Jump to content



Samsung Galaxy Note 8 (σχόλια, παρατηρήσεις, εντυπώσεις κτλ)


karmen1983

Recommended Posts

πριν 4 ώρες, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Ολα της Spigen ειναι σχεδιασμενα να δενουν μεταξυ τους. Το ειχα ρωτησει.

 

Πιανει τις ακρες...

 

 

 

Παραγγελνω τοτε :p

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος jax7480 έγραψε:

Όλα ανοιχτά μόνιμα. Επίσης το bluetooth είναι μόνιμα συνδεδεμένο με το S3 Frontier.

Τα ίδια περίπου μου έβγαζε και το iPhone 7 Plus οπότε εγώ είμαι ευχαριστημένος.

Το S8+ έβγαζε περιπου 6-7 ώρες λιγότερες στο σύνολο και 1 ώρα οθόνη λιγότερο. Βέβαια το S8+ σίγουρα ήθελε πέρασμα ξανά το firmware γιατί πήρε πολλά update και έτρωγε πολλά κολλήματα.

 

Για να διευκρινήσω κάποια πράγματα. Δεν είμαι άνθρωπος που θα κάτσει να κλείσει τα data ή το WiFi για να μην μου τρώει μπαταρία. Αρκετά ασχολούμαι με το κινητό, δεν θέλω να ασχολούμαι κι άλλο έχοντας στο μυαλό μου τα παραπάνω. Όλα τα connectivity features είναι ανοιχτά μόνιμα και δεν πρόκειται να μπω στην διαδικασία να τα ανοιγοκλείνω. Location, Bluetooth, Wifi, Wireless discovery, device visibility, 4G όλα είναι ανοιχτά μόνιμα.

Σε σχέση με τα παλαιότερα Note πως βλέπεις την μπαταρία; Ο Marques ανέφερε ότι τα Note ήταν κορυφαία στον τομέα αυτό και το καινούργιο έχει πέσει σε μέτρια επίπεδα.

Έγινε επεξεργασία από UltraB
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι αλήθεια. Τα παλαιότερα Note ήταν καλύτερα γιατί σε μένα έβγαζαν άνετα τις 2 μέρες. Απλά πρέπει να σκεφτούμε και τις αναλύσεις που άλλαξαν και τους πυρήνες και μνήμη που αυξήθηκαν, και τις ταχύτητες σε WiFi και 4G που αυξήθηκαν. Προσωπικά θα ήθελα μία μπαταρία 4000mAh για να ξεχωρίζει το τηλέφωνο και να σου λέει, ναι είμαι για επαγγελματική χρήση και σου δίνω και την μπαταρία για να το στηρίξω αυτό.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω με την μπαταρια δεν εχω τρελαθει παντως για να ειμαι ειλικρινής. Οπως ειπε κ ο Ζαχος περιμενα να δωσουν το κατι παραπανω...

 

Screenshot_20170927-015131.jpgScreenshot_20170927-015137.jpg

 

Σημερα ηταν μια πολυ χαλαρη μου μερα με ενα 6ωρο τουλαχιστον που δε το ακουμπησα κ το ειχα στη τσαντα μου μονιμα. Ανοικτα φυσικα ολα κ εγω αλλα και παλι...

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικοοοοοοο :D

 

Για να κανω μια ερωτηση...

Ζαχο εχείς παρατηρησει καθολου να καθυστερει ποοοοοολυ για να κανει την εναλλαγή απο 4g σε wifi?

 

Δηλαδή, εισαι εξω κ επιστρεφεις σπιτι κ ενω εχεις ανοικτο το wifi αυτο να μην λεει να συνδεθει αλλα να πρεπει να κλεισω και να ξανανοιξω το wifi...

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Ουτε στη δουλειά ούτε στο σπίτι έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Βασικά στο σπίτι συνδέεται από έξω από το κτίριο ακόμα.

