Jump to content



G.G. - Shelby Cobra 427sc @Silverstone 1967 27/4/2017


liakjim

Recommended Posts

Shelby Cobra 427sc Silverstone 1967

 

20170422161900_1.jpg

 

TIME OF DAY:  16:00
WEATHER:  Light Clouds
AIR TEMP:10°C
GRIP: 98% στο practice, θα αυξάνεται με τους γνωστούς ρυθμούς...
Tyre blankets: OFF

Setup: fixed, (εκτός FUEL) - > https://ufile.io/srh0d

Damage: 100%


PRACTICE: 20:30 (75 λεπτά)
QUALIFY: 15 λεπτά
RACE: 22:00 2X30' . 2nd race reversed order

 

  • Πρέπει να έχουμε τουλάχιστον 2 ρόδες μέσα στα όρια της πίστας (λευκές γραμμές)... 
  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό με δική μας υπαιτιότητα, του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα μετά από έξοδο. Κοιτάμε πρώτα πίσω μας και στο χάρτη. 
  • Προσοχή όταν βγαίνουμε από τα pits!
  • Κανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς + video
  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Helicorsa Application ή Crew Chief for Assetto Corsa
  • Επιβάλλεται η χρήση DISCORD με Push to Talk

 
Χρόνοι: http://managerdc8.rackservice.org:50410/lapstat

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Το fixed setup που ανέβασα , είναι το default με λίγο διαφορετικές πιέσεις ώστε να δουλεύουν σωστά τα λάστιχα.

Επίσης το νου σας στα φρένα που έχουν full temperature simulation στο συγκεκριμένο αμάξι.

 

ΥΓ Υπάρχει μια πολυυυυυυυ μικρή πιθανότητα να τρέξω την Πέμπτη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμος ο σερβερ.

Διαφωνω με κατι ομως.
Αν αφησεις κατι ανοιχτο, αφησε τις πιεσεις και οχι το καυσιμο.
Η αλλαγη στο καυσιμο δεν θα σου αλλαξει κατι, ενω η αλλαγη των ελαστικων ναι.Ολα αυτα επειδη ορισες εσυ δικες σου ιδανικες πιεσεις (που για σενα μπορει να ειναι το σωστο) και οχι τις πιεσεις που οριζει εξαρχης το παιχνιδι.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@liakjim να αφησουμε ανοιχτο και το break power?

Ηταν ενα feature που το ειχαν ολα τα υπολοιπα sims και τωρα που το εβαλαν και στο AC δεν ειναι αμαρτια να το κλεινουμε?

Δεν ανηκει στο car setup ετσι κι αλλιως και βοηθαει οταν εχεις πεταλια για κλαματα (καλη ωρα).

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, wolves said:

@liakjim να αφησουμε ανοιχτο και το break power?

Ηταν ενα feature που το ειχαν ολα τα υπολοιπα sims και τωρα που το εβαλαν και στο AC δεν ειναι αμαρτια να το κλεινουμε?

Δεν ανηκει στο car setup ετσι κι αλλιως και βοηθαει οταν εχεις πεταλια για κλαματα (καλη ωρα).

τι ειναι αυτο ; και πως το βαζω σαν επιλογη ;

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Πεμπτη εχω το στρωσιμο κρεβατιου για την ξαδερφη μου, οποτε δε θα μπορεσω να τρεξω.

Να μην πας. Εχεις αγωνα :p

 

Περα απο την πλακα τωρα...

Δεν εχω καταλαβει γιατι θα πρεπει να δινουμε αναφορα για το αν θα τρεξουμε ή οχι και για ποιο λογο....

Δηλ αν καποια αλλη φορα απλα βαριεσαι ρεπαιδιμου και δε γουσταρεις να τρεξεις θα πρεπει να μπεις με το ζορι;

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτηκα να το πω αχαχαχα :hehe:

Προσωπικα, επειδη διαχειριζομαι τον σερβερ κτλ κτλ, νιωθω και θελω να ειμαι παρων στα περισσοτερα..Και για να μη κλεισει το μαγαζι :p


Αλλιως ναι συμφωνω μαζι σου :)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

Το σκεφτηκα να το πω αχαχαχα :hehe:

Προσωπικα, επειδη διαχειριζομαι τον σερβερ κτλ κτλ, νιωθω και θελω να ειμαι παρων στα περισσοτερα..Και για να μη κλεισει το μαγαζι :p


Αλλιως ναι συμφωνω μαζι σου :)

 

Εγω το βρισκω λογικο μετα απο 3 χρονια να μην εχουμε την ιδια ορεξη να τρεξουμε σε ανουσιους πλεον αγωνες.

Κοιτα τι γινεται απο κοσμο στα cup!

Link to comment
Share on other sites

Ανούσιους? Μιλά για τον εαυτό σου φίλε.
Στην τελική αν είναι ανούσιος για σένα, γιατί φαγώθηκες να πάει Πέμπτη?
Cannot compute...

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν κ είμαι στενά λόγω αλλαγής προγράμματος -μπηχτή για τον Λιακτζίμ που θα σπέυσει να με ρωτήσει γιατί ψώφισα Πέφτη- θα προσπαθήσω να μπω γιατί μαρέσει το κόμπο.

 

Για το ανούσιο που είπε ο Ηλίας νομίζω το πήρατε λίγο στραβά -να πω οτι το είπε ένα μέλος που δεν τον γνωρίζετε κ δεν του έχετε μιλήσει ζωντανά να πω ντάξ,αλλά θεωρώ οτι καταλαβαινόμαστε πλέον-.

 

Οι αγώνες της Πέμπτης όντως είναι ανούσιοι από πλευράς βαθμολογίας κ πράγματι το κλίμα αυτών των αγώνων θα πρέπει να είναι πιο χαλαρό,μια συνάντηση για προπονησούλα, βοήθεια, σεταπικές συμβουλές, απουσία χρονολαγνείας κ καλή παρέα.Εξάλλου για πιο σοβαρά, απαιτητικά κ αυστηρά δεδομένα υπάρχουν τα κάπς που τρέχουν.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.