Jump to content



Age of Empires 2 Defintive Edition / Age of Empires IV


Proteas

Recommended Posts

Επειδη εχω παιξει ενα σαβκο (stress test) 
Δε με ενθουσιασε. Τα γραφικα αρχικα θα μπορουσαν να ηταν αρκετα καλυτερα, αλλα φανταζομαι το εκαναν για να μπορει να παιζει και σε ποιο αδυναμα μηχανηματα.
Απο την αλλη εχει καποια θεματα στο balance των units και στο pathfinding.
Εχουν παρει στοιχεια απο το 3 και το 2.

Εδω δεν εχουν καμπανακι στο town center για να μαζευονται οι villagers..

Θελει δουλιτσα ακομα.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παιξει ακομα. χαχαχα.
Βγηκα χθες. Παντως μου εκανε εντυπωση πως σε εμενα κατεβασε 27 GB και σε αλλους 120+

Υπαρχει περιπτωση να φταιει που πηρα κλειδι apo cdkey?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 hour ago, fatalara said:

Λοιπον... δεν μου αρεσει.

Το 2 ειναι καλυτερο.

Τα γραφικα ειναι παιδικα.


Διαφωνω. Εχει πολλα στοιχεια καλυτερα απο το 2 και γενικα τι περιμεναμε ; Αλλο ενα ιδιο παιχνιδι με το 2 ; 

Τα γραφικα ειναι οσο χρειαζονται. Σαφως θα μπορουσαν να ειναι καλυτερα, αλλα πραγματικα απο σενα σημειο και μετα δεν τα κοιτας. 
Δωσε του λιγο χρονο. Εχω κλεισει κοντα 30 ωρες παιχνιδιου και οσο παει τοσο θελω να παιζω.
Το 2 δε το εχω ξανα πιασει απο τοτε.

Ναι, το ΑΟΕ2 ειναι σταθμος παιχνιδι, αλλα ειναι και 20+ χρονων. Καιρος για αλλαγη.

Γενικα ακουω καλα λογια παντως.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:


Διαφωνω. Εχει πολλα στοιχεια καλυτερα απο το 2 και γενικα τι περιμεναμε ; Αλλο ενα ιδιο παιχνιδι με το 2 ; 

Τα γραφικα ειναι οσο χρειαζονται. Σαφως θα μπορουσαν να ειναι καλυτερα, αλλα πραγματικα απο σενα σημειο και μετα δεν τα κοιτας. 
Δωσε του λιγο χρονο. Εχω κλεισει κοντα 30 ωρες παιχνιδιου και οσο παει τοσο θελω να παιζω.
Το 2 δε το εχω ξανα πιασει απο τοτε.

Ναι, το ΑΟΕ2 ειναι σταθμος παιχνιδι, αλλα ειναι και 20+ χρονων. Καιρος για αλλαγη.

Γενικα ακουω καλα λογια παντως.

 

Δεν μπορω να χωνεψω την αλλαγη στο σχεδιασμο. Εφυγε απο το ρεαλιστικο και πηγε σε φαση civ.

  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, fatalara said:

Δεν μπορω να χωνεψω την αλλαγη στο σχεδιασμο. Εφυγε απο το ρεαλιστικο και πηγε σε φαση civ.



Αν μιλας μονο για το οπτικο κομματι, ενταξει δε μπορω να σε πεισω για κατι που δε σου αρεσει. Αλλα rts ειναι. Απο ενα σημειο και μετα σταματας να το κοιτας.
Και το assetto corsa μαπα γραφικα ειχε για την εποχη του αλλα παιζαμε.

 

Δωσε του μια ευκαιρια εκτος αν κοιτας μονο τα γραφικα.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος GoMaR έγραψε:



Αν μιλας μονο για το οπτικο κομματι, ενταξει δε μπορω να σε πεισω για κατι που δε σου αρεσει. Αλλα rts ειναι. Απο ενα σημειο και μετα σταματας να το κοιτας.
Και το assetto corsa μαπα γραφικα ειχε για την εποχη του αλλα παιζαμε.

 

Δωσε του μια ευκαιρια εκτος αν κοιτας μονο τα γραφικα.

