Jump to content



απορια για psu


Recommended Posts

καλησπερα στην ομαδα.

θελω να φτιαξω ενα καινουριο μηχανημα κ θα ηθελα τα φωτα σας για το αν το τροφοδοτικο που εχω στο υπαρχον pc μου ειναι αρκετο (το εχω αρκετα χρονια)

 

το τροφοδοτικο ειναι ενα chieftec 750 -14c.

το μηχανημα θα αποτελειται απο τα εξης:

M/B: GB Aorus Z270

CPU: i5 7600K

RAM: DDR4 2x8gb 3200Mhz

GPU: Nvidia GTX1060

HDD: 1T

SDD: 250mb

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

φαντασου οτι ειμαι ηδη οριακα απο οικονομικης πλευρας κ αν μπορω να γλυτωσω κατι απο καπου θα το κανω. κ απο το τωρινο συστημα το μονο που μπορει να γλυτωσει καποια λεφτα ειναι το τροφοδοτικο, με την προυποθεση να με καλυψει κ στο νεο.

Link to comment
Share on other sites

Από πλευράς Watt είναι αρκετό, μην ανησυχείς, απλώς κοίτα να έχει όλα τα καλώδια που χρειάζεται το motherboard σου από πλευράς τροφοδοσίας, αν και είναι ψιλοστάνταρ.

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος ilias78 έγραψε:

φαντασου οτι ειμαι ηδη οριακα απο οικονομικης πλευρας κ αν μπορω να γλυτωσω κατι απο καπου θα το κανω. κ απο το τωρινο συστημα το μονο που μπορει να γλυτωσει καποια λεφτα ειναι το τροφοδοτικο, με την προυποθεση να με καλυψει κ στο νεο.

Παρε 8Gb μνημης τοτε για αρχηκαι βαλε αλλη μια ιδια σε 2-3 μηνες 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το PSU.

Όσο χωρητικότητα και να έχουν χάσει οι πυκνωτές του πάλι είναι πολύ πιο ισχυρό από την απαιτητέα τροφοδοσία του συστήματος που έγραψες.

 

Κράτα το.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος billpeppas έγραψε:

Μια χαρά είναι το PSU.

Όσο χωρητικότητα και να έχουν χάσει οι πυκνωτές του πάλι είναι πολύ πιο ισχυρό από την απαιτητέα τροφοδοσία του συστήματος που έγραψες.

 

Κράτα το.

Συμφωνώ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.