Jump to content



Τι ψύξη έχετε στο κύριο PC σας;


Chosen

Πως τον δροσίζετε;  

1.043 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Παιδια,να κανω μια ερωτηση?

πηρα πριν απο 2 μηνες νεο pc(q9550,4giga ddr3,4850 ati),ο υπολογιστης δουλευει ασταματητα ανεβαζοντας-κατεβαζοντας!

Υπαρχει καμια περιπτωση να παθει τιποτα?

μπορειτε να μου προτεινετε κατι για εξοικονομηση ενεργειας,δεν ειναι αναγκη πιστευω να δουλευουν 550βατ για να κατεβαζω απο το ιντερνετ!(το περιβαλον δεν το σκευτομαστε καθολου:agree:)

:dots: είσαι λιιιιιιιιίγο off topic... search...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

μετα απο 3 χρονια με νερα αντλιες μαυρα απο τι μπιχλα σωληνακια τα εδωσα δρομο ολα και ειμαι με αερα παλι οπως το παλιο καλο καιρο , καλο κουτακι θελει και εισαι ετοιμος !!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Σούταρα το laptop γιατί δεν πήγαινε άλλο,και επειδή είχα μάθει σε αθόρυβο pc...

Fanless!!!

Μόνο μια ψύχτρα zalman έχει πάνω. Start temp 75c - full speed 104c. Μόνο για να μη σβήσει.

Την gpu δεν την έχω ακούσει και ποτέ αν και παίζω κάνα GTA καμιά φορά.

Τελικά οι beta drivers στο linux κάνουν καλή διαχείρηση του fan... Δεν ξεκινάει ποτέ!

ΟΥΤΕ ΕΝΑ decibel δεν βγάζει.

Απ'το να μου τα κάνει ΝΑΑΑΑΑ (τα αυτιά) ο θόρυβος,καλύτερα να πιάσει φωτιά.

Και όχι,δεν κάνω πλάκα.

Τα αυτιά μου και η ηρεμία μου first,cool hardware later.

Link to comment
Share on other sites

ΟΥΤΕ ΕΝΑ decibel δεν βγάζει.

εισαι σιγουρος;

δεν μπορει θα εχεις και κατι δισκους μεσα.

πιο πολυ θορυβο βγαζουν οι δισκοι απο εναν αθορυβο ανεμιστηρα.

οταν θα πιασει φωτια αλλα θα λες...

Link to comment
Share on other sites

Παρε καμια ψυκτρα τυπου Thermalright ultra να εισαι passive, κριμα ειναι να ψηνεις το hw
Δεν είναι και άσχημη ιδέα,αλλά ποιός δίνει άλλα 40ε για ψύχτρα.:D

Έχω σκοπό να πάρω αθόρυβα fan 4άρια για το nb,γιατί αυτό το ρημάδι ζεσταίνει περισσότερο.:D

εισαι σιγουρος;

δεν μπορει θα εχεις και κατι δισκους μεσα.

πιο πολυ θορυβο βγαζουν οι δισκοι απο εναν αθορυβο ανεμιστηρα.

οταν θα πιασει φωτια αλλα θα λες...

Ντάξει το 0db ήταν μεταφορικό.

Κάνει κάτι χραπ-χραπ ο δίσκος όταν κάνω copy paste μεγάλα αρχεία,αλλά δεν είναι ενοχλεί τόσο εκεί που είναι το pc,όσο μια ψύχτρα τύπου zalman 8700nt ας πούμε,σε full στροφές τις οποίες ανεβάζει για ψύλλου πήδημα.

Το πολύ-πολύ αν νομίσω ότι κάνει θόρυβο ο δίσκος,να βάλω αυτόν απ'το laptop.:look:

Επίσης το psu δεν ακούγεται καν,επειδή πιάνει στροφές το fan σε ένα load που το συγκεκριμένο pc δεν μπορεί να πιάσει ποτέ.

Αν πιάσει φωτιά πάλι,που δεν υπάρχει λόγος να πιάσει γιατί δεν πιάνει ούτε critical θερμοκρασία για να σβήσει (είναι και downvolted),αλλά αν,τότε έχω πυροσβεστήρα εδώ δίπλα,και spare pc στην ντουλάπα.:hehe:

Έγινε επεξεργασία από johnsonb
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.