Jump to content



TangoX2 Race#1 - Imola 7/5/17


Recommended Posts

Χθες σε δοκιμές με @bill123 διαπίστωσα πόσο δύσκολο είναι να περάσεις (καθαρά).

Μόνο αν κάνει λάθος ο αντίπαλος αν είσαι κάτω από 1δευτ πιο γρήγορος.

Ελπίζω να πέσουν πολύ βαριές καμπάνες για χτυπήματα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Georgiadis Giorgos said:

Τέτοια αλλαγή δε υφίσταται! Πόσο μάλλον 8 ώρες πριν τον αγώνα!

Προφανώς και δε μπορούμε να κάνουμε κάτι για τη συγκεκριμένη περίπτωση.

 

Αυτό που θα πρέπει να έχετε στο νου σας είναι ότι στο πρώτο αγώνα ειδικά, θα είμαστε λίγο πιο αυστηροί.

Δηλαδή αν υπάρχει κάποια "αμφισβητούμενη" φάση, το πιο πιθανό είναι να μην την αφήσουμε να περάσει (racing incident, πατούσε για ένα χιλιοστό τη γραμμή κλπ.)

Οι αμφισβητούμενες φάσεις θα δωθούν υπέρ σου. Γαύρε του Assetto :lol:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

!!!Ανακοίνωση!!!

 

Αυτή τη φορά έχει να κάνει με το Qualify και αφορά τους πάντες! 

Μαζί με τα cuts και τα incidents θα εξετάσουμε και το Qualify!

 

Οι πρώτοι 10 οδηγοί του qualify θα εξεταστούν για τυχόν cuts κατά το ταχύτερο γύρο τους!

Οι ποινή φυσικά δε θα είναι άμεση αλλά σε περίπτωση που βρεθεί παράβαση τότε θα απαγορευτεί στον οδηγό αυτόν η συμμετοχή στο Qualify του επόμενου αγώνα! (κοινώς ξεκινάει από το τέλος)

 

Αυτό δε σημαίνει ότι οι υπόλοιποι κάνετε ότι θέλετε! Τα ίδια ισχύουν για όλους!!! (Μην αναγκαστούμε να κάνουμε επιπλέον random checks στους υπόλοιπους οδηγούς)

 

@Georgiadis Giorgos @GoMaR

 @Lazy Dog @BladeGT @bill123 @tasosmich @rapid_fast @Aris Teidis @geovas77 @uhu @Anthemius @aKosmas @PolomanGR @wolves @angeln1ck @Oxide Burnedbrain @thazio @JohnnyGTR @jumaru99 @4WNikos @khr1s @Lylankor @akis_z80 @panosdimp @liakjim @wargasm @Xalara5618 @ferrarimanos @Nikolas  @fatalara @djkostas @racer

Έγινε επεξεργασία από Georgiadis Giorgos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Οι συνθήκες του αγώνα θα είναι :

98% grip 

ambient temp : 22C

road temp : 28-30C

 

Ωρες: 

Practice : 20:30(40min practice)
Qualify : 21:10 (15min)
Break : 5min
Race#1 : 21:30
Race#2 : 22:05 (reversed grid)

 

Και ενα copy paste απο την τελευταία ανακοίνωση του Tango X Cup #3

 

Λίγα πράγματα και ανακεφαλαίωση.
 

1) Πρέπει οπωσδήποτε να έχουν όλοι το Helicorsa γιατί θα είμαστε αρκετοί και ανακατεμένοι και βοηθάει στο να ξέρουμε που βρίσκεται ο καθένας.
Ειδικά για τους πιο άπειρους οδηγούς, θα βοηθήσει αρκετά και είναι κρίμα να χαλάσουμε τον αγώνα του αλλουνού!!!
Κατεβάστε το απο δώ :
http://www.racedepartment.com/downloads/helicorsa.5199/

 


2)Όπως έχουμε γράψει στους κανόνες, απαραίτητη προυπόθεση είναι το Discord.Αν υπάρχει μικρόφωνο θα βοηθήσει αρκετά.Στον αγώνα ΔΕ θα μιλάμε, παρα μόνο σε σοβαρό πρόβλημα(πχ restart για τεχνικό θέμα).ούτε θα τσακωνομάστε.

Link για το discord :

app link:  https://discordapp.com/download

invite link : https://discordapp.com/invite/dJmVYcq

 

3)Απαγορεύεται το back to pits στο qual + race.Αν πέσει στην αντίλληψη μας(και σε σας), η ποινή θα είναι πολύ αυστηρή.Ειδικά στο qual.

 

4)Καλό θα ήταν να είναι ανανεωμένο το ptracker

Κατεβάστε το απο δώ :
http://www.racedepartment.com/downloads/ptracker.3509/

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους αξιώθηκα να μπώ για practice, είχε κανένα update το παιχνίδι αυτή την εβδομάδα; Ξεκινώντας το παιχίδι μου έβγαλε ένα μύνημα ότι θα μου σβήσει όλα τα settings γιατί βρέθηκε mismatch με την έκδοση του παιχνιδιού και την έκδοση που είχαν τα settings στο documents folder. Πάτησα cancel, έτρεξα file integrity check χωρίς να βρεί λάθος και ξαναδοκίμασα με το ίδιο ανατριχιαστικό μύνημα να ξανακάνει την εμφάνιση του.

