Jump to content



TangoX2 Race#1 - Imola 7/5/17


Recommended Posts

πριν 43 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Απο χθες εχουν προβλημα με τους σερβερς στο lobby του παιχνιδιου.
Τσεκαρε σε παρακαλω να δεις αν δεν εμφανιζει κανεναν η μονο του Tango :)

 

χθες βραδυ δεν επαιζε κανενας σερβερ..

unable to retrieve list εβγαζε.

ολα ηταν πεσμενα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με την Κουνος, διορθωθηκε χθες το βραδυ η βλαβη απλα χρειαζοταν να γινουν restarts οι σερβερς..
Εκανα τον Tango και εμφανιζεται κανονικα στην λιστα τωρα.
@panosdimp Κανε και εσυ τον δικο σου :)

Θα γινει και ο G.G.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, jumaru99 said:

Στον CM πήγαινε στα favorites και πάτα το + κάτω και κάνε τον add με την ip παραπάνω.

 

Δοκιμάστε με το invitation link που σας δίνω για τον CM. Πρέπει να σας συνδέει αυτόματα.
http://acstuff.ru/s/q:race/online/join?ip=213.239.205.124&httpPort=8382

δουλεψε ωραιος

Link to comment
Share on other sites

πριν 57 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

 


Σε σχέση με την στροφή έτσι?
Λογικό έτσι?


Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Αντε να το ξαναπώ...

Στη θεωρία.. Μετά τα 190 τα λάστιχα ανεβάζουν θερμοκρασία προς την θερμοκρασία λειτουργίας με καταιγιστικό ρυθμό..

(Με μικρές ταχύτητες 30-50-60 μπορεί να κάνουμε και 25 λεπτά να φέρουμε τα ελαστικά σε κανονικές θερμοκρασίες λειτουργίας..)

Ξεκινάμε χοτ λαπ με τα ελαστικά σε θερμοκρασία λειτουργίας 70 βαθμών...

Κάνουμε ωραία και καλά τις 2 πρώτες στροφές αργά και σταθερά για να μην επηρεάσουμε το αποτέλεσμα, και βγαίνουμε στην ευθεία...

Παρατηρούμε ότι τα λάστιχα τείνουν να χάνουν θερμοκρασία ακόμα και όταν ξεπερνάμε τα 190χλμ..

Αυτό λέω, και αυτό δεν μου φαίνεται φυσιολογικό...

 

Link to comment
Share on other sites

Αντε να το ξαναπώ...
Στη θεωρία.. Μετά τα 190 τα λάστιχα ανεβάζουν θερμοκρασία προς την θερμοκρασία λειτουργίας με καταιγιστικό ρυθμό..
(Με μικρές ταχύτητες 30-50-60 μπορεί να κάνουμε και 25 λεπτά να φέρουμε τα ελαστικά σε κανονικές θερμοκρασίες λειτουργίας..)
Ξεκινάμε χοτ λαπ με τα ελαστικά σε θερμοκρασία λειτουργίας 70 βαθμών...
Κάνουμε ωραία και καλά τις 2 πρώτες στροφές αργά και σταθερά για να μην επηρεάσουμε το αποτέλεσμα, και βγαίνουμε στην ευθεία...
Παρατηρούμε ότι τα λάστιχα τείνουν να χάνουν θερμοκρασία ακόμα και όταν ξεπερνάμε τα 190χλμ..
Αυτό λέω, και αυτό δεν μου φαίνεται φυσιολογικό...
 


Σύμφωνα με τον Αριστοτέλη αλλά και τα video που κυκλοφορούν και ανέβασα , είναι αλλιώς.
Πάντως υπάρχει στο racedepartment μια mod πίστα που είναι ευθεία με πρακτικά άπειρο μήκος.
Μπες με πχ 20 ambient και με σταθερά 250 κοίτα που θα ισορροπήσουν μπρος και πίσω.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή φάση η σημερινή! Αν και μου είχε βγει η κούραση της εβδομάδας και στην αρχή βαριόμουν να μπω κι όλας, όσο έβλεπα να αποκτώ καλύτερα τον έλεγχο του αυτοκινήτου και να γίνονται πιο σταθεροί οι χρόνοι μου, τόσο γούσταρα περισσότερο.
Φυσικά η βοήθεια του Νάσου που από την αρχή μου υπέδειξε τα λάθη μου, ήταν πολύ μεγάλη, και από εκεί και πέρα μου ήταν πιο έυκολο να προσπαθήσω να διορθωθώ, αφού καταλάβαινα καλύτερα ποια σημεία πρέπει να βελτιώσω! Το πιο σημαντικό hint για μένα (πέρα από τις γραμμές μου που δεν είναι οι πιο σωστές) έιναι το να στρίβω νωρίτερα από αυτό που νομίζω.
Μετά από καμιά ώρα practice, κι ενώ είχα κατέβει στο 1.55.x, έβλεπα το δέλτα να παίζει ακόμα αρκετά πιο κάτω, και καταλάβαινα πως έχω ακόμα μεγάλο περιθώριο βελτίωσης.

