Jump to content



CLC 2 The endurance cup - RACE 4 @ BARCELONA GP 16/3/2017


thazio

Recommended Posts

Έλα ρε @aKosmas κρίμα... και το είχα απορία τι έγινε μιας και αυτή τη φορά ήσουν πιο δυνατός από ποτέ.

Εγώ δυστυχώς είχα τον χειρότερό μου αγώνα αν και ήταν μάλλον ο καλύτερος από πλευράς οδήγησης. Έκανα σούπερ εκκίνηση, τόσο καλή που νόμιζα ότι έκανα jump start και πάτησα φρένο. :hehe: Μετά ακολούθησε γενικός πούλος αφού έχασα πάρα πολλές θέσεις από τους υπόλοιπους γύρω και πίσω μου οι οποίοι προφανώς εκμεταλλεύτηκαν την κατάσταση. Σα να μην έφτασε αυτό, είχα και 2 σπιναρίσματα από επαφές, κάτι που με έριξε στην τελευταία θέση και μετά απλά κεφάλι κάτω κι ό,τι γίνει. Kάπως κατάφερα και βρέθηκα στο κυνήγι του @thazio με τον @angeln1ck μετά το pitstop, τους οποίους ανέλπιστα κατάφερα να πλησιάσω στα τελευταία λεπτά του αγώνα δίνοντάς τα όλα και καταναλώνοντας περισσότερο καύσιμο από όσο είχα υπολογίσει, κάτι που είχε σαν αποτέλεσμα να μείνω λιγότερο από μισό γύρο πριν το τέλος από καύσιμα και να πιω μια κοκακόλα.

Καθώς έπινα λοιπόν την κοακόλα μου και οι μπουρμπουλήθρες γαργαλούσαν το λάρυγγα, θυμήθηκα αυτή τη γελοιογραφία του Αρκά:

 

arkas_skitso_1504.jpg

 

Σε αναγωγή με τον αγώνα μου βρίσκει μια περιέργως αντεστραμμένη αντιστοιχία.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πως με την ολοκλήρωση της 1,5+ ώρας αγώνα περνώντας την γραμμή τερματισμού μου έγραφε raceover. Ήξερα πως έχει έξτρα lap, αλλά με το μήνυμα μπερδεύτηκα και πήγα να σταματήσω. Έβλεπα όλους εσάς βέβαια που συνεχίζατε κ δεν σταμάτησα. Έτσι έπρεπε να λέει? είναι bug ή κάτι δεν κατάλαβα σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πως με την ολοκλήρωση της 1,5+ ώρας αγώνα περνώντας την γραμμή τερματισμού μου έγραφε raceover. Ήξερα πως έχει έξτρα lap, αλλά με το μήνυμα μπερδεύτηκα και πήγα να σταματήσω. Έβλεπα όλους εσάς βέβαια που συνεχίζατε κ δεν σταμάτησα. Έτσι έπρεπε να λέει? είναι bug ή κάτι δεν κατάλαβα σωστά?


Το είπε ο Θάνος εδώ https://www.thelab.gr/index.php?/topic/175236-CLC-2-The-endurance-cup---RACE-4-@-BARCELONA-GP--16/3/2017#entry2579650 .
Απροσεχτούληδες!!!

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 41 λεπτά, το μέλος cavallino έγραψε:

μείνω λιγότερο από μισό γύρο πριν το τέλος από καύσιμα και να πιω μια κοκακόλα.

Το παιχνίδι έχει σοβαρό bug! Τερμάτισα και πήγα να τον σπρώξω για να τερματίσει και ενώ είχε νεκρά δεν κουνιόταν τίποτα!

Απαράδεκτο! :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ, πρώτα απ' όλα, ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ όχι μόνο για την αντίστοιχα μεγάλη προσπάθεια αλλά και για το πολύ καλό αποτέλεσμα του κόπου που κατέβαλε ο teamate μου Θάνος @thazio. Παρόλο τον μεγάλο μου δισταγμό, αρχικά, αποδείχτηκε ότι το "endurance" είναι άκρως ενδιαφέρον και διασκεδαστικό. Μάλιστα χτες "παρακαλούσα" για περισσότερους γύρους όταν ο χρόνος τέλειωνε και εξανεμίζονταν οι ελπίδες μου να περάσω τον πολύ δυνατό, χτες, Σταύρο @PolomanGR !

 

πριν 9 ώρες, το μέλος khr1s έγραψε:

Απο τους καλύτερους αγώνες που έχω συμμετάσχει μπράβο σε όλους! Στα παιδιά της ομάδας @thazio και @Aris Teidis ένα δημόσιο ευχαριστώ για την βοήθεια τους.

 

@khr1s Και εγώ σε ευχαριστώ για την πολύ μεγάλη προσπάθεια που έβαλες σε αυτούς τους αγώνες για την ομάδα και χαίρομαι πολύ που έμεινες ευχαριστημένος από την συνεργασία μας!