 

Αφού του έριξα τα απαραίτητα γαλλικά πάτησα να συνεχίσει και πράγματι μου τα έσβησε όλα, από setups και lap records μέχρι και το όνομα μου που χρειάστηκε να ξαναβάλω. Με αυτά και με αυτά έφαγα καμμία ώρα μέχρι να το φέρω πάλι στα μέτρα μου. Ευτυχώς τουλάχιστον έγινε το μεσημέρι και δεν έγινε το βράδυ πρίν τον αγώνα ....

 

Εξακολουθώ να θέτω σαν στόχο τον τερματισμό, δεν μπορώ να το ψυχολογήσω το αυτοκίνητο, κάνωντας τις ίδιες ακριβώς κινήσεις θέτωντας brake markers κτλ τον ένα γύρο θα περάσει αέρα και τον αμέσως επόμενο θα αποφασίσει να φύγει με τα τέσσερα ή να με προσπεράσει ο πωπός του :/

 

Τα λέμε στην πίστα :T:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, fatalara said:

Παιδια δεν ξερω αν θα προλαβω να ερθω στην ωρα μου ειμαι ακομα αθηνα και δεν ξερω τι ωρα θα φυγω.

Αν δεν σας δω καλο ξεκινημα!

Προς εσένα και προς τους υπόλοιπους που ίσως να μην προλάβουν! 

Μην ξεχνάτε πως έχουμε 2 αγώνες! Ακόμα και να μην προλάβετε το qualify ή το πρώτο race υπάρχει πάντα και το δεύτερο race! 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 30 λεπτά, το μέλος Georgiadis Giorgos έγραψε:

Προς εσένα και προς τους υπόλοιπους που ίσως να μην προλάβουν! 

Μην ξεχνάτε πως έχουμε 2 αγώνες! Ακόμα και να μην προλάβετε το qualify ή το πρώτο race υπάρχει πάντα και το δεύτερο race! 

 

Κατα τις 11 θα ειμαι σπιτι. 

Θα ανοιξω pc και θα δω.

Link to comment
Share on other sites

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Α ρε Γιώργο μας έκαψα στον πρώτο αγώνα, πάτησα γρασίδι πάνω στα φρένα και έχασα το αμάξι...

Στο δεύτερο σαν διδυμάκια πηγαίναμε μέχρι που κουράστηκα και έμεινα πίσω.

Παρά την αναποδιά καλά τα πήγαν οι υδραυλικοί νομίζω.

Τα 2 race ήταν απολαυστικά με πολλές μάχες (thnks Θάνο και Σωτήρη), ανυπομονώ για τον επόμενο!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

!!!Ανακοίνωση!!!

Καταρχάς συγχαρητήρια σε όλους όσους τρέξανε και έμειναν μέσα από την αρχή μέχρι το τέλος!

Είχαμε αρκετούτσικα συμβάντα, ειδικά στο δεύτερο race, αλλά εν μέρη λογικό μιας και ήταν ο πρώτος αγώνας του πρωταθλήματος!

 

Παρακαλώ όλοι σας να κατεβάσετε το ακόλουθο replay (είναι zipped οπότε κάνουμε extract στο ...\Documents\Assetto Corsa\replay)

https://www.dropbox.com/s/5t650vgax4i43ti/tango2017_race1.zip?dl=0

 

Μέσο αυτού του replay θα γίνουν όλα τα reports.

Δηλαδή, βρίσκουμε το ακριβές δευτερόλεπτο του συμβάντος, σημειώνουμε τα εμπλεκόμενα άτομα, και στέλνουμε ένα προσωπικό μήνυμα με συμμετέχοντες τους @Georgiadis Giorgos @GoMaR @akis_z80!!!

 

Ευπρόσδεκτες είναι οι φωτογραφίες και τα video! :D

 

 

Όσον αφορά τα αποτελέσματα. Αύριο το πρωί με το καλό θα αναρτηθεί μία πρόχειρη κατάταξη έως ότου να εξετασθούν όλα τα reports και να βγει η τελική κατάταξη!

 

Επόμενος αγώνας είναι Κυριακή 14 Μαίου: Spa Francorchamps  και ο server θα setαριστεί με το καλό από αύριο :D 

 

 

Μην ξεχνιόμαστε: @Georgiadis Giorgos @GoMaR @Lazy Dog @BladeGT @bill123 @tasosmich @rapid_fast @Aris Teidis @geovas77 @uhu @Anthemius @aKosmas @PolomanGR @wolves @angeln1ck @Oxide Burnedbrain @thazio @JohnnyGTR @jumaru99 @4WNikos @khr1s @Lylankor @akis_z80 @panosdimp @liakjim @wargasm @Xalara5618 @ferrarimanos @Nikolas  @fatalara @djkostas @racer

 

Έγινε επεξεργασία από Georgiadis Giorgos
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Μέτρια απόδοση εκ μέρους μου.

