Jump to content



TangoX2 Race#4 - Mugello 28/5/17


Recommended Posts

Σχετικά άσχημος 2ος αγώνας για εμένα. Ήρθα Ελλάδα για ένα γάμο στη Λάρισα χθες και σήμερα γύρισα Αθήνα, ευτυχώς πρόλαβα και το practice. Είχα λίγο πρόβλημα να ξανασυνηθισω την οθόνη και το χειρότερο ήταν ότι λόγω αυτού έστειλα και τον @bill123 σε κάποια φάση ενώ νόμιζα πως είμαι clear να μπω απο πισω του :( Το ίδιο έφερε και άλλα 5-6 λαθακια και επαφές αφού δεν ένιωθα ότι είχα ακόμα πλήρη έλεγχο. @akis_z80 πραγματικά δε πειράζει, ήταν λίγο υπεραισιόδοξη η κίνηση μου εκεί.

 

Και κάτι τελευταίο, ο σημερινός αγώνας επιβεβαίωσε για εμένα ότι το Mugello δεν μου αρέσει καθόλου. Πέρα από πολλές αδιαφορες στροφές δεν δίνει και δυνατότητες για προσπέραση. Ακόμα και στην Κ1 από εξωτερική δε γίνονται και πολλά γιατί στα φρένα δε ξέρεις πόσο προς το apex θα βουτηξει αυτός από την εσωτερική και φρεναρεις ίσια για ασφάλεια.

 

@Oxide Burnedbrain εδώ πραγματικά εφτεγε η πίστα για τα συγκρουόμενα πιστεύω, και εγώ τον Πάνο σε κάποια φάση στα όρια της ανομίας τον πέρασα (έσπρωξα)...

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε συ@uhu , από πίσω σε χτύπησα , εγώ φταίω αλλά νομίζω ότι το να έρθω τελευταία στιγμή και να φρεναρω μπροστά από τον αντίπαλο νομίζω ότι απαγορεύεται.
Αν όχι και ήταν καθαρό οκ , ζητώ συγγνώμη .

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα πει πως γι αυτόν τον αγώνα θα απέχω. Μου λείψατε όμως. Είπα μήπως προλάβω να μπω έστω για ένα χαλαρό αγώνα, χωρίς practice, για την παρέα. Δυστυχώς δεν πρόλαβα ούτε τον 2ο αγώνα...

 

@GoMaR έπρεπε να λείψω φαίνεται για να πάρεις νίκη ε? :p 

 

Για να βλέπω το replay, να σας θαυμάσω! :D

Έγινε επεξεργασία από jumaru99
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πολύ ωραίοι οι αγώνες...υπήρχαν είναι η αλήθεια πολλά ατυχήματα για ορισμένα από τα οποία φταίω κι εγώ....Στον 1ο αγώνα είχα μια πολύ ωραία μάχη με τον @liakjim αλλά όπως είχε περισσότερη φθορά στα λάστιχα με αποτέλεσμα να τον κρατήσω πίσω :) Στον 2ο αγώνα έγινε λίγο της κακομοίρας Αφού σε πρώτη φάση ακούμπησαν λίγο με τον Jim αλλά ευτυχώς Δεν πάθαμε τπτ...του έδωσα και την θέση πίσω και όλα Καλά....σε κάποια φάση όμως στην τελευταία στροφή έφτασα πίσω από ένα pack αυτοκινήτων οι οποίοι ήταν λίγο πιο αργοί και έκανα κάποιους ελιγμούς για να τους αποφύγω με αποτέλεσμα να χάσω λίγο τα φρένα και να εκτοπισω κάποιον στην αμμοπαγιδα στα δεξιά...Δεν ξέρω ποιος ήταν αλλά όπως και να χει χίλια συγγνώμη γι'αυτό...του έδωσα πίσω την θέση αλλά και report να μου κάνει είναι απόλυτα κατανοητό....Η μόνη παρατήρηση που Έχω να κάνω και θα γίνει και report είναι για τον @uhu που Στον πρώτο αγώνα μετά από μια μικρή μάχη βγαίνει εκτός στην Κ2 και μπαίνει πολύ άτσαλα ξανά στην πίστα με αποτέλεσμα να με χτυπήσει και να χάσω το πίσω μέρος του αμαξιού...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καντε ρεπορτ!! Δε σημαίνει ότι ο άλλος θα φάει ποινή.μη λέτε έλα μωρέ δε πειράζει και ούτε Προσωπικά έχουμε με κανέναν.τα ρεπορτς γίνονται για να γίνουμε καλύτεροι και γιατί κάναμε λάθος το οποίο θα πρέπει να πληρώσουμε για αυτο.Προσωπικά θα κάνω ρεπορτ εμένα γτ χτύπησα λίγο τον johnny πίσω μετα τον εμβολιασμό λολ που χώθηκε μη πω πως.χαχα και για ένα μικρό κλείσιμο στο oxide..που καλά σου έκανα.ήθελες να περάσεις κιόλας :hehe:

Οπότε περιμένουνε τα ρεπορτς σας για κάθε φάση και θα εξεταστούν.έχουμε δυο βδομάδες τώρα.

