Jump to content



CLC 2 The endurance cup - RACE 4 @ BARCELONA GP 16/3/2017


thazio

Recommended Posts

http://support.logitech.com/en_gb/software/lgs

 

https://download01.logi.com/web/ftp/pub/techsupport/joystick/lgs510_x64.exe

 

Είμαι χρόνια εκτός Logitech, αλλά βλέπω έχουν μπλέξει τα μπούτια τους αντί να 'ναι όλα σ' ένα :p

Έγινε επεξεργασία από jumaru99
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το pitconfig πάλι με πούλησε στον αγώνα και μου άλλαξε μόνο λάστιχα στο πιτ στοπ με αποτέλεσμα να πρέπει να κάνω μπρος πίσω μπας και μπει λίγη μπεντζίνα.

Δεν πειράζει όμως αφού ο αγώνας ήταν πάρα πολύ διασκεδαστικός.

Είχα μια πολύ καλή μάχη για 45+ λεπτά με @JohnnyGTR και μια ακόμα πιο μικρή αλλά πολύ έντονη με τον @Georgiadis Giorgos στο τέλος..

Congrats στους συμμετέχοτες που άντεξαν τα 90λεπτα.

Thanks @thazio για το cup. Count me in και για το επόμενο!

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι δεν είναι λάθος! :p :hehe:

Πολύ ωραία ήτανε! Κρίμα που τελείωσε.

Ευχαριστούμε @thazio! :D 

 

Να ευχαριστήσω και το σύστημα ποινών του Assetto που φρόντισε με 3 παρόμοιες ποινές? να μου καταστρέψει τον αγώνα :(

 


Υ/Γ: Σωστά results? http://manager.rackservice.org:50194/sessiondetails?sessionid=886#

Έγινε επεξεργασία από jumaru99
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα Άκη, την άξιζες τη νίκη.

 

Συγχαρητήρια στον @johnnygtr για τη νίκη, ήταν ταχύτατος και το κυριότερο, σταθερότατος.

Καθαρή εκκίνηση, όπου είχα μάχη με @ferrarimanos την οποία ευχαριστήθηκα πολύ. Δυστυχώς δεν κράτησε πολύ.

Τέλειωσε κάπως έτσι στον 7ο γύρο:

 

 

Μετά, λίγο μοναχικός αγώνας, μιας και Άκης και Γιάννης ήταν πολύ γρήγοροι, ενώ ο Μάνος και οι λοιποί λίγο πιο πίσω.

 

Εκεί στα 15' λίγο πριν το τέλος, ειλικρινά νύσταζα τόσο πολύ , που ήθελα να τα παρατήσω.

Έγινα απρόσεκτος και παρα λίγο να γίνει και μ@λακία (38ος)

 

 

Τελικά 2ος λόγω του προβλήματος του Άκη.  Ευχαριστώ @Billys και @khr1s για τα καθαρά ντουμπλαρίσματα.

Γενικά μου φάνηκε πολύ καθαρός αγώνας! :T:

 

Ευχαριστώ τον @thazio για την άψογη διοργάνωση και τα skins και ελπίζω το CLC3 να πάει Κυριακή !!!

 

Τέλος , για όποιον ενδιαφέρεται, ορίστε το σεταπ που είχα σε όλο το cup (με μικρο διαφορές κυρίως σε πιέσεις ανάλογα την πίστα)

https://ufile.io/299481

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

@liakjim όντως εκπληκτική προσπέραση!!! Μπράβο σου στο είπα και εκείνη την στιγμή! Αλλά και με συνδυασμό Tokyo Drift εκπληκτικό!!! Όχι για να βλέπουν μερικοί μερικοί την "απαράδεκτη" οδήγηση μου!  Αλλά πάνω από όλα ένα μεγάλο συγχαρητήρια στην ομάδα μου Castrol που καταφέραμε με την φανταστική νίκη του @JohnnyGTR και την απόδοση του @georgedrs  και κατακτήσαμε τον τίτλο!!! Εύγε ομαδάρα!!!

Έγινε επεξεργασία από ferrarimanos
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ferrarimanos said:

@liakjim όντως εκπληκτική προσπέραση!!! Μπράβο σου στο είπα και εκείνη την στιγμή! Άλλα και με συνδυασμό Tokyo Drift εκπληκτικο!!! Όχι για να βλέπουν μερικοί μερικοί την "απαράδεκτη" οδήγηση μου!  Άλλα πάνω από όλα ένα μεγάλο συγχαριτηρια στην ομάδα μου Castrol που καταφέραμε με την φανταστική νίκη του @JohnnyGTR και την απόδοση του @georgedrs  και κατακτήσαμε τον τίτλο!!! Εύγε ομαδαρα!!!

