Jump to content



TangoX2 Race#3 - Brands Hatch GP 21/5/17


Recommended Posts

Εγώ ξέρω ότι το reversed grid με τόσα άτομα είναι σχολείο για όλους τους οδηγούς.Αυτό θέλαμε σαν πρωτάθλημα.Μετά την λήξη να έχουμε ανέβει όλοι επίπεδο και πιστεύω ήδη έχει γίνει.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος khr1s έγραψε:

Άσχετο αλλά τώρα που η καρέκλα ακουμπάει σε πλακάκι και όχι σε χαλί, αρχίζω και ταξιδευω προς τα πίσω την ώρα που παίζω. Ώρα για πατέντες!

Τώρα κατάλαβα γιατί συνέχεια πήγαινες για "κούρεμα" γκαζόν!:lol:

Ώρα για ένα κόκπιτ!:p

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

Μια ώρα πριν τον αγώνα είχα αστραπο-καταιγιδες, το ρεύμα έπεφτε , το ίντερνετ επίσης πιο συχνά.

Μια απο τα ιδια παιδια και εγω χτες.

Ειχα καθαρισει με τους καλεσμενους απο νωρις αλλα δεν το ρισκαρα να ανοιξω pc.

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος akis_z80 έγραψε:

 

@uhu σορρυ για την επαφή. Νομίζω ότι το αποτέλεσμα ήταν δυσανάλογα μεγαλύτερο του actual ακουμπήματος...

Anyway μη μασάτε να κάνετε report ακόμα και σε κριτή-διοργανωτή. 3 είμαστε, αυτός που εξετάζεται δε θα έχει άποψη επί του θέματος.

Δεν πειράζει ρε.

 

Και εγω σπάνια πατάω φρένο σε ανηφόρες ειδικά μετά απο τα τελευταία updates που έφτιαξε το νετcode.:metal:

Όταν είμαι προφυλακτήρας με προφυλακτήρα απλά αφήνω λίγο.

Για το υπερβολικό αποτέλεσμα μπορεί να φταίω και εγω γιατί είχα κόσμο σπίτι που έβλεπε μπάσκετ στο ιντερνετικό της ερτ.  Το pitcrue του προηγούμενου αγώνα :hehe:

Αν σκεφτείς πως μισή ώρα μετά τον αγώνα σε αστραπή έκλεισαν όλα και μετά στον ύπνο πρέπει να ξαναέκανε διακοπή, πάλι καλά που δεν είχα και κανά dc.:amen:

 

Στα του αγώνα τώρα, έφτιαξα καλό σέτ για qual που μου έκανε δύσκολη τη ζωή στο race...

Έφευγα μετά τον 3ο-4ο γύρο με τα μούτρα στις δύο 90άρες δεξιές, αυτή που είναι στα cut και την προηγούμενη με αποτέλεσμα να μην καταφέρνω καλούς γύρους και να δεχτώ πίεση απο το τρενάκι που ανέβαινε.

Κατά τα άλλα ο αγώνας είχε πολλές μάχες αλλά και αρκετές ατυχίες, χειρότερη αυτή με τον lazy που πήγα να τον πιέσω μένοντας στην εσωτερική και τελικά δεν καταφέραμε να χωρέσουμε.

Δεν ένιωσα ότι φταίει ο lazy σιγουρα, αλλά και για τον εαυτό μου δεν νιώθω ενοχές.

Δεν θυμάμε αν ανακάτεψε την τράπουλα κίολας το συμβάν ή απλά χάσαμε το τρενάκι μπροστά.

Στο πρώτο race που έφαγα τα στούκια στην αρχή είχε περισσότερο ενδιαφέρον αφού μπορεί να ήμουν πίσω αλλά τουλάχιστον ανέβαινα και χαιρόμουνα. :hehe:

Μπράβο στον εορτάζοντα teamate που είναι πάντα παρόν στα πόντιουμς και δεν αφήνει καμία άλλη ομάδα να ανασάνει.:neo:

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πως μπορεις χωρις PP ???

