Jump to content



Επιλογή Κινητού


DEADLAZARUS

Recommended Posts

Χαχαχαχαχα! Σιγά το ρεζιλίκι Γιώργακα :p Απλά νόμιζα , μιας και χρησιμοποιείς android, ότι θα το γνωρίζεις. Στο μεταξύ, δεν σε αναγκάζει να το βάλεις, αλλά δεν έχει νόημα να ΜΗΝ το βάλεις, γιατί το play store είναι το μισό (και παραπάνω :p ) android..

Δες την αρχική μου. Αν πας στο φακελάκι "εργαλεία" (κάπου βόσκει μέσα στις οθόνες) , υπάρχει λογικά ένα εικονίδιο που λέει "επαφές". Αν δεν είναι εκεί, δεν θυμάμαι πως το βρήκα :hehe:  Αυτό το εικονίδιο μπορείς να το πάρεις και να το τραβήξεις εκεί κάτω που το έβαλα κι εγώ. Ο μόνος περιορισμός είναι ότι μπορείς έως και 6 εικονίδια να έχεις εκεί. Try it ;)

 

πριν 5 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Υ.Γ. Εκεί που λες Φωτουλιης, να σου στείλω μια φώτο μου να το αλλάξεις σε Θεούλης;

Θεούλιης :p 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Χαχαχαχαχα! Σιγά το ρεζιλίκι Γιώργακα :p Απλά νόμιζα , μιας και χρησιμοποιείς android, ότι θα το γνωρίζεις. Στο μεταξύ, δεν σε αναγκάζει να το βάλεις, αλλά δεν έχει νόημα να ΜΗΝ το βάλεις, γιατί το play store είναι το μισό (και παραπάνω :p ) android..

Δες την αρχική μου. Αν πας στο φακελάκι "εργαλεία" (κάπου βόσκει μέσα στις οθόνες) , υπάρχει λογικά ένα εικονίδιο που λέει "επαφές". Αν δεν είναι εκεί, δεν θυμάμαι πως το βρήκα :hehe:  Αυτό το εικονίδιο μπορείς να το πάρεις και να το τραβήξεις εκεί κάτω που το έβαλα κι εγώ. Ο μόνος περιορισμός είναι ότι μπορείς έως και 6 εικονίδια να έχεις εκεί. Try it ;)

 

Θεούλιης :p 

Μπα. Είπαμε, το κινητό το έχω μόνο για να μιλάω. Ναι, το πέρασα, αφού ανασκάλεψα τη μνήμη μου όσο δεν πάει, για να θυμηθώ τους κωδικούς.

Περίεργο. Εννοώ, δεν αμφισβητώ αυτό που λες, αλλά γιατί έχει τις επαφές σε καρτέλα μέσα στο εικονίδιο των κλήσεων; Το εικονίδιο των κλήσεων βρίσκεται στην αρχική οθόνη by default. Μέσα εκεί έχει και τις επαφές. Θα το δω.

Απ' τη Μυτιλλιήνννιη, ε;:hehe:

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Περίεργο. Εννοώ, δεν αμφισβητώ αυτό που λες, αλλά γιατί έχει τις επαφές σε καρτέλα μέσα στο εικονίδιο των κλήσεων; Το εικονίδιο των κλήσεων βρίσκεται στην αρχική οθόνη by default. Μέσα εκεί έχει και τις επαφές. Θα το δω.

 

Ξεχωριστό εικονίδιο δεν θες για επαφές και κλήσεις; 

Αν πατάς των κλήσεων θα σε πηγαίνει στο ιστορικό , και αν πατάς των επαφών , στην καρτέλα των επαφών. Πάντα όλα ομαδοποιημένα ήταν στο android, απλά σου είχε το εικονίδιο έτοιμο στα περισσότερα, τώρα επειδή το MIUI έχει ένα διαφορετικό approach, το εικονίδιο των επαφών στο έχει μέσα στο φάκελο "εργαλεία". Άμα κρατήσεις πατημένο το εικονίδιο και το σύρεις κάτω εκεί που είναι αυτό των κλήσεων, θα χωθεί εκεί ανάμεσα, ψάξε το λίγο ;)

Επίσης μπορείς να τραβήξεις screenshot την οθόνη που βρίσκεσαι , κάνοντας swipe με 3 δάχτυλα από πάνω προς τα κάτω. Το ήξερες αυτό; Δεν το ήξερες :hehe::p 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, είχες δίκιο. Βρήκα το εικονίδιο των επαφών και το έσυρα στην κεντρική οθόνη. Επίσης, πρόσεξα το σηματάκι για τα μηνύματα σε κάθε επαφή. 

Νιώθω ήδη καλύτερος άνθρωπος:hehe:.