Είδα το replay και όντως δεν έγινε και τίποτα τρομερό σε εκείνη τη φάση (όχι ότι μου πέφτει λόγος, αλλά επειδή μίλησα πριν δω καν τη φάση, θέλω να διορθώσω αυτό που είπα). Οκ σίγουρα δεν ήταν και η πιο καθαρή κίνηση αλλά απαράδεκτη δεν τη λες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος akis_z80 έγραψε:

Είδα το replay και όντως δεν έγινε και τίποτα τρομερό σε εκείνη τη φάση (όχι ότι μου πέφτει λόγος, αλλά επειδή μίλησα πριν δω καν τη φάση, θέλω να διορθώσω αυτό που είπα). Οκ σίγουρα δεν ήταν και η πιο καθαρή κίνηση αλλά απαράδεκτη δεν τη λες.

Δεν πειράζει Ακι! Ξέρω η ένταση μετα τον αγώνα και ειδικά τον δικο σου! Όποτε ολαα καλά. Ξέρω Ότι όντως δεν ήταν η πιο καθαρή άλλα τέτοια ένταση για το συμβάν ούτε καν στον τοιχο να τον πετούσα! Αυτό με ενοχλησε αλλα ολοι ενταση ειχαμε οποτε δικαιολογουμαστε εν μερη ;)

Έγινε επεξεργασία από ferrarimanos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σε ολους παιδια και ειδικα στον @thazio για την διοργανωση και διαχειρηση του cup και θα ηθελα να ειμαι και στο επομενο.....Μπραβο @akis_z80 ...ευχαριστηθηκα την μαχη μας που κρατησε αρκετα και μετα την προσπεραση σου η μονη ελπιδα μου ηταν να σε περασω στο πιτ στοπ αλλα ετυχε και μπηκαμε ταυτοχρονα οποτε οταν ξεκινησα και σε ειδα σταματημενο ακομα την ψιλιαστηκα οτι κατι επαθες...κριμα θα μπορουσαμε να ειχαμε κοντρα μεχρι τελους....Μπραβο στην ομαδα μου και στον @ferrarimanos που καταφερε και πηρε την 3η θεση και στον @georgedrs για εναν πολυ ωραιο αγωνα....!!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Να εξηγηθώ, γιατί ίσως να υπερέβαλα με την αντίδραση μου. 30 λεπτά κυνηγητού και ξαφνικά να βλέπεις το μπροστά να μην μπορεί να αποφασίσει για το τι θα κάνει, συν η κούραση της ημέρας με "έστειλε"... 

 

Anyway, ωραίος αγώνας, μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες και μπράβο στο Thazio για την διοργάνωση.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Απο τους καλύτερους αγώνες που έχω συμμετάσχει μπράβο σε όλους! Στα παιδιά της ομάδας @thazio και @Aris Teidis ένα δημόσιο ευχαριστώ για την βοήθεια τους.

 

Το επίπεδο της παρέας εδώ είναι κάτι παραπάνω από πολύ υψηλό (σήμερα πέσατε στο 1:55 κάτι που μου φαινόταν τρελό) και έχω συνηθήσει πλέον να είμαι στις τελευταίες θέσεις αλλα νομίζω ότι δεν μπορεις να γίνεις καλός αν δεν τρέχεις με τους καλύτερους και βλέπω μεγάλη πρόοδο στην οδήγηση μου. Θα συνεχίσω να τρέχω σε όλα τα cup που κάνει η παρέα γιατί η όλη διαδικασία είναι τέρμα διασκεδαστική για εμένα, ακόμα περισσότερο όταν μιλάμε για τέτοια οργανωμένα cups με liveries, στανταρ ημέρες/ώρες αγώνα με πολλούς δυνατούς οδηγούς και με ομάδες..

 

Επίσης χαίρομαι που δεν επηρεάζω κανέναν γρήγορο και δεν δημιουργώ πρόβλημα σε παιδιά που τρέχουν με στόχο την κορυφη. Σημαίνει πολλά αυτό για μένα και σε κάθε άλλη περίπτωση θα σταματούσα να τρέχω.