 

Όσο για το αγώνα..ήθελα να κυνηγήσω τον Άκη και λυλα αλλά κλασικά βρέθηκα 17ος..

Rage quit δε θα έκανα γιατί θα έχανα μια πολύ ωραία μάχη με τον κριστιαν. :)

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@Oxide Burnedbrain στον πρωτο αγωνα εγω σε χτυπησα στην Κ2 αλλά δεν προλαβα κ δεν μπορουσα να σε αποφυγω(ειχα δεξια κ πισω κολλητα μου δυο πορσικά)

 

Γυρισα στιγμιαια να δω δεξια ποσο χωρο ειχα κ εκεινη τη στιγμη κοκκαλωσες(γιατι προφανως καποιος φρεναρισε μπροστα σου)

 

Κ παλι, πλακωθηκα στα φρενα αλλά εγινε ολο το σκηνικο επανω στο kerb κ φοβηθηκα να πατησω περισσοτερο φρενο γιατι θα με πετουσε κ θα γινοταν της εξοδου το κερατο ετσι οπως ειμασταν μαζεμενοι σε εκεινο το σημειο :hehe:

 

Δεν το θεωρω φταιξιμο μου αλλά καταλαβαινω οτι σου χαλασα τον αγωνα(αφου ειδα το replay καταλαβα οτι μετα βγηκες εκτος) κ ζηταω κ παλι συγγνωμη

 

Ηταν κ η αδρεναλινη στα full της εκεινη τη στιγμη κ δεν ξανακοιταξα πισω να δω τι εγινε :)

 

Ωραιος αγωνα παρολα ταυτα κ αυτος. Καταφερα να ριξω γυρω στο 1.5 δευτερολεπτο τους χρονους, κυριως στον επαναληπτικο κ καταφερα να εκμεταλλευτω τα λαθη κ τις εξοδους μπροστα μου με αποτελεσμα να βρεθω στην 4η θεση

 

Για κακη μου τυχη στον τελευταιο γυρο κ αφου ηδη ειχε τελειωσει ο χρονος εχασα το πισω αριστερο λαστιχο κ βγηκα εκτος στην Arabbiata1.

 

Περιμενα υπομονετικα αλλά κ με πονο καρδιας :hehe: να περασει ενα τρενακι που ακολουθουσε κ ξαναμπηκα για τερματισω στη 10η θεση απο οπου κ εκκινησα :coax:

 

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον οι αγώνες και για έμενα...

 

Ο πρώτος δεν ήταν ιδιαίτερα δραματικός. Βρέθηκα στην 7η θέση και απλά την κράτησα :mellow:.

 

Ο δεύτερος ήταν πιο ενδιαφέρον παρόλο που δεν πήγε τόσο καλά. Ξεκίνησα ένατος και είχα την ευκαιρεία να έχω μάχες με κάποιους πολύ γρήγορους. Στην προσπάθεια μου να κρατήσω τον Άκη από πίσω μου (νομίζω τα κατάφερα για έναν ολόκληρο γύρο :hehe:) κάποια στιγμή έφαγα μία απο πίσω με αποτέλεσμα αν δεν κάνω λάθος να βρεθώ προτελευταίος. Μέτα άρχισε το κυνήγι να ανέβω όσο μπορούσα αλλά ο @Georgiadis Giorgos είχε άλλη γνώμη... Φαινόμουν πιό γρήγορος αλλά δεν μπορούσα να περάσω με τίποτα (πολλές φορές γλιτώσαμε χτύπημα στο τσακ) καθαρά, οπότε και έμεινα από πίσω μέχρι που στον τελευταίο γύρο έκανα και ένα λάθος καθώς τα λάστιχα είχαν λιώσει και με πέρασε και ο xalara... Σημασία έχει ότι τον χάρηκα τον αγώνα...

 

Παντώς το reverse grid για εμάς τους πιο αδύναμους οδηγους είναι μεγάλο σχολείο... Νομίζω πως πλέον δεν τα χάνω όταν είναι να κοντραριστώ με κάποιον σαφώς πιο γρήγορο και δεν κάνω τόσα λάθη... Επίσης είναι πολλές και οι ευκαιρείες για προσπέραση με αποτέλεσμα να γίνομαστε συνολικα καλύτεροι όλοι...

