Jump to content



G.G. - Praga R1 @Nurburgring-GP(GT) 23/03/2017


Recommended Posts

πριν 15 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

 

Σημερα 100% δε θα μπορεσω γιατι η απονευρωση θα γινει σημερα.Γκρρρ


Το προβλημα δεν ηταν οι ξενοι, αλλα το MR "C" 

 

 

Γιατί ρε θα βρείς κάτι να ξεχαστείς απο την κακουχία κιόλας?

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Lylankor said:

@NickAtsi και εμείς γυρίσαμε 2-3 φορές αφού βγήκες... μας έλιωσαν τα softs, δεν είχαμε δοκιμάσει και πολύ το combo. Ελπίζω να σε δούμε και σε μελλοντικούς αγώνες! Παίξαμε και λίγο ξύλο με @Georgiadis Giorgos και μας κέρδισε ο @uhu στο τέλος :hehe:

Ναι ναι και ενώ ήμουν μέσα είδα που βγαίνατε και μάλλον αυτός είναι και ένας λόγος που τελείωσαν πιο γρήγορα τα λάστιχα νομίζω γιατί μετά από 3-4 σβούρες γλυστρούσε όλο και πιο πολύ έχω την εντύπωση και έβλεπα τα λάστιχα είχαν φθορά ενώ στο P-Q με περισσότερους γύρους δεν είχε τόσο, τι να πω έτσι μου φάνηκε.

 

9 hours ago, sosna said:

Που είσαι ρε Νικόλααααααααααα,καλώς ήρθες.

Που είσαι ρε Νάσο καλώς σας βρήκα, λέω εχθές θα μπει, δεν θα μπεί. Βλέπω έχει γίνει μια ωραία κοινότητα εδώ πέρα, πάει για GVR v2? :D :p 

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Τελικα τα soft κρατησαν ;

 

Στους 20 γυρους που τελικα τρεξαμε, εμενα κρατησαν. (97% πισω, 98% μπροστα, χωρις εξοδους και σβουρες).

Εσας θα ηταν λιιιιγο πιο κατω που τα ζοριζετε πιο πολυ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι κράτησαν μια χαρά. Εγώ μαλακιζόμουν μόνος μου αφού έμεινα τελευταίος απ τους 5 και πήγα να το παίξω hotlap φάση. Και δεν είχαν ζεσταθεί τα λάστιχα ακόμη μου φεύγει δυο φορές απανωτά, χωρίς να χτυπήσω ευτυχώς, αλλά μου υπερθερμάνθηκαν τα λάστιχα και μετά πήγαινε σαν κυρία για κανα γύρο, ε μετά απλώς πήγαινα ψιλοχαλαρά μέχρι να τελειώσει.

 

Κρίμα πάντως, γιατί όντως στο practice k qualify δεν αντιμετώπισα πρόβλημα κι έκανα κι ένα 2:03 αν θυμάμαι καλά, ευχαριστημένος έμεινα. Αλλά όταν έγινε το μπάχαλο στην αρχή και ξενέρωσαν οι μισοί, μετά ήταν κρίμα.

 

Ο liakjim γιατί βριζόταν με τον Koreanκάτι; Ή είναι αυτά που περιέγραφε ο Lylankor πάνω και τον μπέρδεψα;

 

Πάντως το Praga με ενθουσίασε, τέτοια αυτοκίνητα μου αρέσουν, κάτι σαν kart και LMP :) Αν δεν κάνατε τον αγώνα δε θα το είχα αγοράσει το DLC.

Link to comment
Share on other sites

@Konos βριζόταν γιατί ο κορεοκάτις το έχασε μόνος του και ζητούσε Restart οπότε τι πιο φυσιολογικό από το να μπεί στην μέση της πίστας και να πέσει πάνω στον @Lylankor

Link to comment
Share on other sites

Όξω οι ξένοι απο τους servers και τα σχολεία μας :lol: Δε ξέρω αν ήταν το C grade που έφταιγε αλλά προτιμώ να έχουμε παιδιά "δικά μας" που μπορούμε πιο εύκολα να βγάλουμε συνεννόηση. Στο qual δε μπορούσα να βγάλω γύρο γιατί όλοι σβούριζαν μπροστά μου και μόνο στο τέλος τα κατάφερα που ήταν άδεια η πίστα. Στον αγώνα,στη πρώτη στροφή έπεσε ένας πάνω μου,συνέχισα και μετά απο 2-3 στροφές κάνει τετακέ στη μέση της πίστας και τελευταία στιγμή τον αποφεύγω βγαίνοντας εκτός. Γιαυτό το λόγο μου έβγαλε μια προειδοποίηση για να αφήσω το γκάζι πριν τελειώσει ο γύρος αλλά δε το έδωσα σημασία γιατί δε το έχω ξαναπάθει σε αγώνα και είχα και τα νεύρα μου γιατί γαμήθηκε το combo μου. Εν τέλη,με το που έκανα το γύρο,με πέταξε στα pits με black flag και έτσι πως καθόμουν και κοιτούσα,βλέπω αυτόν τον καραγκιόζη τον Korean κάτι που με είχε τρακάρει,να μπαίνει με Back to pits Και μετά να βγαίνει κάθετα στη πίστα χτυπώντας κάποιον,μάλλον τον Lyla και εκεί έκανα disconnect.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα φταίει το C grade .

