξιμο οι ρυθμίσεις ή τίποτα verification ή σβήσιμο το documents ή όλα μαζί?
Ευτυχώς για μένα που ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι λες.
Το assetto το νιώθω καλύτερα από ποτέ ειδικά στο V10 λάστιχο που έχει ξεφύγει.


Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οχι Δημητρη.Απο τη πρωτη στιγμη που ξεκινησα να παιζω αυτο το παιχνιδι, αυτη την αισθηση μου δινει.Σα σαπουνιασμα.
Οπως ειπα δεν ειναι ρυθμισεις ουτε αρχεια ουτε τιμονια γιατι το νιωθω απο την αρχη.Και σε ολα τα τιμονια που εχω κατσει και με οτι ρυθμισεις εχω τρεξει.

Ειναι δυσκολο να μεταφερω με λογια τι ακριβως "νιωθω"

Παντως μη ξεφευγουμε απο το θεμα.Σορρυ Παναγιωτη :)
 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, panosdimp said:

:DΌλα τα νιώθω όλα λέμε εκτός απ τα μαρμπλς.

Αφου στα 'εδειξε' το ρουφου τωρα τα κανει εξομοιωση ο εγκεφαλος σου.

Καταλαβες γιατρε?:hehe:

Παμε καλα ρε?

Εδω αρχισε η ερφακτορικη φραξια να γουσταρει ασετο και μερικοι μερικοι ΤΩΡΑ βγαζουν γκρινιες?

Ημαρτον......

Έγινε επεξεργασία από Dimitris Pappas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Dimitris Pappas έγραψε:

Αφου στα 'εδειξε' το ρουφου τωρα τα κανει εξομοιωση ο εγκεφαλος σου.

Καταλαβες γιατρε?:hehe:

Εγώ νομίζω πως αυτό το είδαμε μόνο στο automobilista η κάνω λάθος ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.