Jump to content



Τι ψύξη έχετε στο κύριο PC σας;


Chosen

Πως τον δροσίζετε;  

1.043 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

εγω ειμαι με νερο εναμισυ χρονο.

δεν βλεπω ουτε μαυρισματα ουτε μπιχλα ουτε τιποτα,συμπληρωνω 10μηνο με το ιδιο νερο.

μολις χτες ομως επεσε στα χερια μου για λιγο βεβαια μια NOCTUA NH-U9B και ειπα

ετσι να θυμηθω τα παλια και της εκανα μια δοκιμη.

α πα πα xτυπαει 90 βαθμους με το που ξεκιναω να στρεσσαρω το cpu,δε μου κανει εκει που τοχω υπερχρονισμενο.

πισω στο νερο και στους 55 max σε οποιεσδηποτε συνθηκες.

Link to comment
Share on other sites

CM V10, παρά το μέτριο o/c του επεξεργαστή (4.2) τον κρατάει 42 idle και το μεγαλιτερο που έχω δει ήταν 59, με μέση θερμοκρασία 25 στο δωμάτιό μου.

και ψύχει και τις RAM :)

Έγινε επεξεργασία από Linos
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ας κάνω ένα update...

Main Rig: Q6600@3.6/8800GT Full OC/Maximus Formula: Custom WC με 3πλό, κουτί το 831

Work Rig: Q6600@3.2/3850@ Stock/ P5K: Sytche Ninza με 8άρι fan, στοκ κάρτα και μητρική, κουτί το Aegis της Chieftek με ένα 12άρι Coolermaster πίσω.

Link to comment
Share on other sites

O Phenom 955 ψύχεται από μία ελαφρώς τροποποιημένη Corsair H50 (άλλαξα τον μαμά-φαν με έναν BeQuiet USC): @3,2GHz έχει 32C σε idle και 42C σε load, @3,8GHz (παραδόξως) το μόνο που αλλάζει είναι το load όπου δίνει 43-44C. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ο τελείως αθόρυβος ΒeQueit (nomen est omen), σκέφτομαι να τον τρέχω στις 1000σαλ, ΘΕΑ και η Η50! Η διάταξη του ανεμιστήρα είναι η "συμβατική", δλδ από μέσα προς τα έξω, έχω απλώς μοντιφάρει ελαφρώς το κουτί για επάρκεια δροσερού αέρα (NOX Cube m-ΑΤΧ case).

H HD5850 με τον stock cooler έχει 38-40C@idle και 50-52C@load (gaming). Διακύμανση στις στροφές του ανεμιστήρα δεν έχω δει σημαντικές, από το 21% πάει στο 23%, "θόρυβος" ανύπαρκτος.

Northbridge/southbridge 31/30@idle, 42/39@load, pure passive.

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμη Furmark, Linpack κτλ κτλ κτλ, ενώ τα readings προέρχονται από BIOS και Catalyst.

σσ. Ανούσια θορυβώδης ο stock ανεμιστήρας της H50: ακόμη και στις max στροφές του (με εμφανώς πολύ υψηλότερο airflow!) ΔΕΝ είχε καταφέρει καμία βελτίωση των επιδόσεων σε σχέση με τον αντικαταστάτη του, ενώ τα επίπεδα θορύβου του για τα δικά μου αφτιά είναι απαράδεκτα!

σσ2. Το κροτάλισμα της αντλίας της Η50 συνεχίζεται και κυριαρχεί ως θόρυβος στο σύστημα, αλλά πλέον γίνεται αντιληπτό μόνο όταν βάλεις αφτί δίπλα στο case.

Link to comment
Share on other sites

O π4 από μια orochi παθητικά.

Η 4850 με ενα μονταρισμενο tidewater(εξωτερικό res και πατέντα στο ψυγείο)

Και σε λίγο καιρό με το καλό ένας i5 750 ή phenom 955 με custom wc(αναλόγος τι θα πάρω ):innocent:

Link to comment
Share on other sites

Δρωσερο αερακι μιας και το κουτι μου ειναι HAF 932 και cpu cooler CoolerMaster V8...

Παντος δεν εχω παραπονο...το pc το εχω διπλα απο το καιφαλι μου και φοραω σκουφι για να μη παθω καμια ψυξη...:hehe::hehe::hehe::hehe::crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.