 

Το έχεις παρατηρήσει και αλλού ή είναι θέμα μόνο στο σπιτι; γιατί αν  είναι θέμα μόνο στο σπίτι πέτα το ρούτερ και πάρε κανένα της προκοπής.

Έγινε επεξεργασία από jax7480
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αγαπη εβαλες τπτ απο screen protection ?

 

Μου πηρε 10 λεπτα η μπουρδα της Spigen και 4 προσπαθειες.

 

Εκατσε καλα εν τελη και οντως κολησε καλα κ στο πλαι, απλα θελει να το πατας σιγα σιγα απο το κεντρο προς τα εξω . Και καλα θελει 3-4 ωρες curing το ζουμι και να εξαφανιστουν κατι μικρες μικρες φουσκαλιτσες.

 

 Παντως με την θηκη "εκατσε" καλα.  Φωτο συντομα μολις γυρισει η γυναικα απο το gym για να εχω δευτερη καμερα σπιτι :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Νταξει εύκολα μπήκε το spigen neoflex full coverage film. Σαφέστατες οι οδηγίες και εχει και 2 μέσα στη περίπτωση που μετά απο καιρό χρειαστεί αντικατάσταση.

Είναι μια χαρά με τη θήκη και προς το παρόν δεν εχω εντοπίσει κάτι περίεργο

 

Και αφού δεν βρήκα το χρυσαφί πήρα τουλάχιστον και τη θήκη της Spigen τη χρυσή :p 

 

samsung_galaxy_note_8_spigen_glass_screen_protector_case_friendly_image1003.jpgsamsung_galaxy_note_8_spigen_glass_screen_protector_case_friendly_image1004.jpgsamsung_galaxy_note_8_spigen_glass_screen_protector_case_friendly_image1005.jpg

samsung_galaxy_note_8_spigen_glass_screen_protector_case_friendly_image1009.jpgsamsung_galaxy_note_8_spigen_glass_screen_protector_case_friendly_image1007.jpgsamsung_galaxy_note_8_spigen_glass_screen_protector_case_friendly_image1001.jpgsamsung_galaxy_note_8_spigen_glass_screen_protector_case_friendly_image1008.jpg

 

 

 

samsung_galaxy_note_8_spigen_glass_screen_protector_case_friendly_image1006.jpgsamsung_galaxy_note_8_spigen_glass_screen_protector_case_friendly_image1002.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω πολυασχοληθεί μαζί του για να πω την αμαρτία μου μιας και εχω διάφορα πράγματα δουλειάς που πρέπει να ρυθμίσω.

Αυτό που κάνει εντύπωση με το πρώτο πιάσιμο πάντως, ειδικά σε κάποιον που είχε την γνήσια samsung θηκη όπως εγώ, είναι ότι μοιάζει πιο ογκώδες πλέον και δεν εννοώ λόγω χρώματος. Γίνεται πιο ογκώδες το τηλέφωνο μιας και το ελαστικό που έχει τριγύρω για προστασία του προσθέτει "πόντους στην περιφέρεια" :p 

 

πριν 19 λεπτά, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Ζηλιαρα ! :p 

Εγώ τουλάχιστον ρε έβγαλα και 2 φωτογραφίες να δει ο κόσμος :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αυτό που μου την έσπασε πραγματικά είναι οι ασύρματοι ταχυφορτιστες. Ο Θεός να τους κάνει δηλαδή. 2 ώρες και 40 λεπτά για φόρτιση ενώ με το καλώδιο είναι μιάμιση ώρα περίπου. Και το καινούριο μοντέλο του 2017 είναι το ίδιο. Για τα πανηγύρια.

 

Αντί για spigen θηκε πάρε αυτο:

http://www.samsung.com/global/galaxy/galaxy-tab-s3/

 

Ίδιο μέγεθος θα έχουν μετά.

Έγινε επεξεργασία από jax7480
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.