Jump to content



Αγορά καινούριου κινητού, από Ελλάδα, στα 200€


deninho

Recommended Posts

Μονο σε περιπτωση που βρεθει ακρη με το G2 δε θα το βιαζεται ή αν μπορει να βολευτει λιγο με το δικο μου το παλιο LG Optimus G (ωστε να μπορουμε να παραγγειλουμε απο τσαινα).

Το aliexpress λεει 20-34 μερες shipping

Υπάρχει και εδω . Εχει αγορασει 2 φορες ο αδερφος της χωρις προβλημα απο vickmall. Με ολα τα καλουδια βγαινει 2 κατοσταρικα. 

 

Αρα μενει το redmi 4 prime σαν επιλογη στις 5 ιντσες απο Ελλαδα. Δε προλαβαινει καν να στειλει το G2 στο Service να φανταστεις , εχουμε 10 μερες εγγυση ακομη , LOL. 

 

 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, tommybertsen said:

Υπάρχει και εδω . Εχει αγορασει 2 φορες ο αδερφος της χωρις προβλημα απο vickmall. Με ολα τα καλουδια βγαινει 2 κατοσταρικα. 

μπαα εχω διαβασει πως βαζουν vendor rom και τετοιες αηδιες και θα τραβιεσαι μετα να κανεις unlock , install official rom κλπ
Ψαχτο λιγο πριν το παρεις παντως ισως κανω και λαθος

(ψιλοασχετο αξιζει να δωσεις +6 ευρω για τα ακουστικα πρεπει να ειναι τα piston v3 οπως και για τη nillkin , αν ειναι original that is )

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχει επιλογη για Global Rom παντως. Κανονικοτατη Rom ειχε το redmi note 3 του κουνιαδου μου, αλλα θα το ψαξω λιγο παραπανω. 

(Νομιζω οτι αξιζει απο εκει με τα καλουδια, αν δε κανουν παγαποντιες οπως λες! ) 

Link to comment
Share on other sites

@deninho Από απλή περιέργεια, ποιό Oppo είχες;  Σκεφτόμουν να χτυπούσα το Oppo Find 7A πριν ένα χρόνο αλλά τελικά προτίμησα κάτι που να μη χρειάζεται παραγγελία απο εξωτερικό.

Έγινε επεξεργασία από konnos
Link to comment
Share on other sites

find 5. Όλα καλά κι όλα ωραία αλλά:

α. Δεν είχε την υποστήριξη που ευαγγελιζόταν η Όππο

β. Η μπαταρία ήταν μέτρια.

 

Για τα 7/7Α δεν ξέρω τι παίζει, αν και σίγουρα έχουν καλύτερη μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω κινητό για την γυναίκα. Έχει ενα αρχαίο galaxy s4 mini. Είχαμε καταλήξει στο A3 2017  στις 4.7 ιντσες, αυστηρα δηλαδη μεχρι 5 .

 

Ειδε απο κοντα το Redmi 4 Pro/prime  στο public το gold και παραδόξως της αρεσε πολύ σαν μέγεθος και εμφανιση. 

 

Απο χαρακτηριστικά καμία σχέση με το A3  2gb/16/2300mah vs   3gb/32 rom / 4000mah .   Σίγουρα θα χει χειρότερη κάμερα το xiaomi, αλλα το χιαομι υπερέχει αισθητά σε ταχυτητα/μπαταρία/αποδοση.

 

Το λοιπον.  στα public λεει εξαντλημένο προς το παρον http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/4g-smartphone-xiaomi-redmi-4-pro-dual-sim-32gb-hryso/prod8492466pp/. Το βρήκα στο birdphone http://www.birdphone.gr/gr/prdid/07e58d358bb34dca983bd96f4c10ebcf/productinfo.aspx στα 214 ευρω αλλα και στο Geekbuying σε ES warehouse στα 172 http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-4-Pro-3GB-32GB-Smartphone---Gold-375222.html . Υπάρχει και ακόμα πιο φθηνά από HK warehouse αλλα ειναι ρισκο γιατι πλεον οτι εχει μπαταρία ειναι πολύ πιθανον να φάει ακυρο στο τελωνείο.

 

εχω δουλεψει ενα redmi 3 pro οπου με unlock bootloader του περασα official global. Συμπαθητικό το MIUI .  Αυτα λογικά έρχονται με απευθείας ελληνικά απ οτι βλεπω.

 

ακουω απόψεις :)

Link to comment
Share on other sites

go for it. Αν δε σε νοιάζει ιδιαίτερα το θέμα της εγγύησης, μακροπρόθεσμα τουλάχιστον μιας και στην αρχή σε καλύπτει το πέηπαλ, πάρτο από την Ισπανία και πάρε και τίποτα ψιψιψόνια με τη διαφορά (θήκη, tempered glass usw)

 

Για θήκη, πήρα αυτήν εδώ σε sandstone black για καλύτερο grip (μιας και με άγχωνε ότι καμιά φορά θα μου γλιστρήσει από το χέρι), ήρθε σε 16 μέρες (7-23/3), και ταιριάζει άψογα στο κινητό

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον για Ισπανία το κόβω..   Ωραία η θήκη, αλλα σαν γυναίκα που ειναι πρεπει να κοιτάξει πρωτα σε "ΟΛΟ" το ebay να δει τις θηκες και να καταλήξει σ αυτες που τις αρεσουν πιο πολυ :D

 

Την κάμερα του μονο φοβάμαι... Βραδινές σιγουρα θα ειναι μέτριες (για να μην πω χάλια) . την ημερα ομως θα την παλεύει. Έχει τπτ manual ρυθμισεις η κάμερα;;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλα , νυχτα δεν βλεπεις με καμερα.... 

