Jump to content



Age of Empires 2 Defintive Edition / Age of Empires IV


Proteas

Recommended Posts

ουτε το 2 εχω στο μυαλο μου ουτε το 3,ενα απλο παιχνιδι rts ηθελα,ειναι απλα πολυ κακο παιχνιδι ως τωρα σε καθε τομεα,δεν υπαρχει η παραμικρη βελτιωση σε τιποτα.Επισης η σειρα αυτη ηταν παντα ΑΑΑ game.

Link to comment
Share on other sites

τελειωσα την αγγλικη ιστορια,πολυ χαλια το campaign.

Ξεκινησα των ρως και ειναι πολυ καλυτερη ,στην 3η αποστολη βρισκομαι.

πολυ κακη εικονα μου αφηνει το παιχνιδι ως τωρα,για να δουμε παρακατω καθως εχω ακομη να γνωρισω τους υπολοιπους λαους.

Link to comment
Share on other sites

χθες επαιζα απο 12:00 μεχρι 03:00,τελειωσα ολα τα ca.

mpaign -επαιξα και μερικα random για να δω αλλους πολιτισμους.

Απο το aoe2 μεχρι σημερα εχουν βγαλει : 1)age of mythology plus expansions 2)star wars galactic battlegrounds plus expansions 3)aoe 3 plus expansions εχουν περασει και 20 χρονια απο το aoe2.

και τι μας δινουν? παλι το aoe2 με ονομα aoe4.

oλα τα προβληματα του aoe2 ειναι εδω ποτε δεν διορθωθηκαν : 1)απαραδεχτο mapping οι μοναδες δε μπορουν να κινηθουν σωστα 2)μοναδες που καταστρεφουν πολεις χωρις πολιορκιτικους μηχανισμους 3)200 pop cap seriously?? 4)τα αλογα να σταματανε μπροστα στους πεζους αντι να τους παρασυρουν με την ορμητικη τους ταχυτητα 

 

απο μενα 5/10 ,καθως μονο τα γραφικα βελτιωσαν 20 χρονια τωρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παω σημερα με ενα σνακ και βαζω ενα skirmish στο hardest,εγω αβασσιδες οι αλλοι κινεζοι.

Καταφερνω φτιαχνω ενα τοιχος της προκοπης και βαζω και καμια 40αρια κατα μηκος να καθαριζουν οτι κινειται.

Περναγε η ωρα...τιποτα...

εκοβα βολτες μεσα στο τοιχος και εκανα διαχειριση

περναγε η ωρα... αφαντοι οι κινεζοι...

εεε ρε λεω μα τι γινεται...κατσε θα περιμενω αλλη μια ωρα...

περναει μια ωρα,πηγα εβαλα βενζινη επλυνα και το αμαξι.

αφαντοι σου λεω οι κινεζοι,αδιαφορο να με καταστρεψει το ai

αυτοκτονω ολους τους peasants και παω και μπουκαρω,ζητημα να ειχε 50 στρατο συνολικα,σε 15 λεπτα δν ειχα αφησει τιποτα ορθιο.

Έγινε επεξεργασία από steve_m
Link to comment
Share on other sites

μια βδομαδα κανω πειραματα για να δω αν ειναι broken το ai στο offlline.Δυστυχως ειναι.

Δεν ενδιαφερεται το ai να σε κερδισει.

Κανω wonder και απλα αδιαφορει.Ακομη και 1v7 να παιξω απλα στον κοσμο του to ai,δε θα ερει να καταστρεψει το wonder ποτε,τραγικο το studio.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτη τη λογικη να μιλησουμε και για το θρυλικο ΑΟΕ2 που το AI του ηταν για γελια. Πολυ πιο αστειο και χαζο απο του 4.
Ποτε ομως δε με απασχολησε γιατι παντα επαιζα online.
Γιατι δε δοκιμαζεις online ?

Link to comment
Share on other sites

δε μπορω να παιξω online,ενας λογος ειναι οτι κανω παυσεις για να γεμισω το πιατο ή να βαλω τσιπουρο στο ποτηρι.

Το 2 που λες ειναι παιχνιδι 20 ετων και δικιο εχεις εχουν ακριβως το ιδιο ai,20 χρονια μετα δηλαδη τι μας πουλησαν παλι..? ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.