Jump to content



TangoX2 Race#1 - Imola 7/5/17


Recommended Posts

Γιατι θελετε να μας κανετε τη ζωη πιο δυσκολη  δε καταλαβαινω..
Ειναι τοσο καιρο οι κανονες πανω, 1,5 μηνα προετοιμαζομαστε για το πρωταθλημα.Γιατι τα συζητατε ολα ΤΩΡΑ ;

Και επαναλαμβανω..Οι κανονες δε θα αλλαξουν οπως και ο τροπος διεξαγωγης.Tις προτασεις ας τις αφησουμε για το τελος :)

Τωρα για ποιο λογο να κανεις ρεπορτ, σε ενα συμβαν πχ του Τασου που δεν εμπλεκοσουν, δε ξερω κατα ποσο θα βοηθησει.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Γιατι θελετε να μας κανετε τη ζωη πιο δυσκολη  δε καταλαβαινω..
Ειναι τοσο καιρο οι κανονες πανω, 1,5 μηνα προετοιμαζομαστε για το πρωταθλημα.Γιατι τα συζητατε ολα ΤΩΡΑ ;

Και επαναλαμβανω..Οι κανονες δε θα αλλαξουν οπως και ο τροπος διεξαγωγης.Tις προτασεις ας τις αφησουμε για το τελος :)

Τωρα για ποιο λογο να κανεις ρεπορτ, σε ενα συμβαν πχ του Τασου που δεν εμπλεκοσουν, δε ξερω κατα ποσο θα βοηθησει.

 

 

Α, μπορώ να σου εξηγήσω..

Για να γίνουν συστάσεις και να μην επαναληφθούν τα ίδια φαινόμενα στους επόμενους αγώνες..

Εχετε μια μανία να θεωρείτε ότι καλοπροαίρετο κάνουμε για την εξομάλυνση και βελτίωση να νομίζετε οτι το κάνουμε κακόβουλα και με δόλο..

Δεν είναι έτσι όμως..

Και δεν είναι μόνο η τιμωρία σωφρονιστική μέθοδος, είναι και η διαπαιδαγώγηση που πρέπει να προηγείται.

Προφανώς αν ο οδηγός @rapid_fast έχει κάνει μια κίνηση στο δρόμο που ο οδηγός @panosdimp δεν θέλει να την αναφέρει για τους δικούς του λόγους (ασε τώρα βαριέμαι, δεν θα γίνω εγώ ρουφιάνος, δεν με επηρέασε και ιδιαίτερα, οκ συμβαίνουν αυτά σε έναν αγώνα, ωχ τον ξέρουμε αυτόν όλο τα ίδια κάνει, κλπκλπκλπ) δεν θα μάθουμε ποτέ, δεν θα το μάθει και ο @rapid_fast και σαφώς θα το επαναλάβει..

Υπάρχουν λοιπόν κανόνες που σωστά λές είναι αναρτημένοι εδώ και 1,5 μήνα. Κάποιοι τους τηρούν, κάποιοι προσπαθούν αλλά δεν τα καταφέρνουν και κάποιοι συνειδητά τους καταπατούν τζογάροντας ή ποντάροντας στην προσωπική σχέση στο αν θα τους αναφέρει κάποιος ή όχι..

Δεν νομίζω να υπάρχει έστω και ένας απο εσάς που νομίζει πως θα έκανα αναφορά εγώ ποτέ για συμβάν με τον @panosdimp ότι και αν είχε συμβεί.. Ετσι δεν είναι?

Αυτά, δεν θα σας κάνω τη ζωή δυσκολότερη απο όσο είναι..

;):):) 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2017 at 10:33 ΠΜ, το μέλος wolves έγραψε:

Ελπιζω στην spa που ειναι πιο "ανοιχτη" πιστα να βελτιωθει η εικονα του....

 

πριν 9 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Κωστη στη Spa θα σου αρεσει

  Reveal hidden contents

not :hehe::hehe::hehe:

 

Μλκ τα ιδια σκ@τα ειναι και στη spa.....!!! :hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο@rapid_fast είναι μια πολύ καλή ιδέα που το εξαγωμενο προϊόν θα μπορούσε να αναρτηθεί εν είδη μαθημάτων στο θέμα του racing academy ( ώστε να αποκτήσει και κάποιον λόγο ύπαρξης ).

Φυσικά αυτό απαιτεί από κάποιον ή κάποιους να καταγράψουν τα συμβάντα σε video και να τα σχολιάσουν αντικειμενικά προς γνώση και συμμόρφωση. Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει αυτό αλλά θα ήταν σίγουρα ενδιαφέρον και χρήσιμο.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

Ηδη έχουν βγει οι ποινές αλλα δεν εχουν δημοσιευτεί..αν κάνετε κιαλλο ρεπορτ εντός της ημέρας θα προσπαθήσουμε να το εξετάσουμε το απόγευμα, ώστε αύριο να αναρτηθεί ο πίνακας με τις ποινές!