 

Έχω ένα μικρό παράπονο από τα penalties του Assetto. Αν χάσεις τον ελεγχο και βγεις σε μία στροφή (ακόμη και χωρίς να κερδίσεις χρόνο,σφάλμα πρώτο), σου δίνει πεναλτυ, το οποίο αν πας να το εκτήσεις αμέσως(φρενάροντας στα 35km/h), αφού ήδη είσαι έξω, στο ξαναχρεώνει στην διαδρομή για να ξαναμπεις στην πίστα(σφάλμα δεύτερο) και πρέπει να ξανασταματάς, αν το δει κάποιος στο replay μου το έπαθα δύο φορές.  Ίσως καταλαβαίνω εγώ λάθος κάτι από τον τρόπο λειτουργίας του αλλά πιστεύω ότι περισσότερο κακό κάνει παρά καλό, γιατί το να φρενάρει κάποιος σε άκυρες στιγμές μέσα στο track είναι επικίνδυνο, ας έδινε 5s ποινή από μόνο του αν έβλεπε θετικό Delta μετά από έξοδο.

 

Τέλος στα παραπάνω links έχει και άλλα 2 λάθη πιστεύω.

Ο @cavallino στο rackservice είναι DNF ενώ θα έπρεπε να πάρει κανονικά την θέση του, αφού εγκατέλειψε λίγο πριν τερματίσει, ενώ εγώ που τερμάτισα έκανα λιγότερους γύρους από εκείνον, πρέπει να είναι μπροστά .

Στο simresults για κάποιον λόγο δείχνει τον billys από πάνω μου σαν να έκανε ένα lap παραπάνω (46 αντί για 45) ενώ δεν έγινε κάτι τέτοιο, ήταν περίπου 28s πίσω μου όταν τελείωσα, πέρασα την γραμμή λίγο μετά τον πρωτοπόρο και δεν μπήκα στο lap 46 ποτέ και πάντα στο τελευταίο μέρος του αγώνα είμουνα 14ος.  Στο race-gaps φαίνεται σαν να έχει κάνει ένα τρελό άλμα. Αν κάνω κάποιο λάθος sorry απο τον billy :)

Έγινε επεξεργασία από khr1s
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Τα penalty του παιχνιδιού είναι όντως προβληματικά αλλά μετά από τόσα χρόνια, έφτασα στο συμπέρασμα ότι η κουνος τα έχει για τους public servers.
Έτσι και αλλιώς, είναι δύσκολο να υπάρξει ένα αυτόματο σύστημα που θα κρίνει πάντα σωστά τις προθέσεις του οδηγού.
Για αυτό τα leagues συνήθως το έχουν off κ είτε πάνε σε χειροκίνητο είτε σε 3rd party apps είτε σε συνδυασμό .
Φυσικά επιβαρύνεται ο/οι διοργανωτής/ες.
Έχω δει πάντως ότι υπάρχουν 2-3 apps χωρίς να τα έχω δουλέψει.
Δύσκολη η ισορροπία.


Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακά τα αποτελέσματα του Q!

Rank Driver Fastest lap Gap to 1st
1 Akis Kevrekidis 01:55.833  
2 Johnny Stathoros 01:55.857 +00.024
3 liakjim 01:56.011 +00.178
4 MANOS PAPANGLEOU 01:56.349 +00.516
5 George Georgiadis 01:56.365 +00.532
6 tasosmich 01:57.020 1.187
7 SotirisM 01:57.213 1.380
8 Poloman 01:57.218 1.385
9 cavallino 01:57.270 1.437
10 Angeln1ck 01:57.383 1.550
11 Aris Teidis 01:57.387 1.554
12 akosmas 01:57.450 1.617
13 L.Axarlis 01:57.651 1.818
14 George Daras 01:57.751 1.918
15 thanos zios 01:57.780 1.947
16 Billys 01:58.861 3.028
17 Khr1s 01:59.914

4.081

 

Το μεγαλύτερο μέρος του grid μέσα σ' ένα δευτερόλεπτο!

 

Ωραίος αγώνας, είχε απ' όλα :) Μου 'κανε λίγο κουδούνι το κεφάλι το crew chief που δοκίμασα για πρώτη φορά (θέλει ρύθμιση!).
Απολαυστικές οι μάχες με @thazio , @wargasm , @Aris Teidis ! Δεν έλειψε κι ένα χαδάκι :wub:

Βρε @aKosmas τι συνέβη στον αγώνα? Δεν τον έτρεξες?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ετρεξα σχεδόν ενα γύρο :)
βγηκα εξω στο εσακι... και ξεχασα ότι επρεπε να κοψω ως τα 35km/h ή να αφησω 10sec γκαζι....και μολις περασα την γραμμή τερματισμού εφαγα black flag.....κριμα η προπονηση.... το CLC δεν μου πηγε καθολου καλα...ολο κατι γινοταν.... μια το internet....μια τρακες....κλπ ... δεν βαριεσαι...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.