Μετά την ομολογία μου για το gmail, και επειδή πλησιάζουν οι απόκριες, λέω να βγω ως βασιλιάς καρνάβαλος.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, τα έμαθες τώρα :p 

Μην νομίζεις ότι το MIUI (αυτό είναι το όλο περιβάλλον της xiaomi - πες την γυναίκα να μπει στο "θέματα" και να κατεβάσει κάποιο θέμα, αλλάζει τα πάντα ανάλογα με τα γούστα, μπορεί να βάλει κάτι άλλο ;) ) είναι κάτι που ήξερα κι εγώ... Δεν το γνώριζα, τώρα το ανακάλυψα ;) 

 

ΥΓ: Πριν πάτησα αποστολή αλλά ξέχασα να ολοκληρώσω την πρόταση μου.

Who's the carnaval now ? :hehe: 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Θέμα άλλαξα εξαρχής. Βρήκα κάτι που της άρεσε και το κράτησε. Μην ξεχνάς, πως όσο άσχετος και αν είμαι με τα κινητά, θα έβγαζα άκρη, αν το χρησιμοποιούσα εγώ (εκτός gmail βέβαια:hehe:). Η γυναίκα είναι ακόμα λιγότερο σχετική και το θέλει για βασικά πράγματα. Συνεπώς, δεν τη φορτώνω με έξτρα παροχές του κινητού (ακόμη και βασικές), γιατί και δεν θα τις χρησιμοποιήσει και δεν την ενδιαφέρουν κιόλας. 

Αν δω ότι το ψάχνει, θα την κατατοπίσω (όσο μπορώ) περισσότερο (στέλνοντας email:p).

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, σκεφτομαι να παρω και εγω το ιδιο κινητο και ευτυχως βρηκα το θεμα εδω που συζητατε πανω σε αυτο.

Εγω σκεφτομαι να παρω αυτο με την 3gb μνημη. Μεταξυ των δυο απ οτι καταλαβα προτεινετε το 4αρι το σκετο ε;

 

https://www.skroutz.gr/s/10864013/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-3GB-32GB.html

https://www.skroutz.gr/s/11069307/Xiaomi-Redmi-Note-4X-Snapdragon-32GB.html

 

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/help/redmi-note-4-4x-difference-t3572385

εδω διάβαζα για αρκετές μικρές ή μεγάλες διαφορές για μελέτη

Ισως να δεις και τι θέλεις περισσοτερο... px εγώ θα προτιμούσα καλυτερη αυτονομία και καλύτερη κάμερα απο την "απόδοση"

Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2018 at 4:57 ΜΜ, το μέλος beastie έγραψε:

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/help/redmi-note-4-4x-difference-t3572385

εδω διάβαζα για αρκετές μικρές ή μεγάλες διαφορές για μελέτη

Ισως να δεις και τι θέλεις περισσοτερο... px εγώ θα προτιμούσα καλυτερη αυτονομία και καλύτερη κάμερα απο την "απόδοση"

Γεια σου φιλε, απ οτι εχω κοιταξει η βασικη διαφορα μεταξυ των δυο ειναι οτι το 4αρι σκετο υποστηριζει την 800αρα μπαντα ενω το 4X οχι.

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι εχει και άλλες που ίσως ειναι στην θέση του IR κλπ...
το προβλημα ειναι ότι PX στο Skroutz εχει 4 εχει 4Χ (με SD και με Mediatek)
δεν ξέρω αν οι διαφορα στις μπάντες ειναι μαζι με την διαφορά του επεξεργαστή ή στο Χ ..

 

http://www.xiaomi-greece.gr/redminote4x

αυτο ειναι το επισημο gia την χώρα μας.

Έγινε επεξεργασία από beastie
Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές που υπάρχουν στην καθημερινή και απλή χρήση ,δεν γίνονται καν αντιληπτές. Ειδικά σε αυτή την κατηγορία κινητού. Σημαντικές διαφορές μόνο έχουν οι εκδόσεις με mediatek.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, hulk said:

Γεια σου φιλε, απ οτι εχω κοιταξει η βασικη διαφορα μεταξυ των δυο ειναι οτι το 4αρι σκετο υποστηριζει την 800αρα μπαντα ενω το 4X οχι.

 

800 αρα σε redmi note 4 μόνο η global version(με κόκκινο αυτοκόλλητο στο κουτί και product number 2016102)
γενικά με τα 4/4x έχει γίνει μπάχαλο (γιατί άλλα ονόματα ακολούθησαν οι κινέζοι, άλλα ονόματα έβαλε η info-quest σαν επίσημος εισαγωγέας)

Έγινε επεξεργασία από shattered
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.