Jump to content



Mixed use gaming monitor


Recommended Posts

Καλη χρονια Σπυρο. Λοιπον δυο λογια...

 

Η οθονη ειναι κτηνος. Θελει λιγο συνηθεια η αλλαγη ομως αναλυσης καθως στα fps θελει και ρυθμιση σε πιο μεγαλα sens για να μπορω να ειμαι ανταγωνιστικος. Στο BF1 που παιζω (απο πριν με την 1080p) με ολα low εκτος απο το mesh quality, παιζει απο 90-120. Αρα πολυ καλα. Απλα μοιαζει σαν να ανεβασα details γραφικων και ΑΑ εξαιτιας της μεγαλυτερης αναλυσης. Θετικο.

 

Στα χρωματα ειναι πιο ζωντανα απο την TN που ειχα. Απλα η default ρυθμιση της οθονης ηταν για κλαματα. Εβγαζε ματι απο το brightness. Την ρυθμισα συμφωνα με το tftcentral και εβαλα και το icc profile τους και ειμαι ευχαριστημενος. Ειναι αρκετα ξεκουραστη για το μεγεθος της.

Το forza αλλο πραγμα. Νομιζα οτι οδηγουσα μεσα στο αμαξι εγω. Το immersion που δινει η καμπυλη τελικα μετραει πολυ σε τετοιες αποστασεις.

Εννοειται οτι ακουσα λιγο σκατο απο τη γυναικα μου καθως δεν την ειχα προετοιμασει και απλα ηρθα ενα βραδυ με την οθονη αγκαλια... Χαχαχαχ

Ευτυχως η BenQ εφυγε σαν ζεστο ψωμακι...

 

Οσον αφορα BLB και τα τοιαυτα δεν ξερω πραγματικα και ουτε θα κατσω να το ψαξω. Εφοσον δεν το βλεπω σε αυτα που κανω δεν θα γινω σαν τους ψυχαναγκαστικους που καθονται και ψαχνουν για να βρουνε προβλημα...Το μονο που παρατηρησα με εντελως σβηστα τα παντα και το logo οταν αναβει οτι κατω αριστερα εχει ενα μικρο bleeding. Αλλα πρεπει να ειναι ολα σβηστα και φωτα και τα παντα στην οθονη για να το δεις...

 

Η βαση ειναι ΚΤΗΝΩΔΗΣ απλα. Το μονο κακο ειναι οτι επειδη τωρα πια πιανει ολο το γραφειο το ρυθμιστικο των Ζ5500 φαινεται κατω απο την οθονη... χαχαχα δεν πειραζει δεν το πολυχρησιμοποιω. Τα καγκουροφωτακια τα εχω σβηστα. Μονο στην δευτερη φωτο ισως να διακρινονται που τα ειχα αναψει απλα για να δω πως δουλευουν.

 

Αυτα. Οτι αλλο τα λεμε στην πορεια.

 

ΥΓ χαχαχα τωρα ειδα στις φωτο που ποσταρα οτι ειχα ξεχασει ενα απο τα αυτοκολλητα του προστατευτικου της οθονης στο ραφι απο πανω και πηγα και το εβγαλα...

IMG_20171230_190551.jpg

IMG_20171229_215415.jpg

IMG_20171229_202551.jpg

IMG_20171229_193515.jpg

IMG_20171229_193122.jpg

IMG_20171229_192921.jpg

Έγινε επεξεργασία από icy20
  • Like 4
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικη. Λίγη παντόφλα δεν βλάπτει:p.

Έκανες o.c στην οθόνη και την έχεις στα 120hz; Αν ναι, παρατήρησες flickering;

Αν όχι, πώς σου φαίνεται ο ρυθμός ανανέωσης σε σχέση με τα 144hz της προηγούμενης;

Η 1080 βαστάει σε τέτοια ανάλυση και σε απαιτητικά παιχνίδια;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.