 

Πριν μπω σε λεπτομέρειες του αγώνα να ευχαριστήσω και όλους τους συμπαίκτες μου για την μεγάλη συμβολή και προσπάθεια του καθενός, για να πετύχει αυτό το πάρτι αλλά και για το πολύ υψηλό επίπεδο του συναγωνισμού! Αν δεν ήταν και το ατυχές συμβάν με τον φίλο Ηλία @fatalara, στον όγδοο γύρο (νομίζω) πάνω στην προσπάθεια να τον περάσω είχαμε επαφή με αποτέλεσμα έξοδο και για τους δύο. Προφανώς δεν αντιλήφθηκες ότι είχα μπει στην εσωτερική. Όταν το κατάλαβα (ότι δεν με αντιλήφθηκες) πάτησα φρένο άλλα το κέρμπ με έσπρωξε πάνω σου. Τέλος πάντων, μια κακή στιγμή - θα έπρεπε να ήμουν ποιο προσεχτικός. Στην αρχή, νόμισα ότι είχα έξοδο μόνο εγώ και μόνο μερικά δεύτερα αργότερα κατάλαβα ότι σε έβγαλα και εσένα έξω. Αποφάσισα να μην σε περιμένω γιατί ήμουν ήδη πολύ μπροστά. Ελπίζω να μην εγκατέλειψες τον αγώνα εξ' αιτίας μου.

 

Ο αγώνας ξεκίνησε για μένα στις πίσω θέσεις του grid αφού διάφορες ατυχίες δεν με άφησαν να κάνω πολύ καλό χρόνο ενώ η κακή εκκίνηση του προπορευόμενού μου @cavallino με "πάγωσε" με αποτέλεσμα να χάσω και άλλες θέσεις. Η Συνέχεια ακόμα χειρότερη με τράκο μπροστά μου και μεγάλο κομφούζιο που δημιουργήθηκε να προμηνύουν τα χειρότερα για μένα... Μόλις ξεπέρασα την αρχική αυτή ψυχρολουσία θυμήθηκα ότι έχουμε "endurance" και 90' λόγους για να προσπαθήσω για το καλύτερο! Εκεί ξεκίνησε και ένας από τους καλύτερους αγώνες μου - όχι σαν αποτέλεσμα - αλλά σαν προσπάθεια.  Ιδρώτας μπόλικος και έντονος πόνος στο αριστερό γόνατο μετά το σαραντάλεπτο αφού τα CSPedals όχι μόνο δεν βοηθάν σε αυτό το θέμα αλλά (τρομάρα) μου τα έχω "πειράξει" για περισσότερο ρεαλισμό  στο φρενάρισμα. Τα ίδια και με τους καρπούς και ώμους μου που τα φροντίζει με την ωμή του δύναμη το DDW τιμόνι μου. Δεν παραπονιέμαι! Αυτό θέλω - "The Real Thing". Η άριστη πληροφόρηση που δίνει με έσωσε τουλάχιστον 3-4 φορές από έξοδο στον αγώνα, ιδίως στην στροφή πριν την ευθεία του τερματισμού).

Κυνήγησα και με κυνήγησαν και τους ευχαριστώ ιδιαίτερα για την αδρεναλίνη που μου χάρισαν:  Ηλια, Θάνο, cavallino, Σωτήρη @jumaru99 , Γιώργο @wargasm, Βασίλη @Billys , Σταύρο (στον τελευταίο γύρο, αχ τι σουκανα - θα με μισήσεις), @angeln1ck!

Μπράβο στους νικητές, αλλά και στους χαμένους!  

Θάνο πάμε για το επόμενο CUP!:p

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος cavallino έγραψε:

Σόρι ρε Άρη για την εκκίνηση, χάζεψα εντελώς εκεί.

Δεν φταις εσύ, αυτά είναι μέσα στο παιχνίδι - με εμένα τα βάζω που αντί να εκμεταλλευτώ το γεγονός και να περάσω μπροστά - πάγωσα. Είναι η δεύτερη φορά που το παθαίνω (;)@uhu που χάθηκες εσύ;)

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@thazio Ευχαριστουμε για τον κοπο και τον χρονο σου!Αψογος!Επισης μπραβο σε ολα τα παιδια που πηραν μερος!

@khr1s Εχεις δικιο ναι πισω σου τερματισα. Νομιζω τα αποτελεσματα που ανεβασε ο Σωτηρης ειναι τα σωστα.

@cavallino Στον πρωτο γυρο αν δεν κανω λαθος σε χτυπησα ελαφρα στο εσακι πριν την γραμμη τερματισμου..γινοταν λιγο χαμος εκει..γιαυτο σε περιμενα μετα..:)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Αν και λιγο καθυστερημενα ο αγωνας για μενα πηγε αρκετα καλα χωρις πολλα απροοπτα... Η μονη βλακεια που συνεβη ηταν οτι οταν μπηκε ο @uhu(κοντεψες να μας φας :p) για spectate κολησε το παιχνιδι με αποτελεσμα οταν ξεκολησε να εχω χτυπησει λιγο το αμαξι και να εγω βγει πολυ εκτος της πιστας... Ο ακης παιζει να με ειδε απο πισω να φευγω ευθεια στην στροφη .:D.. Αυτο με εκανε να χασω οτι ελπιδα ειχα να κυνηγησω τον @Georgiadis Giorgos με τον οποιο ειχαμε και μια επαφη... Το θεωρω racing incident ωστοσο καθως πηγε να μου φυγει και εκοψα πολυ.. .

