Jump to content



Δοκιμαστικός αγώνας WAMTA #2 12/02/2017


Stelios F.

Recommended Posts

3 hours ago, liakjim said:

Τρελέ

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Νομίζω πως πρέπει να το αφήσουμε εκεί στο δοκιμαστικό αγώνα για να προσαρμόσετε τα settings σας στην χειρότερη των περιπτώσεων που έχει δηλαδή πολλές σκιές...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στο κάτω κάτω είναι ευκαιρία να ρυθμίσει ο καθένας τα γραφικά εκεί που σηκώνει το PC του και να έχει και λίγο headroom για τον καπνό από 30 αυτοκίνητα που θα κάνει render στην εκκίνηση. Gameplay > graphics πάντα σε όλα τα competitive παιχνίδια.

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα θεμα μονο στο ασσετο.

Παθαινω (παθαινα και οταν επαιζα πιο συχνα) μονο στο online freeze της ταξεως του μισου δευτερολεπτου...Ακουγεται ο ηχος και κολλαει η εικονα...Οταν επιστρεφει νορμαλ αν ειμαι πανω σε στροφη τοτε απλα εχω καταληξει εκτος.. Να ριξω λιγο settings? Γιατι ομως το κανει μονο στο online?

Link to comment
Share on other sites

πριν 26 λεπτά, το μέλος panosdimp έγραψε:

Το χω κ εγώ το πρόβλημα. 

 

πριν 28 λεπτά, το μέλος GeoF1 έγραψε:

Εγω εχω ενα θεμα μονο στο ασσετο.

Παθαινω (παθαινα και οταν επαιζα πιο συχνα) μονο στο online freeze της ταξεως του μισου δευτερολεπτου...Ακουγεται ο ηχος και κολλαει η εικονα...Οταν επιστρεφει νορμαλ αν ειμαι πανω σε στροφη τοτε απλα εχω καταληξει εκτος.. Να ριξω λιγο settings? Γιατι ομως το κανει μονο στο online?

Τι cpu εχετε?

Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος GeoF1 έγραψε:

Εγω εχω ενα θεμα μονο στο ασσετο.

Παθαινω (παθαινα και οταν επαιζα πιο συχνα) μονο στο online freeze της ταξεως του μισου δευτερολεπτου...Ακουγεται ο ηχος και κολλαει η εικονα...Οταν επιστρεφει νορμαλ αν ειμαι πανω σε στροφη τοτε απλα εχω καταληξει εκτος.. Να ριξω λιγο settings? Γιατι ομως το κανει μονο στο online?

Εγώ το παθαίνω αυτό όταν συνδέω τη δεύτερη οθόνη μου (duplicate mode)

Link to comment
Share on other sites

Τα specs μου

 

OS1: Windows 10 Pro, MoBo: Asus X99 Deluxe, CPU:Ι7-5820Κ @ 3.30 GHz (LGA2011-3), RAM: TeamGroup DDR4 64GB 16-16-16-39 2400 MHz, GPU:Msi GTX Titan X , PSU:CoolerMaster V1200 Platinum ,SSD1:Intel 400GB SSD 750 Series SSD2: Samsung 840 Evo 250GB,SSD3:Samsung 850 Evo 250GB,HDD:11 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2, CPU Cooler:Corsair Hydro Series 100i, Monitor: Asus PG278Q WQHD G-SYNC ROG 2560x1440,Various: Logitech Z5500,G27,Keyboard:Corsair K70 rgb

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από GeoF1
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως αυτό συμβαίνει όταν μπαίνει-βγαίνει κάποιος από το server. Μερικές φορές (όχι πάντα) freezάρει ακόμα και σε μένα!(που έχω σχετικά καλό cpu)

 

Λογικά σε εμάς δε θα πρέπει να σας το κάνει! + ίσως να φταίει κάποιο από τα app που χρησιμοποιείται! 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, GeoF1 said:

Τα specs μου

 