 

Μπράβο σε όλους... Τα λέμε Barcelona :)...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος tasosmich έγραψε:

Μέτα άρχισε το κυνήγι να ανέβω όσο μπορούσα αλλά ο @Georgiadis Giorgos είχε άλλη γνώμη... Φαινόμουν πιό γρήγορος αλλά δεν μπορούσα να περάσω με τίποτα (πολλές φορές γλιτώσαμε χτύπημα στο τσακ) καθαρά, οπότε και έμεινα από πίσω μέχρι που στον τελευταίο γύρο

:hehe:

 

Εγω πίσω απο τον @Georgiadis Giorgos δεν δοκιμάζω κάν να περάσω.

Ή κάνει προπόνηση στο πως να φρενάρει εκτός γραμμής μένοντας στην εσωτερική ή αλλιώς δεν μπορώ να καταλάβω πως το κάνει.

 

Παίζει να εχει τριόθονο και τις άλλες 2 οθόνες να τις εχει κάνει καθρέφτες.:D

Δεν εξηγείτε αλλιώς.

 

Στα ίχνη του στον συγκεκριμένο αγώνα και οι bill123-vasmoulakis.:p 

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 49 λεπτά, το μέλος tasosmich έγραψε:

Ενδιαφέρον οι αγώνες και για έμενα...

 

Ο πρώτος δεν ήταν ιδιαίτερα δραματικός. Βρέθηκα στην 7η θέση και απλά την κράτησα :mellow:.

 

Ο δεύτερος ήταν πιο ενδιαφέρον παρόλο που δεν πήγε τόσο καλά. Ξεκίνησα ένατος και είχα την ευκαιρεία να έχω μάχες με κάποιους πολύ γρήγορους. Στην προσπάθεια μου να κρατήσω τον Άκη από πίσω μου (νομίζω τα κατάφερα για έναν ολόκληρο γύρο :hehe:) κάποια στιγμή έφαγα μία απο πίσω με αποτέλεσμα αν δεν κάνω λάθος να βρεθώ προτελευταίος. Μέτα άρχισε το κυνήγι να ανέβω όσο μπορούσα αλλά ο @Georgiadis Giorgos είχε άλλη γνώμη... Φαινόμουν πιό γρήγορος αλλά δεν μπορούσα να περάσω με τίποτα (πολλές φορές γλιτώσαμε χτύπημα στο τσακ) καθαρά, οπότε και έμεινα από πίσω μέχρι που στον τελευταίο γύρο έκανα και ένα λάθος καθώς τα λάστιχα είχαν λιώσει και με πέρασε και ο xalara... Σημασία έχει ότι τον χάρηκα τον αγώνα...

 

Παντώς το reverse grid για εμάς τους πιο αδύναμους οδηγους είναι μεγάλο σχολείο... Νομίζω πως πλέον δεν τα χάνω όταν είναι να κοντραριστώ με κάποιον σαφώς πιο γρήγορο και δεν κάνω τόσα λάθη... Επίσης είναι πολλές και οι ευκαιρείες για προσπέραση με αποτέλεσμα να γίνομαστε συνολικα καλύτεροι όλοι...

 

Μπράβο σε όλους... Τα λέμε Barcelona :)...

Εσυ ησουν αυτος που χτυπησα απο πισω στην τελευταια στροφη καποια στιγμη....?? :p

Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

@JohnnyGTR nope, εμενα χτυπησες :)

 

 

 

 

Αααα...οπως και να χει σορρυ ρε συ αλλα εχασα λιγο τα φρενα...

Έγινε επεξεργασία από JohnnyGTR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, tasosmich said:

Μέτα άρχισε το κυνήγι να ανέβω όσο μπορούσα αλλά ο @Georgiadis Giorgos είχε άλλη γνώμη...

 

Και να φανταστείς ότι στη δεύτερη οθόνη είχα τ indy500 και ήταν στους τελευταίους γύρους όσο είχαμε τη μάχη μας :p 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Georgiadis Giorgos said:

 

Και να φανταστείς ότι στη δεύτερη οθόνη είχα τ indy500 και ήταν στους τελευταίους γύρους όσο είχαμε τη μάχη μας :p 

 lol και εγώ έβλεπα το μπάσκετ στη δεξιά οθόνη, cosmote tvgo ftw B)

Έγινε επεξεργασία από geovas77
Link to comment
Share on other sites

Βασικά τώρα που τσέκαρα τα replay δουλεύουν κανονικά! Χθες τα πήρα και τα έσωσα ένα ένα και όταν πήγα να τα φορτώσω δε φόρτωναν.. αλλά απ ότι φαίνεται ήθελε restart το game! :p 

 

Είστε ελεύθεροι λοιπόν να τα σώσετε και εσεί!! Αν κάποιος δεν τα έχει, τότε θα ανεβούν προς το βραδάκι! :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.