Jump to content



Official Ryzen Club


acct

Recommended Posts

πριν 2 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Ενταξει αν η D15 ειναι οκ για 5G τοτε πιστευω και η cryorig θα ειναι καπου εκει...

Σε Stress tests, ακόμα και η noctua τα έβρισκε σκούρα. Σε gaming καταστάσεις, νομίζω ότι θα είσαι μια χαρά. Η cryorig είναι τέρας. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Σε Stress tests, ακόμα και η noctua τα έβρισκε σκούρα. Σε gaming καταστάσεις, νομίζω ότι θα είσαι μια χαρά. Η cryorig είναι τέρας. 

Αφου ξερεις και εσυ οτι δεν ειμαι benchας. Gamer ειμαι...Βεβαια μετα απο αυτο που επαθε χτες ο α-με-ντε λιγο φοβηθηκα...

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Τιποτα απλα εκλεισε το pc απο θερμοκρασια. Πρωτη φορα το βλεπω αυτο...

Έχεις ρίξει χυλόπιτα σε κοκκινομάλλα; Για voodoo μού κάνει η φάση. Κάποιο λάθος έχεις κάνει.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, icy20 said:

Μαλλον το λαθος ειναι οτι τελικα οι amd πρεπει να ειναι στοκ μονο και ολα auto ?

 

11 hours ago, jax7480 said:

 

Για αρχή βάλε μια σοβαρή ψύκτρα. Μη συζητάμε μπουρδες. Εκτός αν και στον Core i7 είχες stock Intel ψύκτρα.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 46 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Οχι ρε την R1 την εχω στο ιντελ...

Ε, ρε άνθρωπε:p, δοκίμασε (αφού το αλλάζεις που το αλλάζεις το σύστημα) την r1 στους ryzen και ενημέρωσέ μας. Κάτι άλλο φταίει, δεν μπορεί. Είναι λίγο κουφό το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Ε, ρε άνθρωπε:p, δοκίμασε (αφού το αλλάζεις που το αλλάζεις το σύστημα) την r1 στους ryzen και ενημέρωσέ μας. Κάτι άλλο φταίει, δεν μπορεί. Είναι λίγο κουφό το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις.

 

Την R1 έχω και εγώ αλλά την universal , η διαφορά το πρώτο φαν είναι ποιο λεπτό πάνω από 70 δεν έχω δει με perfomance mode

Επίσης για BF καλύτερα να βάζεις τις GPU να κάνουν render και όχι x264 με τον CPU .

 

Ξαναλέω πες τα settings με τα οποία streamareis  ;

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Για το kit btw δεν χρειάζεται καν απόδειξη. Ανοίγεις ticket στην cryorig με φωτογραφία από mobo,cpu και cryorig. Να φανταστείς για την Cryorig Α80 χωρίς να έχω πάρει τα δικά μου απλά ανέβασα φωτό με parts φίλου. (edit: και παραδόξως έκανε καμιά βδομάδα να έρθει)

Όσο για θερμοκρασίες στο μηχάνημα της υπογραφής με το τερατάκι Α80 @ 4.2 all cores με custom curve απο BIOS στο BF1 σπάνια θα δω πάνω από 68 C. Βέβαια δεν στριμάρω οπότε δεν ξέρω πόσο επηρεάζει.   

Έγινε επεξεργασία από Grisos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/29/2018 at 9:06 AM, icy20 said:

Μαλλον το λαθος ειναι οτι τελικα οι amd πρεπει να ειναι στοκ μονο και ολα auto ?

το λαθος ειναι φιλε οτι τα εχεις στο auto συν μαμα ψυκτρα και ερχομενος απο την ιντελ ουτε ξες τι να κανεις ουτε κ εδωσες τον χρονο που χρειαζεται. αγορασε οτι θες αλλα σταματα να κατηγορεις κατι το οποιο δεν εχεις ιδεα

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Τι καρτα γραφικων εχεις και τι αναλυση παιζεις?

  Fury X . 

Από ανάλυση δεν ξέρω. Ας μας πει ο Νικόλας. Πιθανολογώ 1080p@144hz.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, DEADLAZARUS said:

  Fury X . 

Από ανάλυση δεν ξέρω. Ας μας πει ο Νικόλας. Πιθανολογώ 1080p@144hz.

@fatalara

 

κοντά έπεσες 1080p αλλά έχω ξεμείνει με ένα samsung στα 75Ηz διότι πολύ απλά όλα τα monitor που πουλάνε αυτή την στιγμή κατεμέ είναι σάπια δύο έδωσα πίσω ένα alienware 240hz και ένα lg 34" ultra wide 144hz φέτος

Στην αρχή του βίντεο έχει και τα settings που παίζω (και borderless) γενικά το bf είναι αρκετά απαιτητικό στο OBS άμα βάλω fast κοπανάει κάτι 90%load ο cpu κλπ, ααα κόβει και κάποια απόδοση το afterburner (θα τεστάρω κάτι αν μπορώ να δείχνω της amd τα statistics)
 

edit

στα 6Kbs ο cpu (faster) είναι ιδανικός σε σχέση ποιότητας εικόνας στον θεατή ! αλλά έχεις σίγουρα λίγο μειωμένα fps ανάλογα τι γίνεται

αν βάλεις 6kbs με την κάρτα και high quality έχεις χειρότερη εικόνα στον θεατή (ποιο πιξελιασμένη)
τώρα αν ανέβεις στα 14kbs με την κάρτα έχεις εξίσου καλή εικόνα με την GPU αλλά ο άλλος που θα σε βλέπει από κινητό η κάποιο μπρίκι θα σου ζαλίσει τα ούμπαλα κολάει κολάει και εσύ και ο καθένας θα λέει ρίξε ποιότητα κλπ κλπ

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.