Jump to content



G.G. - Lotus Exige 240R Stage3 @Zandvoort 06/04/2017


Recommended Posts

Λοιπόν το αμάξι είναι καταπληκτικό. Η πίστα δε, του πάει πολύ.

Μου είχαν λείψει τα road cars του Assetto, είναι τόσο καλό εκεί.

Το αμάξι έχει τέλειο FFB και απόλυτα ρυθμίσιμο setup, ακούει με λίγα κλικ.

Το σεταπ του @NickAtsi μου φάνηκε λίγο ασταθές, οπότε το άλλαξα σε αυτό https://ufile.io/846c9

Ίσως σας κάτσει καλύτερα.

 

@bill123, το 1:55 είναι εύκολη υπόθεση, το 1:54 απόλυτα εφικτό, τα γρήγορα παιδιά εδώ θα πάνε στο 1:53 μπορεί και 1:52 σε 99%-100% grip. Λίγο practice θέλει.

 

Ορίστε ένα 1:54:600 με λάθος γραμμές , με λάθος στην T1 που έχασα τελείως το apex και έχασα 0.3 , λάθος στην Τ3 που έχασα 0.1 , λάθος στο απότομο S στο 2ο section που έχασα 0.2 και ντριφτ όλη την τελευταία στροφή (:rolleyes:) που έχασα άλλα 0.2. Αν με τόσο sloppy lap , κάνω τέτοιο χρόνο, δεν μπορώ να φανταστώ γιατί να μην μπορείς ή οποιοσδήποτε πιο κάτω :

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος konnos έγραψε:

liakjim είσαι πολύ καλός οδηγός, δε ξέρω τί εννοοείς με το "οποιοσδήποτε" :p 

Εννοώ ότι αν ένας τόσο χάλια γύρος , με τόσα λάθη και χάλια γραμμές έκανε 1:54:600, μπορεί ο οποιοσδήποτε να κάνει τουλάχιστον ισάξιο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, liakjim said:

Λοιπόν το αμάξι είναι καταπληκτικό. Η πίστα δε, του πάει πολύ.

Μου είχαν λείψει τα road cars του Assetto, είναι τόσο καλό εκεί.

Το αμάξι έχει τέλειο FFB και απόλυτα ρυθμίσιμο setup, ακούει με λίγα κλικ.

Το σεταπ του @NickAtsi μου φάνηκε λίγο ασταθές, οπότε το άλλαξα σε αυτό https://ufile.io/846c9

Ίσως σας κάτσει καλύτερα.

 

@bill123, το 1:55 είναι εύκολη υπόθεση, το 1:54 απόλυτα εφικτό, τα γρήγορα παιδιά εδώ θα πάνε στο 1:53 μπορεί και 1:52 σε 99%-100% grip. Λίγο practice θέλει.

 

Ορίστε ένα 1:54:600 με λάθος γραμμές , με λάθος στην T1 που έχασα τελείως το apex και έχασα 0.3 , λάθος στην Τ3 που έχασα 0.1 , λάθος στο απότομο S στο 2ο section που έχασα 0.2 και ντριφτ όλη την τελευταία στροφή (:rolleyes:) που έχασα άλλα 0.2. Αν με τόσο sloppy lap , κάνω τέτοιο χρόνο, δεν μπορώ να φανταστώ γιατί να μην μπορείς ή οποιοσδήποτε πιο κάτω :

 

Εχεις καθολου TC ή ειναι off?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα άρχισα να τρέχω με το Vive :p πριν που το είχα δοκιμάσει δεν έιχα τρέξει ή προσπαθήσει να βγάλω χρόνο. Ήθελε install Oculus Home και hack κλπ και δεν ήθελα να το έχω μόνιμα + οτι πέφταν λίγο τα frames και με 7970 και i5 750 είμαστε όρια :p (εντομεταξύ, παραγγέλνω από amazon ένα Ryzen 1700, μητρική μνήμες από αλλού, και μου έρχεται σήμερα το κουτί με τη ψήκτρα και χωρίς επεξεργαστή μέσα!!!! WTF σκεφτόμουν. φαινόταν ανοιγμένο κιολάς... ας ελπίσω οτι με Amazon δε θα έχω πρόβλημα, για αυτό ακριβώς το πήρα από αυτούς! Άσχετο αλλά γμτ δλδ, το άνοιξε κάποιος χύμα? Το πακέτο ήταν σφαγισμένο, το retail κουτί του επεξεργαστή ήταν ανοιχτό).

 

Επανέρχομαι, πέρα από το οτι είσαι μέσα κανονικά, ως τώρα βλέπω οτι γενικά είσαι πιο σταθερός, δεν κάνεις διάφορες hotlapper κινήσεις που βγαίνουν καμιά φορά έτσι, αλλά αυτή τη στιγμή θα έπιανα καλύτερο χρόνο με οθόνη. Πολύ πιθανώς γιατί δεν έχω συνηθίσει κάποια πράγματα. Μπήκε και κόσμος για 2 race στο server και σε close racing η διαφορά είναι τεράστια... Το αυτοκίνητο και η πίστα απόλαυση!

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Το αμαξι γ@μαει.

1 hour ago, liakjim said:

Off.

1/3  η 2/3 αν εχεις σταθερο σεταπ.

 

Λοιπον πειραξα λιγο το σεταπ (πιεσεις , camber και 2 κλικ χαμηλωμα) και το εριξα στο 1.53.5

Κατεβαινει κιαλλο αν ασχοληθεις με setup αλλα προσωπικα δε θα κατσω να ασχοληθω :p

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μάθω την Τ3.
Από ότι είδα, μπαίνω αργά, βγαίνω αργά και χάνω όλο τον χρόνο στην "ευθεία" που ακολουθεί.
Στην υπόλοιπη πίστα μικρές οι διαφορές.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Αν και πιο πολυ λατρης του drift ο Gomar εχει βαλθει να με βαλει στον ισιο δρομο...  Λογικα θα παρευρεθω και εγω σημερα στο αγωνισμα να παρω για 1η φορα τη γευση του ομαδικου racing στο Asseto (Μονο στο LFS ειχα καποτε συμμετοχες) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.