Jump to content



G.G. - Lotus Exige 240R Stage3 @Zandvoort 06/04/2017


Recommended Posts

On 07/04/2017 at 6:11 AM, liakjim said:

@Lylankor ανεβάζεις σε video το 1:52 για εκπαιδευτικούς λόγους?

Τώρα το είδα, αλλά δεν έχω το replay γιατί Παρασκευή έκανα τη μετάβαση σε Ryzen 1700 :D αν έχετε κρατήσει μπορείτε να με δείτε/ανεβάσετε στο δικό σας :) απλά δε φαίνονται τα pedals.

 

@PolomanGR για αυτό που λέγαμε σχετικά με Vive, η 7970 με Ryzen είναι πολύ καλύτερα. Τελικά ήμουν αρκετά bottlenecked με τον i5 πριν. Σε αγώνα με πολλά αυτοκίνητα δεν έχω τρέξει αλλά δεν περιμένω να έχει πρόβλημα αφού έστω και με reprojection κάτω απο 45 fps δε θα πέσει. Οπότε αν απο cpu είσαι καλά go for it και αλλάζεις κάρτα γραφικών όποτε μπορέσεις. Στο κάτω κάτω το να πάρεις άλλη κάρτα γραφικών πρώτα για να τα βάζεις ολα τέρμα και να παίζεις με 90 αντί για 60 fps δεν έχει και πολύ νόημα.

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα, αλλά δεν έχω το replay γιατί Παρασκευή έκανα τη μετάβαση σε Ryzen 1700 [emoji3] αν έχετε κρατήσει μπορείτε να με δείτε/ανεβάσετε στο δικό σας [emoji4] απλά δε φαίνονται τα pedals.
 
@PolomanGR για αυτό που λέγαμε σχετικά με Vive, η 7970 με Ryzen είναι πολύ καλύτερα. Τελικά ήμουν αρκετά bottlenecked με τον i5 πριν. Σε αγώνα με πολλά αυτοκίνητα δεν έχω τρέξει αλλά δεν περιμένω να έχει πρόβλημα αφού έστω και με reprojection κάτω απο 45 fps δε θα πέσει. Οπότε αν απο cpu είσαι καλά go for it και αλλάζεις κάρτα γραφικών όποτε μπορέσεις. Στο κάτω κάτω το να πάρεις άλλη κάρτα γραφικών πρώτα για να τα βάζεις ολα τέρμα και να παίζεις με 90 αντί για 60 fps δεν έχει και πολύ νόημα.


Ποιόν i5 είχες?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος Lylankor έγραψε:

Τον 1ο και καλύτερο :p 750.

Κάτσε να σε ρωτήσω αλλιώς.

Το assetto σε vr με την 7970 και ριγμένα graphs δείχνει καλύτερο απο το lfs που είχαμε δοκιμάσει???

 

Με τον ryzen είδες καμιά διαφορά?

Επειδή εχεις ανεβάσει score στο AC bench με τον i5 750 single screen ανέβασε και ενα ίδιο με τον ryzen.:neo:

 

Όχι τπτ άλλο ο i5 μου ακόμα να κλείσει τα 5.

Ενα τριάρη χρόνια ακόμα τα εχει μές στο νερό.:hehe:

 

Εγω σκεφτόμουν για vga μονο. 1070 ή 1080

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uhu said:

Κάτσε να σε ρωτήσω αλλιώς.

Το assetto σε vr με την 7970 και ριγμένα graphs δείχνει καλύτερο απο το lfs που είχαμε δοκιμάσει???

 

Με τον ryzen είδες καμιά διαφορά?

Επειδή εχεις ανεβάσει score στο AC bench με τον i5 750 single screen ανέβασε και ενα ίδιο με τον ryzen.:neo:

Στο bench δεν έχει και πολύ διαφορά γιατί βάζοντας τα γραφικά στο τέρμα έχεις καθαρά GPU bottleneck. Το CPU μπορεί να αρχίσει να σου δημιουργεί προβλήματα όταν αρχίσεις και φτάνεις τα 90fps που θέλεις για VR, ειδικά σε multiplayer και με πολλά αυτοκίνητα που από ότι έχω καταλάβει στο AC ρίχνουν βάρος και στο CPU. Η μπακάλικη μέθοδος είναι να ρίξεις γραφικά και αναλύσεις για να δείς αν το CPU μπορεί να παίξει 90. Αν και όπως είπα και με reprojection στα 45fps νομίζω είναι playable. Απλά με τον i5 που είχα αρχίζεις και είσαι οριακά γιατί αν έχεις και από πίσω ανοιχτά 3-4 πράγματα (discord, chrome, youtube να παίζει τπτ, και σχετικά παλιό windows installation) μπορεί να έχεις drops.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.