25 minutes ago, uhu said:

Δεν πειράζει ρε.

 

Καντον ρεπορτ ρε συ!! και θα χρεωθει στο πρωτο race για να παρω τους ποντους του :hehe:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Εγώ ξέρω ότι το reversed grid με τόσα άτομα είναι σχολείο για όλους τους οδηγούς.Αυτό θέλαμε σαν πρωτάθλημα.Μετά την λήξη να έχουμε ανέβει όλοι επίπεδο και πιστεύω ήδη έχει γίνει.

Πολύ σωστά ,δεν ξέρω για σας αλλά εγώ στη δεύτερη εκκίνηση ήμουν στην τσίτα ,με τα ιερότερα των τεράτων πίσω μου και τον φοβερό και τρομερό teammate μου μπροστά η βελόνα του δικού μου στροφομέτρου θα πρέπει να  μέτραγε 120+ παλμούς το λεπτό .

Οταν το ποτάμι ξεχύθηκε βρυχώμενο προς την πρώτη δεξιά κατηφορική παρακαλούσα να είχα ένα ακόμη χεράκι για να κάνω το σταυρό μου ,ήμουν περιτριγυρισμένος από τους πιο aggressive και ικανούς οδηγούς του thelab και όχι μόνο ,ευτυχώς ο jim ήταν πιο μπροστά :p .

Φυσικό επακόλουθο να με καταπιούν στους 3 επόμενους γύρους όλοι εκτός από τον αγαπητό μου jason που είχε την ατυχία να έχει ατύχημα μπροστά μου ,το πως πέρασα μέσα από τους καπνούς και τα αυτοκίνητα μαζί με τον lylankor αυτό κι αν ήταν παρέμβαση του Δία η της Ήρας ακόμα δεν είμαι σίγουρος ποιός από τους δύο μας ευνόησε .

Τα υπόλοιπα κύλησαν σε ρυθμό τάπα πάντα και παντού, το κατά δύναμην βέβαια ,με κορύφωση το κυνηγητό με τον @Oxide Burnedbrain που το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ  και τον teammate να μας καταδιώκει μετά μανίας ,φυσικά θα μας περνούσε όπως θα έλεγε κι εκείνος αλλά δεν το έκανε γιατί μας λυπήθηκε και αποφάσισε για πρώτη και τελευταία φορά εικάζω να φερθεί ομαδικά :p.

Διαφήμιση για το σπορ σας λέω το πρωτάθλημα του jason κι ας γκρινιάζει για τις απουσίες .

Ακης και Λύλανκορ είναι εκεί για να καταδεικνύουν  το που μπορεί να φτάσει το ανθρώπινο είδος :D

 

Play assetto  , assetto the honest sim:p:D κατ αποκλειστικότητα από την παρέα του thelab ,ποιός έχει άλλωστε  την όρεξη μετά από τέτοιο αγώνα να αντιπαρατεθεί για το ποιό είναι το καλύτερο sim?

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος akis_z80 έγραψε:

Εδώ το καλό POV!!!!

Τα τραντάγματα είναι από το ffb που λειτουργεί και ως motion simulator :D

 

2nd race:

 

 

ρε σύ τρακάραμε εμείς οι 2...

Τώρα είδα πως έγινε.. χα χα χα χα...

 

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να βάλεις simulation value = 9999 , χαζέ [emoji39]

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλά είναι αυτά? Έχουν μόνο 375$

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, panosdimp said:

Πολύ σωστά ,δεν ξέρω για σας αλλά εγώ στη δεύτερη εκκίνηση ήμουν στην τσίτα ,με τα ιερότερα των τεράτων πίσω μου και τον φοβερό και τρομερό teammate μου μπροστά η βελόνα του δικού μου στροφομέτρου θα πρέπει να  μέτραγε 120+ παλμούς το λεπτό .