 

Μπραβο σε ολους που συμμετειχαν και πιο πολυ στον @thazio για την διοργανωση...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tasosmich said:

Το θεωρω racing incident ωστοσο καθως πηγε να μου φυγει και εκοψα πολυ.. .

Συγνώμη για την επαφή που είχαμε αλλά εκεί πραγματικά σταμάτησες και δε πρόλαβα να σε αποφύγω!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος tasosmich έγραψε:

Αν και λιγο καθυστερημενα ο αγωνας για μενα πηγε αρκετα καλα χωρις πολλα απροοπτα... Η μονη βλακεια που συνεβη ηταν οτι οταν μπηκε ο @uhu(κοντεψες να μας φας :p) για spectate κολησε το παιχνιδι με αποτελεσμα οταν ξεκολησε να εχω χτυπησει λιγο το αμαξι και να εγω βγει πολυ εκτος της πιστας... Ο ακης παιζει να με ειδε απο πισω να φευγω ευθεια στην στροφη .:D.. Αυτο με εκανε να χασω οτι ελπιδα ειχα να κυνηγησω τον @Georgiadis Giorgos με τον οποιο ειχαμε και μια επαφη... Το θεωρω racing incident ωστοσο καθως πηγε να μου φυγει και εκοψα πολυ.. .

 

Μπραβο σε ολους που συμμετειχαν και πιο πολυ στον @thazio για την διοργανωση...

Περίεργο, έχει να μου συμβεί από εποχές rF2 :rolleyes:

Στο assetto ποτέ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 46 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Περίεργο, έχει να μου συμβεί από εποχές rF2 :rolleyes:

Στο assetto ποτέ.

 

Και μένα μου κολλάει όταν μπαίνει κάποιος στη διάρκεια του αγώνα. Όχι freeze freeze, αλλά ενα stateringάκι το έχω σίγουρο.

Και μια χριστοπαναϊα σε αυτόν που μπήκε αργά και αυτή την έχω σίγουρη.

Μάλλον έχει σχέση και με το pc του καθενός. Πόσο μπουζούκι είναι.:sarcastic:

Νόμιζα πως είχατε τελειώσει και μπήκα να δώσω τα συγχαρίκια.

Sorry Τάσο.:(

 

Και μπράβο και για το αποτέλεσμα, αν και νομίζω ο Νίκος λίγο πιο πίσω το απόλαυσε περισσότερο με τις 3-4 κερδισμένες στους τελευταίους 10 γύρους.;)

 

Περίεργο έτσι συμπαίκτες εδω και ανταγωνιστές στο Wamta.

Φαντάζομαι δεν θα ανταλλάξατε καν σετς. :p

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 3/17/2017 at 8:51 ΜΜ, το μέλος uhu έγραψε:

 

Και μένα μου κολλάει όταν μπαίνει κάποιος στη διάρκεια του αγώνα. Όχι freeze freeze, αλλά ενα stateringάκι το έχω σίγουρο.

Και μια χριστοπαναϊα σε αυτόν που μπήκε αργά και αυτή την έχω σίγουρη.

Μάλλον έχει σχέση και με το pc του καθενός. Πόσο μπουζούκι είναι.:sarcastic:

Νόμιζα πως είχατε τελειώσει και μπήκα να δώσω τα συγχαρίκια.

Sorry Τάσο.:(

 

Και μπράβο και για το αποτέλεσμα, αν και νομίζω ο Νίκος λίγο πιο πίσω το απόλαυσε περισσότερο με τις 3-4 κερδισμένες στους τελευταίους 10 γύρους.;)

 

Περίεργο έτσι συμπαίκτες εδω και ανταγωνιστές στο Wamta.

Φαντάζομαι δεν θα ανταλλάξατε καν σετς. :p

και εγω παθαινω κατι αναλογο...ισως να φταιει που το εχω σε WD Blue δισκο...

χαχαχα οτι το απολαυσα το απολαυσα! :lol::p  στο τελος κερδισα μια θεση απο τον Θανο, προσπερνωντας τον κανονικα, και κερδισα 2 θεσεις του Σωτηρη και του Γεωργου απο ατυχιες τους! Η 4η "κερδισμενη" ηταν απο τον Καβαλινο που σταματησε να με πιεζει...

Καλα για το σεταπ ουτε λογος! ειμαι περιεργο ατομο, γενικα, και δεν με βολευουν των αλλων...οποτε κανω τα δικα μου και τερματιζω στην γαλαρια! :p 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.