Jump to content



TangoX2 Race#1 - Imola 7/5/17


Recommended Posts

2 minutes ago, Georgiadis Giorgos said:

Θα δίνουμε λίγο παραπάνω χρόνο ανάμεσα στους δύο αγώνες! Η αλλαγή του χρόνου (30 λεπτά σε 40) είναι αδύνατη τη στιγμή που τρέχει το session !

+ Θα ρωτήσουμε και θα μάθουμε γιατί και πως έγινε η μαλαγανιά με το restart!

Ίσως με άλλο ένα restart να ερχόμασταν όπως έπρεπε (γιατί ενώ αναγνώριζε ότι ήμασταν στον δεύτερο αγώνα μας άλλαξε την σειρά και αυτοί που είμασταν από 16 και πίσω μείναμε στις θέσεις μας)... Μπορεί σε κάθε restart να "εφαρμόζει" τον κανόνα που του δώσατε για το reverse grid... Απλά δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει η δοκιμή εύκολα αν δεν έχει ο server πάνω από 15 άτομα...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα το πω εγώ.. Και ας με πείτε στραβόξυλο..

(τα έχω ξαναπεί, αλλά θα τα ματαπώ..)

Οταν έχουμε κίτρινη σημαία, υπάρχει ατύχημα..

Καποιοι κόβουν ταχύτητα για να αποφύγουν τα χειρότερα..

Εμείς ερχόμαστε πλακωμένοι απο πίσω και κάνουμε προσπέραση..

Θεωρώ οτι με καθεστώς κίτρινης σημαίας ΟΛΟΙ πρέπει ναι κόβουν ρυθμό και να μη γίνονται καν απόπειρες προσπέρασης..

Στην πραγματική πίστα είναι θέμα ζωής ή θανάτου..

Εδώ είναι θέμα τιμής και ήθους..

Αυτό..

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bill123 said:

καντε στην ακρη να περασω.....:hehe:

 

εγω ξαφνικα ειδα ενα αυτοκινητο μπροστα μου και μαντεψε..επεψα πανω του.λολ

28 minutes ago, rapid_fast said:

Τώρα θα το πω εγώ.. Και ας με πείτε στραβόξυλο..

(τα έχω ξαναπεί, αλλά θα τα ματαπώ..)

Οταν έχουμε κίτρινη σημαία, υπάρχει ατύχημα..

Καποιοι κόβουν ταχύτητα για να αποφύγουν τα χειρότερα..

Εμείς ερχόμαστε πλακωμένοι απο πίσω και κάνουμε προσπέραση..

Θεωρώ οτι με καθεστώς κίτρινης σημαίας ΟΛΟΙ πρέπει ναι κόβουν ρυθμό και να μη γίνονται καν απόπειρες προσπέρασης..

Στην πραγματική πίστα είναι θέμα ζωής ή θανάτου..

Εδώ είναι θέμα τιμής και ήθους..

Αυτό..

 

No brakes λεμε... 
:hehe:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς! Μπράβο στα παιδιά που παρόλο τα μικροπροβλήματα που προέκυψαν, τα διαχειρίστηκαν γρήγορα και αποτελεσματικά :)

 

Συγχαρητήρια στους νικητές!

 

Τον χάρηκα πολύ τον αγώνα! Ξεκίνησα 17ος. Στην εκκίνηση δεν είδα ποτέ τα φώτα(τυφλός!) με αποτέλεσμα να ξεκινήσω χάνοντας 2-3 θέσεις. Ο χαμός μπροστά στην Κ1, έκανε τα πράγματα δύσκολα. Γρήγορα βρέθηκα να μάχομαι με τους @Aris Teidis και @thazio για το μαγικό εισιτήριο της 15ης θέσης! Μπροστά ο Θάνος, πίσω μου ο Άρης. Όσο έψαχνα να βρω πόρτα/παράθυρο/χαραμάδα να περάσω τον Θάνο, έλυνα τριγωνομετρία με το να κλείνω τα δικά μου στον Άρη! Δεν λείψανε οι αγάπες εκατέρωθεν. Ευτυχώς χωρίς παρατράγουδα. Αλλάζαμε έσεις με τον Θάνο σε κάθε γύρο, μέχρι που ο Άρης που καιροφυλακτούσε μας πέρασε τελικά. Προς το τέλος έχοντας εξασφαλίσει την 15η θέση πήγαινα φυλαγμένα για την καρώ σημαία.