Οταν το ποτάμι ξεχύθηκε βρυχώμενο προς την πρώτη δεξιά κατηφορική παρακαλούσα να είχα ένα ακόμη χεράκι για να κάνω το σταυρό μου ,ήμουν περιτριγυρισμένος από τους πιο aggressive και ικανούς οδηγούς του thelab και όχι μόνο ,ευτυχώς ο jim ήταν πιο μπροστά :p .

Φυσικό επακόλουθο να με καταπιούν στους 3 επόμενους γύρους όλοι εκτός από τον αγαπητό μου jason που είχε την ατυχία να έχει ατύχημα μπροστά μου ,το πως πέρασα μέσα από τους καπνούς και τα αυτοκίνητα μαζί με τον lylankor αυτό κι αν ήταν παρέμβαση του Δία η της Ήρας ακόμα δεν είμαι σίγουρος ποιός από τους δύο μας ευνόησε .

Τα υπόλοιπα κύλησαν σε ρυθμό τάπα πάντα και παντού, το κατά δύναμην βέβαια ,με κορύφωση το κυνηγητό με τον @Oxide Burnedbrain που το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ  και τον teammate να μας καταδιώκει μετά μανίας ,φυσικά θα μας περνούσε όπως θα έλεγε κι εκείνος αλλά δεν το έκανε γιατί μας λυπήθηκε και αποφάσισε για πρώτη και τελευταία φορά εικάζω να φερθεί ομαδικά :p.

Διαφήμιση για το σπορ σας λέω το πρωτάθλημα του jason κι ας γκρινιάζει για τις απουσίες .

Ακης και Λύλανκορ είναι εκεί για να καταδεικνύουν  το που μπορεί να φτάσει το ανθρώπινο είδος :D

 

Play assetto  , assetto the honest sim:p:D κατ αποκλειστικότητα από την παρέα του thelab ,ποιός έχει άλλωστε  την όρεξη μετά από τέτοιο αγώνα να αντιπαρατεθεί για το ποιό είναι το καλύτερο sim?

 

 

Ειμαι ανθρωπος που γκρινιαζει γιατι θελω ολα να ειναι τελεια..Δινω τον καλυτερο μου εαυτο οπως και οι φιλοι μου διοργανωτες / αγωνοδικες.Για αυτο λοιπον με στεναχωρει και "τσαντιζομαι" με το να μη γεμιζει το grid.Σας εχω πει, το γεματο grid ειναι η αμοιβη μας και το ευχαριστω για την προσπαθεια που κανουμε.Μονο αυτο θελουμε.
Τελικα η καλυτερη λυση ειναι να γινεται πρωταθλημα με 32 συμμετοχες.Με 31 οχι.

Οπως και να εχει χαιρομαι που διαβαζω θετικα λογια για το πρωταθλημα και να βλεπω οτι ικανοποιει τους περισσοτερους.Μακαρι να ηταν ΟΛΟΙ, αλλα ειναι αδυνατον..

 

Στα του αγωνα δεν εχω να πω κατι..Φανταστικοι και οι δυο.
Στον δε πρωτο να ιδρωνω να πιασω τον Ακη αλλα η διαφορα ΣΤΑΘΕΡΗ !! απο 2.9 εως 3.2 μεχρι που καποια λαθακια του, η διαφορα εκλεισε στο 1.2.

Στον 2ο race οπως παντα συναρπαστικος ειδικα στην αρχη!! Παραδιδονται μαθηματα απο ολους μας στα πρωτα λαπς.
Δεν ηταν καλος αγωνας για μενα γιατι μετα τη στουκα με τον Αρη (βγηκε εκτος , μπηκε με αναποδα στην ευθεια και δε προλαβαινεις να κανεις τπτ) μου καταστραφηκε το μπροστα μερος με αποτελεσμα η οδηγηση μου να εχει αλλαξει και να κανω περισσοτερα λαθακια.