Εφοσον προοριζεται για γυναικα , πραμα που σημαινει οτι οι επιδοσεις πλεον ειναι σε δευτερη μοιρα , ισως θα ταν πιο ικανοποιητικη η αγορα του samsung  

Link to comment
Share on other sites

Μέρα καλή είναι. Για κινητό.

Για βράδυ δεν έχω βρει κάμερα κινητού να με καλύπτει (περιλαμβάνονται και iphone 6s & SGS7)

 

manual ρυθμίσεις δε νομίζω ότι έχει, αλλά υπάρχει η open camera

Link to comment
Share on other sites

επειδή το κινητό θα το κρατήσει σιγουρα 2 χρόνια, δε το βλεπω και πολύ future proof το A3 με τα 2gb ραμ... και να πω την αλήθεια δεν θέλω samsung, εχει άθλια υποστηριξη φοράει μεν την 6.0,  την 7.0 θα την παρει σε κανα χρονο (και αν την πάρει) και αυτό ηταν , τέλος. Απλώς κοιτούσαμε για κινητά κάτω από 5 ίντσες. Το ειχα σταμπάρει το redmi αλλα δεν ψηνόταν λόγω μεγέθους..

 

Για την κάμερα οκ δε τρελαίνομαστε και πολύ, απλά επισημαίνω τα αρνητικά του.. Αυτοί οι κινέζοι πότε θα βελτιώσουν το software τους της κάμερας;;;  Παραδειγμα πχ το oneplus 3T μου. Ενώ εχει πολύ καλό φακό, οι βραδινές φωτο είναι επιεικώς μέτριες, ευτυχώς σώζεται από τις manual ρυθμισεις οπου το φέρνω στα μέτρα μου.

 

Ας πούμε θα εκτιμήσει δεόντως την μπαταρία-κτήνος. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη μπαταρία θα εκτιμήσει μάλλον και η δικιά μου κοπέλα , ίσως πάμε στο 4Χ . Το αθάνατο lg optimus g την βόλεψε προσωρινά Και ίσως περιμένουμε να έρθει από Κίνα . Ξέρουμε αν μπορούμε να το βρούμε πουθενά από eu warehouse To redmi note 4x 32gb/3gb ???

 

Edit 

Τι παίζει με αυτό το σάιτ;;;

 

http://www.honorbuy.com/1095-redmi-note-4x-official-global-32gb-black.html

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Αυτή τη μπαταρία θα εκτιμήσει μάλλον και η δικιά μου κοπέλα , ίσως πάμε στο 4Χ . Το αθάνατο lg optimus g την βόλεψε προσωρινά Και ίσως περιμένουμε να έρθει από Κίνα . Ξέρουμε αν μπορούμε να το βρούμε πουθενά από eu warehouse To redmi note 4x 32gb/3gb ???

 

Edit 

Τι παίζει με αυτό το σάιτ;;;

 

http://www.honorbuy.com/1095-redmi-note-4x-official-global-32gb-black.html

Εχει ευρωπαική αποθήκη το honorbuy

Δες και www.eglobalcentral.eu

Link to comment
Share on other sites

Παιδια. Γρηγορη ερωτηξη. SOS.

 

Ειναι η δεν ειναι αυτο το ρεδμι νοτε 4Χ που συζητουσαμε πιο πανω; 

 

http://www.skroutz.gr/s/11069307/Xiaomi-Redmi-Note-4X-32GB.html 

 

Αν ειναι αυτο, το παραγγελνουμε τωρα κιολας. Ευχαριστώ. 

Επισης τι φαση το πρωτο μαγαζι (τα 3 πρωτα δλδ) που το'χουν ~200 και μετα εκτοξευεται η τιμη στα υπολοιπα ; 

@SirDiman , @deninho

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, tommybertsen said:

μετα εκτοξευεται η τιμη στα υπολοιπα ; 

καπου 150 εχει αν το παρεις απο Κινα, οποτε η διαφορα παει στο καταστημα

 

δες εδω με τις bands 4g LTE που υποστηριζει η καθε εκδοση,

http://willmyphonework.net/

https://www.reddit.com/r/Xiaomi/wiki/specs/redminote4x

 

Εσυ θελεις με qualcomm snapdragon 625, αρα ναι αυτο ειναι , ομως να ζητήσεις να εχει official global rom και οχι κινεζικη για να γλυτώσεις εξτρα κόπο να την αλλαζεις.

Υπόψιν το έφεραν και Ελλαδα (το ) αλλα στα 250 με εγγύηση infoquest + global rom

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εν τελει πηρε ρωτησε, και ειναι οντως με global rom. 2 χρονια εγγυηση. Απο τα σεβεν. Εφοσον το ηθελε γρηγορα, πληρωνει τα μαμησιατικα. Μιλαω για το 

redmi note 4X 32GB/3GB! Αν ειχε ερθει το 64/4 θα παιρναμε αυτο, αλλα μια χαρα κομπλε ειναι και το 32ρι. Αυριο θα το εχει λογικα και θα επανελθω με τις εντυπωσεις μου, οταν το δω και εγω , καπου μεσα στον Απριλη :p 

Ευχαριστω ολα τα παιδια για τη βοηθεια , και τον Ντενινιο που του κανιβαλισσα το θεμα :hehe: 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.