Jump to content



Νέο κουτί ASAP, διευκρινίσεις


xtrmsnpr

Recommended Posts

Καλησπέρα και χρόνια πολλά,

 

Huston we have a problem!

 

χτες πήρα την MSI rx 580 gaming x 8GB, μετά από πολύ ψάξιμο και πολύ αναμονή. 

Για να μην τα πολυλογώ η κάρτα δεν χωράει στο κουτί μου,όχι στο μήκος! Αλλά στο "πάτωμα" .

Το κουτί που έχω τώρα είναι ένα coolermaster k380.

 

Τί εννοώ,από την κάρτα προεξέχει πάρα πολύ το σίδερο με τις θύρες του υπολογιστή,αυτό που μπαίνει ανάμεσα στο κουτί και την μητρική. Οπότε η κάρτα γραφικών,δεν κατεβαίνει καθόλου ώστε να κουμπώσει στην μητρική. Αφού ακουμπάει αμέσως σχεδόν πίσω.

9f7d409dff686d15d6aec4c50a9e8ef5_XL.jpg

 

I9ze9XI.jpg

 

 

Φίλος που έχει την 1080 της asus,μου είπε να πάρω το FRACTAL DESIGN DEFINE S BLACK WINDOW

μιας και του χωρούσε χωρίς πρόβλημα. Και προχώρησα σε παραγγελία,μετά από λίγο ψάξιμο.

Κοίταξα τις διαστάσεις των καρτών, και αν κατάλαβα σωστά στην asus strix 1080 αυτό το "ποδαράκι" είναι 4cm και της δικής μου 4.2cm.

Εκτός και ήταν το πάχος της κάρτας;

 

Έκανα καλά που πήρα το κουτί αυτό; Θέλω να πω,έχει όντως τόσο κενό εκεί για να κατέβει η κάρτα γραφικών;; Μην έρθει και αυτό και δε χωράει,θα έχω δώσει και τόσα φράγκα..
Έφαγα τρελή ξενέρα χτες βράδυ,όταν είδα ότι δεν μπαίνει η κάρτα.

Την Ηyper 212 την χωράει άνετα,χώρο για σκληρούς έχει..θα πάρω και ένα εξωτερικό dvdR σε περίπτωση που το χρειαστώ γιατί είδα δεν έχει χώρο.

 

(Η μητρική μου είναι η GIGABYTE GA-Z68AP-D3,σε περίπτωση που αναρωτιέστε και για λόγους αναφοράς.)

Έγινε επεξεργασία από xtrmsnpr
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, SpirosKGR said:

Μια χαρά θα χωράει στο Define S. Μεγια τη κάρτα κ το κουτάκι

Ευχαριστώ πολύ, αλλά μάλλον η ραστώνη των διακοπών με χάζεψε τελείως.

 

Η κάρτα μπήκε μια χαρά επάνω τώρα που ξαναδοκίμασα. Δεν ξέρω τι έκανα λάθος το βράδυ.

Τώρα κούμπωσε πένα χωρίς καμία δυσκολία.

 

Χίλια συγγνώμη, νιώθω τελείως χαζός

:S

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tommybertsen said:

Δεν έχω ξανακούσει και εγώ ποτέ μου να μη χωράει κάρτα για αυτόν τον λόγο :p Διάβαζα απορημένος :) 

Καλές γιορτές με υγεία :) 

 

Και γω σαστισα φίλε admin.

Μου έλεγε και φίλος ότι είναι μικρό το κουτί..

Ένιωσα πολύ χαζός όταν την κούμπωσα τώρα..και δε φαντάζεσαι τί απογοήτευση με κυρίευσε το βράδυ όταν δεν μπήκε.

Όλα καλά τώρα, καλές γιορτές.

 

52 minutes ago, Proteas said:

Καποιος προωρα και νυχτιατικα ανοιγε τα δωρα της πρωτοχρονιας :hehe:

 

 

Ισχύει! Τώρα δεν άντεξα να περιμένω 2 μέρες...ότι βλέπεις(μαζί και η καρέκλα) ήταν σε κούτες και τα άνοιξα στις 3 το πρωί, εκτός από το γραφείο :p

 

 

 

26116018_1948862768767668_63306649143744

Έγινε επεξεργασία από xtrmsnpr
  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Απλώς  καθώς την έβαζες  το δοντάκι της κάρτας δεν γλίστρησε μέσα στην εσοχή που έχει το κουτί...έτσι την έσπρωχνε προς τα έξω

Έγινε επεξεργασία από masteripper
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.