Ηθελα πολυ το κυνηγητο εκει μπροστα με τα θηρια αλλα εριξα κυνηγητο για να ανεβω θεσεις!! :D
Μπραβο σε ολους και σας ευχαριστω που λογω μερας (Γιορτης και Μπασκετ) μαζευτηκαμε και τοσοι.Αλλα ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ ΔΕ ΤΗΝ ΚΟΒΩ :p


 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Θα τολμήσω να πω, πως ήταν πιο "δύσκολος" αγώνα και από την πράσινη κόλαση στο Wamta! :p

 

Πρώτος αγώνας, βγαίνω αλώβητος από τον χαμό στην K1 για Κ2! :amen: Τσιμπάω την 7η θέση και μένω αγκαλιά της μέχρι το τέλος του αγώνα. Τέλος που δεν ερχόταν! Δύο γύρους πριν το τέλος μένει ο @tasosmich από βενζίνη!!! 40-45 λίτρα "φωνάζαμε" ανεβαίνω στην 6η :D, αλλά το πίσω δεξιά αριστερά κόκκινο πλέον λάστιχό μου, έχει άλλη άποψη! Τουτέστιν, ανάποδα με κάθε τρόπο και συνέχεια, με τον @JohnnyGTR να περνά τελικά.

 

Δεύτερος αγώνας, κακός αγώνας. Καλούτσικα μέχρι τα μισά, έφτασα μέχρι την 4η θέση, αλλά μετά έπαθα ένα black out, κι όχι από τη ΔΕΗ, αλλά από το μυαλό μου! Άρχισα να ξεχνάω την ακολουθία των στροφών... που πατάω φρένα... σαν να μπήκα πρώτη φορά στην πίστα! Δεν μου 'χει ξανασυμβεί. Ευτυχώς δεν πήρα και κανέναν μαζί μου!!!

Έγινε επεξεργασία από jumaru99
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@jumaru99 πίσω αριστερά λάστιχο εννοείς ε?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

πριν 9 λεπτά, το μέλος uhu έγραψε:

Pixel είχε λιγότερο εμφανή απο το vive!!!

Αλλά ήταν τόσο φουτουριστικούρα το game που δεν καταλάβαινες και πολλά.

Σκοτεινό, με μώβ, πορτοκαλί laiser πράσινα power ups και κινιόσουν πάνω σε ράμπες με άλματα κλπ. Λούπες άλματα κτλ κόντεψα να το ξηλώσω το κάθισμα...

Οπότε μετά απο κάποιο σημείο ψιλοζαλίστικα...

Το γκάζι ήταν ο συμπλέκτης...

Και με τα flaps των ταχύτητων έριχνες μπόμπες :jester:

 

Απο την άλλη η εμπειρία ήταν ολοκληρωμένη και ραφιναρισμένη πολύ κοντά στο vive Που εχω δοκιμάσει στου teamate!

Απλά αν δεν το δοκιμάσω σε sim-sim δεν μπορώ να ξέρω αν θα μου αρκούν τα 70 fps ή αν το motion κομμάτι είναι εξίσου ξεκούραστο... 

Στα 200ευρό που το πουλούσαν αρχικά ήταν σίγουρα κελεπούρι.

Αν εχει βγεί σόϊ τρόπος να παίξεις asseto, rf2 κτλ φυσικά.

 

Αν ξαναβγεί σε προσφορά τόσο χτύπα το!

200€ ??? Μόνο?

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω να πω αρχικα οτι δυστυχως στα επομενα δυο δεν θα μπορεσω,την επομενη γιατι εχει γενέθλια η κοπελα μου,και στις 11 θα ειμαι Αθηνα οπως ειπα και στο αλλο νημα.

 

Πρωτος αγωνας με το vive,και ενω πηγαινε ωραια,δεν ειχα ρυθμισει σωστα το HMD,ηταν πολυ σφιχτο και στο 10λεπτο μου προκαλουσε πονοκεφαλο.

Παρατηρησα οτι πολλοι ειχαν αλλες γραμμες πραμα που εκανε τα φρεναρισματα και τις στροφές δύσκολες σε μαχη,χτυπησα 3-4 φορες με διαφορετικά ατομα για αυτο τον λογο.