755b7d7d2a9e6184d0554230e96f0587.jpg

Α+Β+C είναι πάνω από τους μισούς.
ΑΒ όμως είναι πολύ λιγότεροι , περίπου το 1/4 και εκεί πάνε μόνο όσοι είναι προσεκτικοί.

Τέτοια φαινόμενα απλά δεν υφίστανται στους ΑΒ. Υπάρχουν ατυχήματα αλλά όπως τα αγωνιστικά αλλά σπάνια ηθελημένα.

Αν βρεθούν 5-6 δικοί μας δεν έχει νόημα να είναι public αλλά κάτω από 5 νομίζω ότι αξίζει να το έχετε ανοιχτό αρκεί να είναι ΑΒ.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Το Minorating είναι σαν το iRating του iRacing?


Όχι, δεν κοιτάει το performance τις εξόδουςκαι τις επαφές όπως το irating αλλά μόνο τις επαφές με σκοπό το καθαρό racing.

More info : http://www.minorating.com/Project

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 58 λεπτά, το μέλος NickAtsi έγραψε:

Ναι ναι και ενώ ήμουν μέσα είδα που βγαίνατε και μάλλον αυτός είναι και ένας λόγος που τελείωσαν πιο γρήγορα τα λάστιχα νομίζω γιατί μετά από 3-4 σβούρες γλυστρούσε όλο και πιο πολύ έχω την εντύπωση και έβλεπα τα λάστιχα είχαν φθορά ενώ στο P-Q με περισσότερους γύρους δεν είχε τόσο, τι να πω έτσι μου φάνηκε.

 

Που είσαι ρε Νάσο καλώς σας βρήκα, λέω εχθές θα μπει, δεν θα μπεί. Βλέπω έχει γίνει μια ωραία κοινότητα εδώ πέρα, πάει για GVR v2? :D :p 

Ποιός είσαι ρε? (nick.gr)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uhu said:

Ποιός είσαι ρε? (nick.gr)

Εντάξει εσύ δεν με ξέρεις και πολύ γιατί όταν είχα μπει GVR και είχα ξεκινήσει ως αγωνιστικό μέλος νομίζω δεν ήσουν ενεργός τότε. Έτρεχα τότε ως GVR Nick (από όσο θυμάμαι και το username μου ήταν Nick στο φόρουμ τότε :D), ωραίες εποχές!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, NickAtsi said:

Εντάξει εσύ δεν με ξέρεις και πολύ γιατί όταν είχα μπει GVR και είχα ξεκινήσει ως αγωνιστικό μέλος νομίζω δεν ήσουν ενεργός τότε. Έτρεχα τότε ως GVR Nick (από όσο θυμάμαι και το username μου ήταν Nick στο φόρουμ τότε :D), ωραίες εποχές!!!

Εγώ σίγουρα θυμάμαι να τρέχουμε κάποιους αγώνες μαζί! Έτρεχα ως Mobius (mobius0gr) τότε. Μετά δεν είχα ασχοληθεί με sim racing μέχρι πριν 1 χρόνο που έπιασα το AC και με έφερε ο @uhu εδώ ουσιαστικά.

 

Δεν φταίει μόνο το C. Αυτός που βγήκε και με χτύπησε επίτηδες μια χαρά Α/Β μπορούσε να είναι, ήταν και σχετικά γρήγορος. Απλά ήταν κουραδοφτιαγμένος και ήθελε να γίνει το δικό του, και είναι αυτός που στον τελευταίο γύρο θα κάνει το dive bomb του και θα σε πετάξει έξω επειδή δε ξέρει να χάνει. Αλλά ναι όταν είμαστε 10 δε χρειαζόμαστε άλλους, άσε που είχε γεμίσει και ο σερβερ σε κάποια φάση και αν ήθελε να μπεί κάποιος δικός μας δε θα μπορούσε.

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lylankor said:

Εγώ σίγουρα θυμάμαι να τρέχουμε κάποιους αγώνες μαζί! Έτρεχα ως Mobius (mobius0gr) τότε. Μετά δεν είχα ασχοληθεί με sim racing μέχρι πριν 1 χρόνο που έπιασα το AC και με έφερε ο @uhu εδώ ουσιαστικά.

Ω ναι σε θυμάμαι και εσένα, βρε βρε βρε κοίτα να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.