Jump to content



TangoX2 Race#1 - Imola 7/5/17


Recommended Posts

Μπράβο παιδιά!

Λίγες παρατηρήσεις από αγάπη και συναδελφικότητα :D

1.Οι ποινές για τα ακουμπήματα είναι πολύ μικρές.Έχουμε κάνει ένα σωρό cup δεν χρειάζονται χαριστικές εφαρμογές των κανόνων.

2.Σκεφτείτε πως θα εξασφαλίσετε τις ποινές για το q του τελευταίου αγώνα όπου δεν θα υπάρχει επόμενος. (Πείτε από τώρα πχ πόσα sec+ θα φάνε όσοι κόψουν)

3.Βάλτε δίπλα σε κάθε οδηγό την ομάδα του έστω και στα συνολικά για να συνηθίζουμε τα χρωματα

4.Ακυρώστε τον επόμενο αγώνα γιατί θα λέιπω :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστουμε Θανο!
λοιπον,
1. Στον πρωτο αγωνα, απλα "μαθαμε" τους οδηγους και μαθατε (σε λιγο πιο ελαστικό mode)πως πεφτουν οι τιμες.Στον επομενο θα ειμαστε πιο αυστηροι.Για αυτο το γραψαμε κιολας!
2.Οντως πρεπει να βγει ανακοινωση για αυτο.Θα ενημερωσουμε!
3. @jumaru99 σε ζητανε :p

4. Θα αργησει να φτιαχτει το legoαμαξο σου ; :p:p

 

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Με ποιά σειρά θα βγούμε στον πρώτο αγώνα οι disqualified του 1ου qual.:hehe:

 

PS. Αν και νομίζω ότι οι κριτές εξαντλήσαν την αυστηρότητα στους Hula δεν θα γκρινιάξω, καθώς τους καλύτερους αγώνες μου τους εχω κάνει εκκινώντας απο τις τελευταίες θέσεις. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=T7NgoW54DkQ

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος uhu έγραψε:

Με ποιά σειρά θα βγούμε στον πρώτο αγώνα οι disqualified του 1ου qual.:hehe:

 

 

 

χαχαχα καλο ερωτημα...βαθμολογικα; ισως ειναι το πιο δικαιο, με βαση την αποδοση του πρωηγουμενου αγωνα!

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος angeln1ck έγραψε:

χαχαχα καλο ερωτημα...βαθμολογικα; ισως ειναι το πιο δικαιο, με βαση την αποδοση του πρωηγουμενου αγωνα!

Η 'απόδοση' όμως ίσως έχει επηρεαστεί από τα τεκταινόμενα του αγώνα. Οπότε ίσως από το ίδιο το Q που τους 'έκοψε'? Μιας και ήταν επί 'ίσοις όροις'. Ας αποφανθούν οι διοργανωτές! Έχω 'κελιά' να γεμίσω :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στο έτερο μέλος της ομάδας @Lazy Dog που αξιοποιώντας την γερακισια ασημένια ματιά του, απέφυγε τα cuts και κέρδισε 6 θέσεις!!!

 

ΥΓ εννοείται ότι θα τσεκάρω τα δικά μου 9 B)

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@GoMaR αν μου ξέφυγε σόρρυ, σηκώσατε το json του σέρβερ στο simresults? 

Αν όχι και δεν είναι πολύ αργά, μπορείς να το σηκώσεις?

Αν είναι αργά, μπορείτε να το ανεβάζετε από εδώ και πέρα? 

Link to comment
Share on other sites

Κάνω μια πρόταση (που ξέρω πως θα την απορρίψετε αλλά δεν γμται) για τον τελευταίο αγώνα (το κάναμε όταν έτρεχα καρτ το 1821 και τα transmitters κόστιζαν):

 

Αντί για χρονομετρημένα κλήρωση (δεν ξέρω πως θα γίνει αυτό βέβαια) και ο δεύτερος αγώνας reverse. :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Χαρά στο κουράγιο σας :p Εγώ δεν έκανα reports γιατί δεν θεώρησα οτι είχε κανένας να μάθει τίποτα από τα incidents και οτι προφανώς δεν έγιναν με κακή ή επιθετική πρόθεση. Γενικά τέτοια μικρο-incidents είναι αναμενόμενα, να μην αλλάζει ολόκληρη τη σειρά κατάταξης για ατυχίες δλδ.