 

2spky.gif

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τα report που έγιναν (ναι είναι λίγα) είδαμε και συμβάντα που έγιναν στις στροφές όπου κοιτούσαμε για cuts (τα συμβάντα που είδαμε εμείς είναι περισσότερα από τα reports!) ! Αυτό σημαίνει πως έχουμε ουσιαστικά καλύψει τα πιο "επικίνδυνα" κομμάτια της πίστας!

Μαζί με τις ποινές θα αναφερθούμε και σε κανα  δυο συμπεριφορές που είδαμε να επαναλαμβάνονται κατα τη διάρκεια του αγώνα!!

 

Όπως είπε και ο @rapid_fast αρκετοί από εσάς ενεπλάκησαν σε ατυχήματα χωρίς να τα έχουν κάνει report! Δε καταλαβαίνω το λόγο! Τα report δε τα κάνετε για να κερδίσετε θέση (καλά τα κάνουμε και γι αυτό) αλλά για να προσπαθήσουμε να αποτρέψουμε μια συμπεριφορά απο το να επαναληφθεί! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgiadis Giorgos said:

Πέρα από τα report που έγιναν (ναι είναι λίγα) είδαμε και συμβάντα που έγιναν στις στροφές όπου κοιτούσαμε για cuts (τα συμβάντα που είδαμε εμείς είναι περισσότερα από τα reports!) ! Αυτό σημαίνει πως έχουμε ουσιαστικά καλύψει τα πιο "επικίνδυνα" κομμάτια της πίστας!

Μαζί με τις ποινές θα αναφερθούμε και σε κανα  δυο συμπεριφορές που είδαμε να επαναλαμβάνονται κατα τη διάρκεια του αγώνα!!

 

Όπως είπε και ο @rapid_fast αρκετοί από εσάς ενεπλάκησαν σε ατυχήματα χωρίς να τα έχουν κάνει report! Δε καταλαβαίνω το λόγο! Τα report δε τα κάνετε για να κερδίσετε θέση (καλά τα κάνουμε και γι αυτό) αλλά για να προσπαθήσουμε να αποτρέψουμε μια συμπεριφορά απο το να επαναληφθεί! 

Σε περίπτωση που ο άλλος οδηγός απλώς έχασε τον έλεγχο και αυτό δημιούργησε πρόβλημα σε εμένα πρέπει ή δεν πρέπει να γίνει report? Το ρωτάω γιατί ένα report που είχα κάνει στο Wamta σε αντίστοιχη περίπτωση μάλλον κρίθηκε ως λίγο άκυρο, οπότε θεωρώ ότι είναι άσκοπο :mellow:... Επίσης και εγώ είχα στο μυαλό μου ότι θα κάνω πολλά report καθώς πίστευα πως η θέση μου ήταν αποτέλεσμα των χτυπημάτων στα οποία προσωπικά θεωρώ πως εκτός από ένα-δύο στα άλλα δεν έφταιγα :( αλλά εν τέλη βλέποντας το replay ούτε εγώ ο ίδιος δεν μπόρω να πω ότι και τα άλλα παιδία φταίγαν σίγουρα -_-... Το δικό μου παράπονο από κάποια παιδία είναι κυρίως η επιθητική τους οδήγηση (αργά φρένα) αμέσως μετά την καθαρή (κατά την δική μου κρίση) προσπέραση...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tasosmich said:

εν τέλη βλέποντας το replay ούτε εγώ ο ίδιος δεν μπόρω να πω ότι και τα άλλα παιδία φταίγαν σίγουρα -_-...

Και μεις μάνα μου τι κάνουμε?

Δε λέω ότι είμαστε top κριτές και ξέρουμε όλα τα αρθρα απ έξω.. Αλλά τουλάχιστον είμαστε 3 άτομα και οι αποφάσεις που παίρνουμε είναι σταθερές!

Δηλαδή οι αποφάσεις και οι ποινές ειδικά σε παρόμοια συμβάντα δε θα διαφέρουν μεταξύ τους.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, tasosmich said:

Σε περίπτωση που ο άλλος οδηγός απλώς έχασε τον έλεγχο και αυτό δημιούργησε πρόβλημα σε εμένα πρέπει ή δεν πρέπει να γίνει report? Το ρωτάω γιατί ένα report που είχα κάνει στο Wamta σε αντίστοιχη περίπτωση μάλλον κρίθηκε ως λίγο άκυρο, οπότε θεωρώ ότι είναι άσκοπο :mellow:... Επίσης και εγώ είχα στο μυαλό μου ότι θα κάνω πολλά report καθώς πίστευα πως η θέση μου ήταν αποτέλεσμα των χτυπημάτων στα οποία προσωπικά θεωρώ πως εκτός από ένα-δύο στα άλλα δεν έφταιγα :( αλλά εν τέλη βλέποντας το replay ούτε εγώ ο ίδιος δεν μπόρω να πω ότι και τα άλλα παιδία φταίγαν σίγουρα -_-... Το δικό μου παράπονο από κάποια παιδία είναι κυρίως η επιθητική τους οδήγηση (αργά φρένα) αμέσως μετά την καθαρή (κατά την δική μου κρίση) προσπέραση...

