Jump to content



G.G. - Lotus Exige 240R Stage3 @Zandvoort 06/04/2017


Recommended Posts

5115769640_cd3c8171c0_o.thumb.jpg.671284d9d2b00c186cb26809fdf51990.jpg

TIME OF DAY:  17:00
WEATHER:  Heavy Clouds 
AIR TEMP: 18°C
GRIP: 98% στο practice, θα αυξάνεται με τους γνωστούς ρυθμούς...
Tyre blankets: ON

Setup: Open


PRACTICE: 20:30 (75 λεπτά)
QUALIFY: 15 λεπτά
RACE: 22:00 (45 λεπτά)

 

  • Πρέπει να έχουμε τουλάχιστον 2 ρόδες μέσα στα όρια της πίστας (λευκές γραμμές)... 
  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό με δική μας υπαιτιότητα, του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα μετά από έξοδο. Κοιτάμε πρώτα πίσω μας και στο χάρτη. 
  • Προσοχή όταν βγαίνουμε από τα pits!
  • Κανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς + video
  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Helicorsa Application ή Crew Chief for Assetto Corsa
  • Επιβάλλεται η χρήση DISCORD με Push to Talk

 
Χρόνοι: http://managerdc8.rackservice.org:50410/lapstat

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, GoMaR said:

Τάσο, καιρικές συνθήκες ίδιες; η μιας και καλοκαιριάζει να δούμε λίγο ήλιο ; :p

Χαχα... Μαρεσε το ποσο ευδιακριτα φαινοταν τα αμαξια στο δικο σου κομπο γιαυτο και το αφησα... Αλλα ενταξει βαλε κατι πιο φωτεινο... Τωρα δεν θυμαμαι ακριβως τι επιλογες δινει για να σου πω...

Link to comment
Share on other sites

Ωπα αν σου αρεσε το αλλαζουμε εννοειται!
Απλα συνηθως κανουμε paste το ποστ του προηγουμενου χωρις να αλλαξουμε καιρικες συνθηκες και υπεθεσα πως συνεβη το ιδιο και εδω.

Μπορω να βαλω medium clouds και πιο μεσημεριανη ωρα.
Το βραδυ που θα γυρισω, το αλλαζω


@konnos heavy clouds ηταν @17:00

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, GoMaR said:

Ωπα αν σου αρεσε το αλλαζουμε εννοειται!
Απλα συνηθως κανουμε paste το ποστ του προηγουμενου χωρις να αλλαξουμε καιρικες συνθηκες και υπεθεσα πως συνεβη το ιδιο και εδω.

Μπορω να βαλω medium clouds και πιο μεσημεριανη ωρα.
Το βραδυ που θα γυρισω, το αλλαζω


@konnos heavy clouds ηταν @17:00

Πραγματικα δεν εχω θεμα :D... Βαλε οπως θελουν οι περισσοτεροι καθως ειναι πολυ πιθανο να μην τρεξω καν... Οποτε οποιο ειναι πιο αρεστο... 

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι ανοιχτός ο server και για ξένους ή θα μπεί κωδικός? Αν είναι να μπεί κωδικός να το κάνω post στο group γιατί λογικά φαντάζομαι θα έχει Minorating.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tasosmich said:

Πραγματικα δεν εχω θεμα :D... Βαλε οπως θελουν οι περισσοτεροι καθως ειναι πολυ πιθανο να μην τρεξω καν... Οποτε οποιο ειναι πιο αρεστο... 

Μεχρι το βραδακι, θελω μια τελικη αποφαση.Εσυ αποφασιζεις :D Τα δεν εχω θεμα, οτι θελουν οι περισσοτεροι τα ξεχναμε :p


 

2 minutes ago, NickAtsi said:

Θα είναι ανοιχτός ο server και για ξένους ή θα μπεί κωδικός? Αν είναι να μπεί κωδικός να το κάνω post στο group γιατί λογικά φαντάζομαι θα έχει Minorating.

O server μεσοβδομαδα παντα ειναι ανοιχτος χωρις password.Τις τελευταιες δυο φορες στον αγωνα της Πεμπτης, τον αφησαμε ανοιχτο για να δουμε πως ειναι με ξενους.
Το MR AB ειναι κανονας για το G.G. εκτος απο ιδιαιτερες περιπτωσεις οπου αν ενας φιλος μας οδηγος δε μπορει να μπει λογω χαμηλοτερου grade.
Ποιο group ?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Group Ελληνες SimRacers, επίσης καλό θα ήταν να υπάρχει μια λίστα στην αρχή του κάθε πόστ για το ποιοι θα μπορούν να είναι στον αγώνα με ένα πόστ και αν δεν είναι σίγουρος ο άλλος μπορεί να γράψει maybe ή μάλλον θα τρέξω. Αυτό το λέω γιατί αν συμπληρώνει το grid πολλά άτομα να κλειδώνει ο server πχ την μέρα του αγώνα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, GoMaR said:

Μεχρι το βραδακι, θελω μια τελικη αποφαση.Εσυ αποφασιζεις :D Τα δεν εχω θεμα, οτι θελουν οι περισσοτεροι τα ξεχναμε :p

 

Λοιπον βαλε clear... Δεν ξερω αν λεγεται ετσι ακριβως αλλα δεν μπορω να μπω καθολου σημερα να δω :(... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή το combo δεν μου έκατσε καλά στο μάτι και είπα να το δοκιμάσω μιας και το πόδι καλυτερεύει και τελικά με ενθουσίασε πολύ. Θέλει σταθερές κινήσεις και ένα μικρό λάθος(στην έξοδο της στροφής ας πούμε να πατήσεις γρασίδι χάνεις δευτερόλεπτο + ) και είπα να μοιράσω το setup (χρόνος 1:54.985 και πέφτει και άλλο).

 

http://www.mediafire.com/file/1mi5w1d8lnduhun/ks_zandvoort.rar

 

Οδηγίες εγκατάστασεις : 

Ανοίγουμε το rar αρχείο και πετάμε τα 2 αρχεία μέσα στον φάκελο Documents\Assetto Corsa\setups\lotus_exige_240_s3\ks_zandvoort

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστός έχεις δίκιο, δυστηχώς δεν μπορώ να μπω στον server γιατί είμαι Minorating C. Θα προσπαθήσω να κάνω κανέναν αγώνα online που να έχει Minorating για να ανέβω λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο setup πιο σταθερό ks_zandvoort

 

Edit: Εντωμεταξύ τα 45 λεπτά αγώνα μου φένονται πάρα πολλά για αυτό το αυτοκίνητο :p 

Έγινε επεξεργασία από NickAtsi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω και εγώ να τρέξω αύριο. Έφτιαξα ένα σεταπ να δαμάσω αυτό το pony και νομίζω τα κατάφερα, έγινε αρκετά υπάκουο αλλά ρε παιδιά τι χρόνοι είναι αυτοί που βλέπω στον σέρβερ;:o Μετά βίας έπιασα το 1:58.500 ofline/97%grip και δεν δείχνει πρόθυμο να κατέβει άλλο! Θα δω σήμερα τι πουλιά θα πιάσει στον σέρβερ αν και δεν περιμένω πολλά γιατί με ίδιες θερμοκρασίες ασφάλτου και 1% λιγότερο grip από το online - βγάζουν τα ίδια αποτελέσματα, συνήθως.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.