Δεν το μπορω αυτο το καρτουνιστικο ψευδο 3D. 

Θα το παλεψω.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχω παιξει 4εις αποστολες στο νορμαντι,ε....ε..... τι τραγελαφος ειναι αυτο ρε,πλακα μας κανουν...

θα συνεχισω φυσικα παρακατω ,γιατι δε μπορει να ειναι τοσο τραγικο το παιχνιδι και μαλλον θα ειναι ιδεα μου...

Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2021 at 1:48 PM, steve_m said:

επαιξα ενα skirmish,δε βλεπω κατι ιδιαιτερο,καμια βελτιωση σε σχεση με τα προηγουμενα,απορω τοσα χρονια τι σκεφτονταν...

 

Δηλαδή να καταλάβω.  Τι ακριβώς περίμενες; να βγουν οιvillagers και να παίζουν ποδόσφαιρο;

Δε καταλαβαίνω βρε παιδιά τι προσδοκίες είχατε για το παιχνίδι. 

 

Έχει κρατήσει την φιλοσοφία του Αοε γενικα,  έχει παρει στοιχεία από το  2 και έχει πάρει στοιχεία από το 3 + κάποιες βελτιώσεις. 

 

Rts παιχνίδι είναι,  όχι ΑΑΑ.

και γιατί έχει καλές κριτικές αν ήταν τραγικό;

Το ότι τραβάει κόσμο από το 2, να ξέρετε ότι είναι πολύ θετικό κομμάτι. 

Αν ανταποκριθεί σωστα η εταιρία, θα κρατήσει για καιρό πιστεύω. 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως δε τυγχάνει της εκτίμησης του κοινού γιατί δεν είναι wow. Τα γραφικά του είναι παιδικά, δεν έχει μπαμπαμπουμπα, εκρήξεις κ χαμό να χάνεσαι.

Δε το χω παίξει αλλά πιστεύω θα μ αρέσει. Τα γραφικά του θεωρώ αστεία αλλά το presentation k τα φρου φρου βίντεο μετράνε.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος GoMaR έγραψε:

 

Δηλαδή να καταλάβω.  Τι ακριβώς περίμενες; να βγουν οιvillagers και να παίζουν ποδόσφαιρο;

Δε καταλαβαίνω βρε παιδιά τι προσδοκίες είχατε για το παιχνίδι. 

 

Έχει κρατήσει την φιλοσοφία του Αοε γενικα,  έχει παρει στοιχεία από το  2 και έχει πάρει στοιχεία από το 3 + κάποιες βελτιώσεις. 

 

Rts παιχνίδι είναι,  όχι ΑΑΑ.

και γιατί έχει καλές κριτικές αν ήταν τραγικό;

Το ότι τραβάει κόσμο από το 2, να ξέρετε ότι είναι πολύ θετικό κομμάτι. 

Αν ανταποκριθεί σωστα η εταιρία, θα κρατήσει για καιρό πιστεύω. 

 

Θα στο πω οσο πιο απλα μπορω. Δεν εχει να κανει με το gameplay.

Οπλα και σκοτωμους εχει το BF και το cod, υπαρχει ομως και το fortnite.

Δεν μπορω να παιξω fortnite γιατι αυτο που κανω σε σχεση με αυτο που βλεπω δεν μου καθεται.

Δεν μπορω να το παρω στα σοβαρα γιατι δεν παιρνει το ιδιο τον εαυτο του στα σαβαρα.

 

Το ιδιο και στο ΑΟΕ. Στο 2 αυτο που εβλεπα με αυτο που επαιζα ειχε μια συνεχεια που στο 4 δεν υπαρχει.

Προσπαθουν να κανουν τον πολεμο politically correct. 
Την ιδια αλλαγη στο σχεδιασμο εκανε η relic και στο daw3 και ολοι θυμομαστε ποσο καλα πηγε αυτο.

 

Θελω οταν παιζω κατι να εχει την αντιστοιχη ατμοσφαιρα. Στο ΑΟΕ 4 αισθανομαι οτι θα παρω καμια στροφη και βρω ζαχαρωτα στο εδαφος. 
 

 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.