 

Και ναι! Ούτε στα όνειρά μου! Ξεκινώ τον 2ο αγώνα από την πρώτη θέση! Κοίτα που οι "Outsiders", θα γίνουν όνομα και πράγμα :p 

Λέω θα "σφαχτούμε" με τον Άρη γι άλλη μια φορά! Κάπου εκεί, χάθηκε το όνειρο... rolling start με τα πολλά. Ξεκινάω με προσεχτικά φρεναρίσματα λόγω κρύων ελαστικών... με αποτέλεσμα μια μικρή διαφορά που πήρα στην αρχή να την χάσω. Λες και μετά ήταν "ζεστά" :slap: :hehe:.

Ένα στιγμιαίο χάδι με τον Άρη με στέλνει στην αμμοπαγίδα.. @%#^@%@$#@!!!! Τέσπα... πάμε από εδώ τώρα... δεν συμπληρώνεται ένα γύρος, χάνει τον έλεγχο ο @Oxide Burnedbrain και με ακουμπά στα φρένα της Κ1... να σου πάλι σβούρες @#%@^#%#!!!! Άγιο είχαν μπροστά μου ο @akis_z80 και @rapid_fast! Το σημείο επικίνδυνο... πέρασε το μισό grid μέχρι να μπω. Και η χαριστική βολή ήρθε αργότερα σε μια μικρο-επαφή με τον @bill123 , στέλνοντας το μαγικό χαρτάκι της 15ης θέσης στον κουβά :hehe:.

 

Παρόλα τα συμβάντα διασκέδασα πάρα πολύ!

Ακολουθούν λίγες φώτο. Τι ωραία που είναι με γεμάτο grid!
 

1.thumb.jpg.b8f6da2fc7358db7d36040f1acd4d91b.jpg2.thumb.jpg.3154ed0f0dc05c77e020bb1969bcc12b.jpg3.thumb.jpg.ac87ce4919126562a2adcb68ee98a86c.jpg4.thumb.jpg.e546a5556afb4904396cdb7243372340.jpg5.thumb.jpg.bb9ea17b9e42d0d32f7366a361285e3f.jpg6.thumb.jpg.c0bb3927f5ea7888a031ad297c4f3367.jpg7.thumb.jpg.1cc611b52c90bc6b1f8f9022514d322c.jpg8.thumb.jpg.bab784053b3dd3c96750017e36cb491f.jpg9.thumb.jpg.874143bb8d3ebd2fde26619446b59fb9.jpg10.thumb.jpg.5a487ce6a735cb263c87b0e374cbfb4f.jpg

Έγινε επεξεργασία από jumaru99
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Georgiadis Giorgos έγραψε:

ctrl+L για να φύγουν τα ονόματα! Είναι πιο ρεαλιστικό έτσι :p 

Τις είχα βγάλει όταν το κατάλαβα... βαριόμουνα μετά :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τα αποτελέσματα των αυτοκινήτων που βάζετε φαίνεται άμεσα πάνω στον εξοπλισμό μας.

Στο δεύτερο race οδηγούσα με την παραπάνω κατάσταση.

Σήμερα την άνοιξα λίγο ξανάσφιξα κάποιες βίδες και έβαλα permatex blue.(κάτι σαν locktite blue)

Αύριο θα την δοκιμάσω να δω αν συμμαζεύτηκε ή πρέπει να πάμε σε πιο δραστικές αλλαγές.

 

:hehe:

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Βγαλαμε τα μαστιγια..Ω ρε bans που θα πεσουν :hehe:

 

οποιος θελει να παρακολουθει, ας μπει εδω

https://docs.google.com/spreadsheets/d/18Ao6Mr7FM_6eeLjf_jbxEQc9dYP24dQgU-OhfuENNgk/edit#gid=377462756

καρτελα ποινες

 

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

Βγαλαμε τα μαστιγια..Ω ρε bans που θα πεσουν :hehe:

 

οποιος θελει να παρακολουθει, ας μπει εδω

https://docs.google.com/spreadsheets/d/18Ao6Mr7FM_6eeLjf_jbxEQc9dYP24dQgU-OhfuENNgk/edit#gid=377462756

καρτελα ποινες

 

 

Α! η Κ11 είναι στροφή; Δεν το πρόσεξα...:D

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

15 cuts? Είμαι απαράδεκτος κι εγώ νόμιζα πως ήμουν μέσα στην πίστα, μάλλον πρέπει να αναθεωρήσω την ικανότητά μου να αντιλαμβάνομαι το χώρο. :(

Στον επόμενο θα μαι πολύ προσεκτικός.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.