Φορτωσε replay, βρες τον χρονο με τις φασεις και στειλτες μας προς εξεταση.
Το οτι κανεις report δε σημαινει οτι θα φαει ο αλλος ποινη σιγουρα..
Μπορει να νομιζεις οτι φταιει ο αλλος και να φταις εσυ εν τελει.


 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άντε να γράψω και εγώ δυο γραμμές για τον αγώνα και τη διοργάνωση. 

Καταρχήν,ένα μεγάλο μπράβο και ευχαριστώ στους @GoMaR @Georgiadis Giorgos και @akis_z80 για τον χρόνο και τον κόπο που καταβάλουν ώστε να ευχαριστηθούμε ένα ωραίο κύπελλο. Η επιλογή του αυτοκινήτου ίσως να μη αρέσει σε όλους απ'ότι διαβάζω,ούτε εγώ τρελαίνομαι αλλά δεν είναι και για γκρίνιες.Διαφορετικά γούστα έχουμε όλοι. Παρόλα αυτά πιστεύω το ευχαριστιέμαι πάρα πολύ.Τα skins πραγματικά με έχουν εντυπωσιάσει και αξίζουν συγχαρητήρια άπειρα στον Ιάσονα γιαυτό. Γενικά όπως και πρώτο tango αλλα και στο wamta,πιστεύω οι διοργανωτές κάνουν ότι μπορούν για να είμαστε ευχαριστημένοι όλοι και τρώνε χρόνο απο τη καθημερινότητα τους για το γενικό καλό.Χρόνο που μερικοί δεν δαπανούμε ούτε για να διαβάσουμε τα posts τους...

 

Qual: Δε ξεκίνησε καλά η βραδιά σκέφτηκα καθώς έφαγα κανα 6-8 λεπτά προσπαθώντας να βρω ανοιχτή πίστα να κάνω κανα γρήγορο γύρο. Επίσης δέχτηκα ένα χτύπημα στο πρώτο η δεύτερο γύρο απο τον @JohnnyGTR και έπρεπε να μπω στα πιτ και να φάω άλλο ένα γύρο χωρίς λόγο.Τελικά έκανα ένα γρήγορο γύρο αλλά ούτε κατα διάνοια κοντά στο personal best μου.Anyway,πάμε στους αγώνες.

 

Race one: Χάρηκα πολύ για τη τρίτη θέση που πήρα αν και άδικα γιατί ο Ιάσονας εγκατέλειψε λόγο του απίστευτου lag-teleporting που είχε.Πραγματικά όταν ήμουν πίσω του έστω και για λίγες γύρες,φοβόμουν να πλησιάσω πολύ και φυσικά να κάνω την όποια κίνηση για προσπέραση αφού είδα τι έπαθε ο Άκης και αφού έβλεπα το αμάξι να εμφανίζεται μια στη πίστα,μια εκτός. Κυνηγούσα τον @uhu ο οποίος με εξέπληξε ευχάριστα με την απόδοση του παίρνοντας τη δεύτερη θέση και κάνοντας το 1-2 για την ομάδα του. Καλά,ο @Lylankor οδηγάει σαν δαίμονας,θα ήθελα να ήξερα τι διάολο κάνει. Επίσης είχαμε αρκετή κόντρα με τον @rapid_fast που σε κάποια στροφή αφού τον χτύπησε κάποιος άλλος,τον κοπάνησα και εγώ λίγο αλλά αργότερα έκοψα για να του δώσω τη θέση πίσω. Βασικά ο πρώτος αγώνας μου άρεσε πολύ.

 

Race two: Εκκινώντας απο τη 13η θέση τα πράγματα φαινόταν δύσκολα καθώς δεν είναι και εύκολο να έχεις στο νου ότι πρέπει να περάσεις 12 αυτοκίνητα εκ των οποίων οι μπροστινοί σου είναι εξίσου γρήγοροι με σένα και απο πίσω σου έχεις την ομάδα που έκανε το 1-2 προηγουμένως. Το πάλεψα πάντως και σε μια φάση στην ευθεία εκκίνησης-τερματισμού ενώ είχα μπροστά μου τον @jumaru99,απο τη πόρωση με τη ταχύτητα και την εμμονή μου να τον περάσω όσο πιο γρήγορα γίνεται,έκανα λάθος,έχασα τον έλεγχο,τα φρένα,τα πάντα τελος πάντων και έπεσα πάνω του και στη συνέχεια πρέπει να πέρασα κανα 2-3 ακόμα με το αμάξι στο πλαϊ και να σφίγγομαι παρακαλώντας να μη τους πάρω όλους σβάρνα. Πιστεύω στο replay να φαίνεται θεαματικό,δε το είδα ακόμα. 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

!!!Ανακοίνωση!!!

Η προθεσμία για την υποβολή των report τέλειωσε! (ένιωσα σαν δημόσια υπηρεσία :p )

Φυσιολογικά εντός της ημέρας θα σας δώσουμε και τα τελικά αποτελέσματα για το πρώτο αγώνα το πρωταθλήματος :D

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.