Jump to content


Αγορά Iphone 7: απο ποιό σκρουτζομάγαζο;


Recommended Posts

Θα αγοράσω ένα iphone 7 32 gb. Θα ήθελα να ρωτήσω από που να το αγοράσω ώστε να είμαι καλυμμένος σχετικά με την εγγύηση. Εχω ακούσει ότι κάποια skroutzομάγαζα φέρνουν δεύτερης διαλογής iphone και δεν ξέρω κατά πόσο γίνεται αυτό να ισχύει. Περιμένω τις προτάσεις σας και τις συμβουλές σας και καλό είναι να μη γίνει το thread debate ios vs android. Αυτό το μαγαζί είναι αξιόπιστο: https://www.kaizerstore.gr/iphone-7-32gb-silver-eu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν καταλαβαίνω το λόγο να αγοράσεις iPhone από τη στιγμή που το Android... έλα πλάκα κάνω.

 

Ελεύθερο εμπόριο λέγεται και αυτά τα μαγαζιά εκμεταλλεύονται αυτά τα παραθυράκια. Όπως εμείς σαν χώρα παραλαμβάνουμε συσκευές από Ισπανία, Ουγγαρία κτλ έτσι και άλλες παίρνουν από εμάς. Ονόματα δεν λέμε. 

 

Από προσωπικά βιώματα, μπορεί - ΜΠΟΡΕΙ - να μην σου αντικαταστήσουν τη συσκευή, η επίσημη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα, σε περίπτωση βλάβης. Σε κάθε περίπτωση θα στο επισκευάσουν, αλλά πχ ακόμη και 2 ημερών να είναι δεν θα πουν "έλα πάρε μία καινούρια" να τελειώνουμε κιόλας. 

 

Μια αγορά χωρίς σύνορα - υπάρχει και άρθρο να διαβάσεις αν σε ενδιαφέρει.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος psyber έγραψε:

Δεν προοριζεται για μενα η αγορα αλλα ναι το android το θεωρω ελεεινο. 

Ο χαρακτηρισμός "ελεεινο" είναι τουλάχιστον υπερβολικός

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Λες απο την μια να μη γινει ios vs android, αλλα χαρακτηριζεις το android ελεεινο και το ξεκινας μαλιστα ο ιδιος.
Απο την αλλη,

iphone 7 32GB και να ψαχνεις στο σκρουτζ, με συγχωρεις αλλα αυτο θεωρω ελεεινο εγω.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ok ο καθένας έχει τις απόψεις του το σέβομαι. Απλά επειδή χρησιμοποιώ χρόνια τώρα καθημερινά και τα 2 OS. (ipad και note ). Θεωρώ πως ο όρος ελεεινό είναι υπερβολικός και προέρχεται από άτομο με ελλιπή εμπειρία από την πλατφόρμα του android. Τα OS είναι ισάξια με το android να είναι πιο “ανοιχτό”. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

Λες απο την μια να μη γινει ios vs android, αλλα χαρακτηριζεις το android ελεεινο και το ξεκινας μαλιστα ο ιδιος.
Απο την αλλη,

iphone 7 32GB και να ψαχνεις στο σκρουτζ, με συγχωρεις αλλα αυτο θεωρω ελεεινο εγω.

 

Ξαναειπα: η αγορα δεν προοριζεται για μενα,  κανω ερευνα για λογαριασμο αλλου που θελει iphone. Δεν χαρακτηρισα κανεναν οπως κανεις εσυ,  εκτος αν νομιζεις οτι σε νομιμοποιει η ενδειξη vip στην υπογραφη σου.  Και χωρις παρεξηγηση το τι θεωρεις εσυ ελεεινο το γραφω εκει που δεν πιανει μελανι. Και οντως εχω ελλιπη εμπειρια απο συσκευες android καθοτι δεν εχει πεσει ποτε στα χερια μου ακριβή. Το μηνυμα το γραφω απο redmi note 3 pro που σαν interface ειναι η επιτομη της μετριότητας (το καμμενο πιξελ που μου εβγαλε δεν το σχολιάζω καν...) 

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος! Παραδεχεσαι οτι εχεις ελλιπη γνωση, ξεκινας εσυ το flame λεγοντας το ελεεινο και σε ενοχλει που χαρακτηρισα την αγορα αυτη ελεεινη.
Με συγχωρεις αλλα δεν εχει να κανει ουτε με το VIP ουτε με νομιμοποιησεις.
Και οσο για το μελανι, ευχαριστως να σου δωσω κιαλλο.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χαρακτηρισες συμπεριφορα μου ενω εγω χαρακτηρισα εμπορικο προϊόν.  Που βεβαια,  αν χρειαζεται ακριβη συσκευη για να λειτουργήσει, μολις εξανεμιστηκε το βασικο επιχειρημα κατα του iphone.  Anyway,  λογω των ημερων το ληγω εδω και ζητω πρωτος συγνώμη αν αισθάνθηκες οτι σε εθιξα. 

Link to comment
Share on other sites

Χiaomi redmi note 4X 200€ και λειτουργει αψογα με μπαταρια τερας. Και οταν λεω αψογα, το εννοω... Το ιδιο και το κατα 100-150€ ακριβοτερο mi5 plus. Δε χρειαζονται 700€ για να εχεις καλη αποκριση. Κανεις τη δουλεια σου και με τα μισα λεφτα, πλεον.

 Αυτα που ακουσες πριν 3-4 χρονια για τα "lagdroid " και τα σχετικα, ειναι καλο να τα αφησεις στο χρονοντουλαπο της ιστοριας σιγα σιγα, γιατι ειμαι 100% σιγουρος οτι εκει βασιζεις τον χαρακτηρισμο σου. Ο οποιος ειναι υπερβολικος (to say the least). 

 

Τωρα, οσον αφορα το kaizerstore, εχω ψωνισει (android smartphones, δις), απο εκει , και δεν αντιμετωπισα κανενα απολυτως προβλημα. Τωρα αυτο με 2ης διαλογης iphone , μητε που το εχω ξαναματακουσει... 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και προσβλητικος για ενα εργο πληροφορικης που ειναι το Android OS θα ελεγα σαν άνθρωπος του ΙΤ, τελοσπαντων, Ρωτα αν εχει εγγυηση ελληνικης αντιπροσωπιας , αν σου τυχει κατι εστω να μην μπλεξεις με το εκαστοτε καταστημα ..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.