Το reverse grid διασκεδαστικό τελικά.

Αυτό το παιδί ο @Lylankor, μπαίνει πιο αργά και με πιο πολλά, αλλά κρατάει και επιταχύνει κ πιο γρήγορα. How?

Μερικές φωτό.

 

Screenshot_ks_porsche_911_gt3_rs_imola_7


Screenshot_ks_porsche_911_gt3_rs_imola_7


Screenshot_ks_porsche_911_gt3_rs_imola_7

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει Άρη,  να σου πώ την αλήθεια πιο πολύ ευχαριστήθηκα τον πρώτο αγώνα που μετά από την τράκα σχεδόν από το τέλος φτάσαμε κοντά στη δεκάδα παρά το δεύτερο που είμασταν μόνοι μπροστά. Κρίμα πάντως που δεν κάναμε το ένα δύο στο δεύτερο αγώνα, 2-3 γύροι μένανε ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά! Πολύ καλός αγώνας χωρίς πολλά συμβάντα νομίζω... Με τόσο μεγάλο γκριντ ελπίζω όλοι να είχαν συναγωνισμό και να ευχαριστήθηκαν μάχες και προσπερασματα!
Στον 1ο αγώνα ξεκίνησα πολύ μουδιασμένα λόγω υπερβολικής προσοχής και έχασα για μια θέση την ευκαιρία να ξεκινήσω 1ος στον 2ο... Το ενδιαφέρον περιορίστηκε στη μάχη μου με τον@poloman και την επιτυχημένη προσπάθεια μου να αμυνθώ τη θέση μου (ελπίζω καθαρά).

Στον 2ο αγώνα, ξεκινώντας από τη 16 θέση, κάποιες ατυχίες των μπροστινών με έφεραν στην 11η θέση την οποία εχασα στη συνέχεια από τον oxide αρκετά εύκολα, αλλά από εκεί και πέρα έτρεχα μόνος μου μέχρι το τέλος χωρίς αντίπαλο, αφού είχα διαφορά ασφαλείας περίπου 4 δευτερόλεπτα από τον 13ο.
Συγχαρητήρια και στον team mate μου, που είχε το θάρρος και την τόλμη να πάρει μερος στον αγώνα αν και απροπονητος [emoji6]
Κριμα για τον Ιάσονα που προδόθηκε από τον ΟΤΕ, παρόλα αυτά, το γεγονός δίνει μεγαλύτερο ενδιαφέρον για τη συνέχεια...
Καλή συνέχεια σε όλους!

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uhu said:

εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατί το reverse order δεν ήταν τελειως reversed και είχε και άλλους μετά τον lyla??

 

 

Quote

Αυτό το σύστημα πιστεύουμε πως θα δώσει την δυνατότητα να αναμετρηθούν οι αργοί με τους γρήγορους και θα αυξηθεί η δυσκολία στους πιο γρήγορους να πρέπει να περάσουν τους μπροστά.Θέλουμε να υπάρχει ένταση στον αγώνα και να σπάμε την μονοτονία.(εκτός απο τα αμάξια :p )
Ο λόγος που δε γίνεται σε όλους τους  οδηγούς είναι ένας.Ο τελευταίος απλά δε θα είχε λόγο να διεκδικήσει καλύτερη θέση στο πρώτο σκέλος του αγώνα.Απλά θα τερμάτιζε τελευταίος :)     --- Gomar (quote από το OP post του Tango!)

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τοση προπονηση τσαμπα..

Δε πειραζει παιδια θα τα πουμε στον 2ον αγωνα!!
Θα εχω κανει οχι ρεσταρτ το ρουτερ αλλα θα ριξω και την ασφαλεια του σπιτιου! :p

Κριμα πραγματικα.Ξενερωσα γιατι πιστευα οτι θα ειχα την 2η θεση.(Lylankor ωραιος.Δε θα σε εφτανα ποτε βεβαια)
Κριμα που χαλασα και τον αγωνα του Ακη λογω lag..Στην αρχη μου ειπαν οτι ειχα lag, μετα ομως εφτιαξε για αυτο και δεν εκανα restart.

Μετα στον 2ον αγωνα, απο 29ος  καταφερα και τερματισα 15ος.Καταφερα και πηρα ΕΝΑΝ ποντο.χαχαχα :p

 

Χαρηκα που υπηρχε τοσο μεγαλο grid και περιεργως τα συμβαντα δεν ηταν πολλα..Αλλες φορες με 10 αμαξια grid πανε ολα για αποσυρση.
@liakjim ειδες που εχει ενδιαφερον το reversed grid με τοσα αμαξια και αν ολοι ειναι προπονημενοι ;;

 

Επισης, ειδατε ποσο σημαντικο ειναι το Discord τελικα;;;

Για την ατυχια που ειχαμε στο 2ο race με το restart..
Μας εκαψες Lylankor με τα VR σου :p

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.