Τελικά μαζευτήκαμε καμιά 15ρια άτομα, πολύ καλή παρέα, δοκιμάσαμε πιέσεις, σετάπ, λίτρα, οι χρόνοι πολύ κοντά σχεδόν όλοι, κάναμε και μια προσομοίωση αγώνα στο τέλος, και πραγματικά το ευχαριστήθηκα ανέλπιστα πολύ!

Πιστεύω πως όλοι θα έχουν αντίπαλο να συναγωνιστούν την Κυριακή, και πως γενικά θα έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον το cup.

Καλή επιτυχία παίδες!

Edit: κι ένα ακόμα hint, ακόμα πιο σημαντικό: Πρέπει να κλείνω όλα τα apps όταν κάνω practice, και κυρίως αυτό που λέει το lap time και το δέλτα! Μου αποσπά απίστευτα την προσοχή και με γκαντεμιάζει! [emoji6]

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχατε ολοι τα skins σας ;
 


Χθες έχω την εντύπωση πως είδα τον Νασο μαζι με κάποιον ακόμα να φοράνε τα skins της ομάδας του Ακη. Ίσως κάνω λάθος.
ΥΓ. Μου έφτιαξες το καλύτερο skin που έχω δει-φορεσει σε οποιοδήποτε αυτοκίνητο, σε οποιοδήποτε παιχνίδι!

Στάλθηκε από το MotoE2(4G-LTE) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λογικο ο Νασος να φοραει το σκιν του Ακη, γιατι παιρνει το πρωτο διαθεσιμο. Car0 ειναι του Ακη.
Α μπα; Τωρα σου αρεσει ;; Ουστ ! 
:P

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι είδα πρέπει να τα είχαμε όλοι όσοι μαζευτήκαμε , μας έλειψες :wub:, να κόλλησα κι εγώ απ το Νάσο έγινα αγαπησιάρης.

Πολύ ωραίο το χτεσινό από τη μία η ζεστή φωνή του Νάσου να μας συντροφεύει σε κάθε χιλιοστό της πίστας από την άλλη η εμμονή του teammate μου να τετραγωνίσει τα λάστιχα της πόρσε έτσι ώστε όταν με το καλό τρέξουμε endurance race να μας περάσει όλους αφού σύμφωνα με τα λεγόμενα του ειδικού Jimliak είχε μακράν το λιγότερο graining μας φτιάξανε το κέφι. 

Ωραία έκπληξη η επανεμφάνιση του πολυτιμότερου οδηγού από καταβολής gathering Κωνσταντίνου wolves, πολύ το χάρηκα που τα ξανάπαμε Κωστή.

Τα νεότερα μέλη αποδεικνύουν πως θα είναι άξιοι συνεχιστές της gathering παράδοσης αφού επέδειξαν ταλέντο και συνετή συμπεριφορά. 

Ελπίζω και τη Κυριακή να φύγουμε με ευχάριστη διάθεση όπως χθες.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολύ @sosna , αν και οδηγούσα οπως νάναι οταν με παρακολουθούσες,  οι συμβουλές σου ήταν πολύ χρήσιμες. Παρακολούθησα και όταν εδινες σε αλλους , και αυτό πολυ χρησιμο. Με το setup επίσης , τι αλλαγες κανουμε αναλογα τι ζητάμε επίσης ....αν και εγω δεν καταφερα με αυτό να κανω καλο γυρο...μαλλον πρεπει να το συνηθίσω.  Γενικά πέρασα πολύ καλα , ευχάριστα και χαλαρά και έμαθα καινουργια πραγματα . Μακάρι να ξαναγίνει κατι αντιστοιχο.....αν μπορει να γινεται πριν καθε αγωνα tango στην αντιστοιχη πίστα θα ήταν το ιδανικό.

@panosdimp 

Quote

Πολύ ωραίο το χτεσινό από τη μία η ζεστή φωνή του Νάσου να μας συντροφεύει σε κάθε χιλιοστό της πίστας......

πραγματικά...... :)  έτσι όπως το είπες...χαχαχα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.