 

2 hours ago, GoMaR said:

Εξωτερική κάμερα
4:04
Κ11
Και δες αν εισαι ολος εξω :p

Απλά η αλήθεια είναι οτι με τέτοιο πέρασμα μπορεί εκείνη την ώρα, με τη πίεση να κάνεις χρόνο κλπ, να νομίζεις οτι δεν έκοψες. Φαίνεται κιόλας να σταματάει το turn-in του για να προσπαθήσει να μην κόψει. Είναι κάτι που μπορεί να συμβεί στον οποιονδήποτε δηλαδή ακόμα και αν προσέχει, οπότε από αυτή την άποψη το να καταστραφεί ένας από τους επόμενους αγώνες του για 1 θέση που μπορεί να κέρδισε στην εκκίνηση είναι αρκετά αυστηρό. Αντίστοιχο ήταν και το πέρασμα του Άρη που επίσης πήρε ποινή εκεί από ότι είδα.

 

Νομίζω γενικότερα στο qual στους επόμενους αγώνες ίσως θα ήταν καλύτερο να το αφήσουμε στο παιχνίδι, αφού ακυρώνει τον γύρο που βλέπει cut χωρίς να υπάρχουν οι επιπλοκές του πέναλτυ που δίνει το παιχνίδι στον αγώνα. Το μόνο πρόβλημα είναι οτι τα όρια του είναι λίγο πιο έξω από εκεί που τα θέλουμε, αλλά νομίζω είναι μικρότερο πρόβλημα από το προηγούμενο. Και στο κάτω κάτω θα ισχύει το ίδιο για όλους αρκεί να καταλάβουν οτι στο qual πάμε με τα όρια του παιχνιδιού και στο race με τους κανόνες για τα cut. Το πρόβλημα δηλαδή ήταν κατ'εξοχήν στον αγώνα που μπορεί ο μπροστά σου να κόβει και να μην τον φτάνεις και έχουμε δημιουργήσει πρόβλημα στο qual χωρίς λόγο.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, thazio said:

2.Σκεφτείτε πως θα εξασφαλίσετε τις ποινές για το q του τελευταίου αγώνα όπου δεν θα υπάρχει επόμενος. (Πείτε από τώρα πχ πόσα sec+ θα φάνε όσοι κόψουν)

Λογικά θα πέσει πολύ μεγάλη καμπάνα στο πρώτο race του τελευταίου αγώνα! Μιας και το qualify επηρεάζει κυρίως το πρώτο race!

 

3 hours ago, thazio said:

3.Βάλτε δίπλα σε κάθε οδηγό την ομάδα του έστω και στα συνολικά για να συνηθίζουμε τα χρωματα

Όποτε έβαζα χρωματάκια ο Ιάσονας με έβριζε :( 

 

Βλέποντας τα cuts με τον Ιάσονα μας πέρασε από το μυαλό να δημιουργήσουμε ακόμα ένα έπαθλο το οποίο θα πάει σε νικητή κατηγορίας και όχι με κλήρωση!

Όνομα βραβείου: Το χρυσό ψαλίδι! Ε τι λέτε? :p        Προς το παρών προηγείται με μεγάλη διαφορά ο κυρ. Πάνος!  

 

Spoiler

Δε ξανακάνω ποστ χωρίς να έχω πιει καφέ! 3 edit σε 3 δευτερόλεπτα!

Μην ανησυχείτε στα cuts/incidents είχα πιει καφέ!

 

Έγινε επεξεργασία από Georgiadis Giorgos
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι τα παιδιά έχουν ως σκεπτικό ότι αφού παίζουμε με αυστηρά άσπρες γραμμές, δλδ όχι κουνος, δίνουν το πέναλτι σαν να ήταν κάποιος και να κοιτάει τον καθένα live και να ακυρώνει τον χρόνο του .
Αυτό όμως δεν μπορεί να συμβεί άρα δίνουν το πέναλτι για τον επόμενο.
Ουσιαστικά είναι σχεδόν το ίδιο.
Ναι ακούγεται υπερβολικό αλλά φταίει η κουνος που μετά από τόσα χρόνια έχουν άθλιο σύστημα πέναλτι.

ΥΓ δεν έχω ποτέ στήσει πρωτάθλημα αλλά μιας και είμαι μόνιμος στα φόρουμ του assetto βλέπω κάτι 3rd party apps πχ ενός wallym που έχει βγάλει σύστημα που μετράει τα cuts κι αυτόματα αποδίδει πέναλτι σε πραγματικό χρόνο πχ
στα 3 cuts warning
στα 5 και άνω προσθέτει στο τέλος χρόνο
στα 10 δίνει drive through

Γιατί δεν τα ψάχνετε ?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νάτο http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/17852/

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.