OS1: Windows 10 Pro, MoBo: Asus X99 Deluxe, CPU:Ι7-5820Κ @ 3.30 GHz (LGA2011-3), RAM: TeamGroup DDR4 64GB 16-16-16-39 2400 MHz, GPU:Msi GTX Titan X , PSU:CoolerMaster V1200 Platinum ,SSD1:Intel 400GB SSD 750 Series SSD2: Samsung 840 Evo 250GB,SSD3:Samsung 850 Evo 250GB,HDD:11 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2, CPU Cooler:Corsair Hydro Series 100i, Monitor: Asus PG278Q WQHD G-SYNC ROG 2560x1440,Various: Logitech Z5500,G27,Keyboard:Corsair K70 rgb

Κλείσε το f.lux (αν έχεις, αν δεν έχεις έπρεπε να έχεις!)? :p Για να σου κάνει freeze κάτι παίζει με κάτι που τρέχει από πίσω, επίσης καμία φορά μλκίζονται οι USB σε Asus motherboards αλλά σχεδόν σίγουρα δεν είναι hardware related το πρόβλημα.

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
Link to comment
Share on other sites

Μπηκα λιγο. Ηθελα να κανω ενα πιτ με το pit config να το δοκιμασω. Ωραια φαση ρε γμτ...Μετα απο λιγο βεβαια ηρθε η μικρη και ηθελε να παρει το τιμονι για να αρχισει να χτυπαει ταμπελες....Δυσκολα τα πραγματα...!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το όνομα του server είναι WAMTA? Γιατί δεν τον βρίσκω?

Edit: Άκυρο, δεν έχω το Maserati και δεν τον εμφάνιζε..

Έγινε επεξεργασία από Drift_King89
My mistake
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το συζητήσαμε αρκετά, ανεβάζω το replay του "θανάτου" μου σαν παράδειγμα :p.

 

Όταν έρχεται από πίσω αυτοκίνητο πιο γρήγορου class, το καλύτερο είναι να μείνετε στην αγωνιστική γραμμή ώστε οι κινήσεις σας να είναι προβλέψιμες από το LMP. Γενικά, τη γραμμή το πιο αργό αυτοκίνητο την αλλάζει μόνο αν έχει πάρει το πιο γρήγορο καθαρά την εσωτερική (οπότε δεν μπαίνει μέχρι το apex) ή αν έχει περάσει από εξωτερική (οπότε δε μπορεί να βγεί στην έξοδο μέχρι το kerb).

 

Στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι και δικό μου λάθος αλλά όπως φαίνεται από το in-car το τελευταίο πράγμα που είδα και αποφάσισα να πάω αριστερά είναι τη vette να πηγαίνει ελάχιστα προς τα δεξιά (ακόμα και από lag μπορεί να ήταν αυτό, το βλέπει κανένας άλλος?). Αν συνέχιζε δεξιά ή αν έμενε εκεί θα ήμασταν ΟΚ, αλλά από τη στιγμή που πήρα την απόφαση είχε τελειώσει :D

 

 

 

 

edit: ήταν και εκεί που γίνεται πιό στενή η μπαριέρα γμτ :p

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ διδακτικός σήμερα ο αγώνας! Από τη σκοπιά του GT4 ειδικά που έτρεξα.

Στον σύντομο αγώνα μας, αποκόμισα πλούσιες και ποικίλες εμπειρίες! πχ. Είχα την τύχη να βρεθώ σε καταστάσεις μάχης (επιτιθέμενος) όπου μας ντουμπλάρε LMP και δεν υπήρχε χώρος πουθενά! Ακόμα σε ντουμπλάρισμα από Corvette/GT2 που τον ντούμπλαρε LMP και άλλα πολλά σε μπόλικους συνδυασμούς! Πραγματικός χαμός, αλλά και αδρεναλίνη στο φούλ!

 

Σημείωση προς τους γρήγορους :neo:. Εμείς με τα GT4 (ίσως και τα GT2?) δεν σας βλέπουμε!!! Ειδικά στα γρήγορα κομμάτια της πίστας. Μετά την μπλε σημαία, το επόμενο είναι να σας δούμε στο πλάι μας :yikes:, κάνοντας το σταυρό μας να μην αγκαλιαστούμε :amen:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.