 

Στον δευτερο αγωνα διόρθωσα το vive,αλλα ξεχασα να οδηγαω,ειχα framedrops μετα την μεγαλη ευθεια μεχρι την προτελευταια στροφη και σε καποια φαση ηρθε και η δικια μου πανω απο το κεφαλι μου να δει τι κανω,εκρυψε το lighthouse και γκριζαρισαν για 2 δευτερα τα παντα και με καποιον κοπανησα.

 

Η εμπειρια με vr ειναι απίστευτη,ακομα και με τις τωρινες αναλύσεις,οποιος εχει την δυνατότητα να το δοκιμασει εκτενώς και πιστευω θα ψηθει.

Παρολαυτα το Screen door effect ειναι εκει και το παρατηρεις καθε φορα που προσπαθεις να διακρινεις τα σημαδια σου αναμεσα στα pixel.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rapid_fast said:

ρε σύ τρακάραμε εμείς οι 2...

Τώρα είδα πως έγινε.. χα χα χα χα...

 

Είδα ότι μπήκες ανοιχτά και αγκάλιασα το κερμπ στην εσωτερική.. Δεν περίμενα ότι θα έκανες late apex αλλά η 911 είναι καλό τανκ και συνεχίσαμε χωρίς παρατάγουδα :D

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος akis_z80 έγραψε:

Είδα ότι μπήκες ανοιχτά και αγκάλιασα το κερμπ στην εσωτερική.. Δεν περίμενα ότι θα έκανες late apex αλλά η 911 είναι καλό τανκ και συνεχίσαμε χωρίς παρατάγουδα :D

 

ναι κάρφωσα πρώτη και πήγα late apex οντως..

Κέρδιζε 0,080 μόνο από αυτή την κίνηση, και απο την καλύτερη επιτάχυνση όταν είχες γεμάτο ρεζερβουάρ μέχρι και 0,120 μέχρι τα επόμενα φρένα...

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, akis_z80 said:

Εδώ το καλό POV!!!!

Τα τραντάγματα είναι από το ffb που λειτουργεί και ως motion simulator :D

 

2nd race:

 

 

Εκατσα και ειδα(θαυμασα) ολο το βιντεο, κυριολεκτικα ζηλευω αυτη την υπομονη και σταθεροτητα που εχετε οι εμπειροι της παρεας...ελπιζω με την παροδο του χρονου να την αποκτησω και εγω οδηγωντας διπλα σας...Συγγνωμη που δεν ετρεξα ,αλλα οπως ειχα αναφερει ειμαι εκτος σπιτιου λογο δουλειας

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος akis_z80 έγραψε:

Εδώ το καλό POV!!!!

Τα τραντάγματα είναι από το ffb που λειτουργεί και ως motion simulator :D

 

2nd race:

 

 

Εκπληκτικό video , μακάρι να σήκωνες και από τους προηγούμενους αγώνες. Ελπίζω να το συνεχίσεις. 

 

Ερωτήσεις/παρατηρήσεις : 

 

1. Τί είναι το κίτρινο σημαδακι πάνω από τον αριστερό καθρέπτη? 

2. Γιατί σε δείχνει offset σαν να κάθεσαι λοξά αριστερά?

3. Δεν μπορείς να βάλεις pp on με όλα off ίσα ίσα να βλέπεις φρένα? Υπάρχει  pp filter στο RD από τον ears1911

4. Πώς κατάφερες και δεν σε αποπροσανατολισαν τα οπίσθια της δεσποινίδας στο σκιν του @Lylankor εκεί στα αριστερά στην T1? 

5. Είδα τη θεσπέσια προσπέραση μου στον @uhu

6. Τον οποίον και ξαποστειλες στον τοίχο...:boxed: 

7. Η μουσίτσα ο @Lylankor μη δει χαραμάδα, εκεί χώσιμο :p

8. Φοβερή η μάχη μαζί του.:T:

9. Ευτυχώς που το sim δεν κοιτάει το χώμα , η μισή πίστα θα είχε γεμίσει άμμο...

10. Θαύμασα την αφεντιά μου εκεί μπροστά. Άπιαστος :inlove:

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.