Jump to content



Τι γνωρίζουμε για την Δ.Ε.Η ( γνώση πολιτών), γενικά τι ξέρουν οι πολίτες...


Recommended Posts

Τι γνωρίζουμε για την Δ.Ε.Η ( γνώση πολιτών) , γενικά τι ξέρουν οι πολίτες...


Αυτό το θέμα είναι καθαρά για να γίνει ένας διάλογος να δούμε τι ξέρουμε τι γίνεται και τι όχι

μια ενημέρωση προς των εαυτών μας και τον πλησίον μας

 

με αφορμή την " εξυγίανση "

 

7 hours ago, Constandinos said:

 

απάντηση για τον McKinsey

No shit sherlock, απλά βρες το πραγματικό πρόβλημα από που προήλθε για να σε δούμε

Link to comment
Share on other sites

https://emvolos.gr/dei-syndikalistes-ki-o-isangeleas-grafi-o-nikos-g-sakellaropoulos/

 

https://www.protothema.gr/greece/article/636537/dei-afesi-amartion-stous-sundikalistes-gia-to-fagopoti-ton-32-ekat/

 

Μήπως να συνεχίσουμε? 

Όταν ο αντρίκος έκανε τη γενοπ για να εξυπηρετήσει τα συμφέροντα του τότε υπέγραψε και την καταδίκη της 

 

στην Ελλάδα της μεταπολίτευσης συνδικαλισμός=κομματικό συμφέροντα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

να πούμε για να μαθαίνει ο κόσμος ότι οι αποφάσεις για τα πάντα δεν τις παίρνει η Δ.Ε.Η αλλά το ΚΡΑΤΟΣ σαν κεφαλήν εργοδότης -ΑΦΕΝΤΙΚΟ που είναι

άρα αν πει το κράτος καμία ενέργεια για αναβάθμιση , καμία ενέργεια δεν θα γίνει για αναβάθμιση

να πούμε και άλλα :D (αργότερα ίσως)

 

@dellman

τις βλακείες τον συνδικαλιστών (απο πίσω κάποιο κόμμα ήταν πάντα) είναι αστεία μπροστά στου κράτους τις βλακείες

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θα πω είναι το εξής (μπορεί να είναι και οφ τοπικ αλλά δεν παύει να είναι χρήσιμη πληροφορία νομίζω):

 

Οι δικοί μου έχουν νοικιάσει το 2ο διαμέρισμα στον θείο μου και τα παιδιά του. Δυστυχώς λόγο οικονομικών προβλημάτων δεν κατάφεραν να πληρώσουν την ΔΕΗ καιρό τώρα. Είναι στο όνομα της μάνας μου και είχε μαζευτεί ένα ποσό κοντά στις 4.000€. Πήραν τηλ και μίλησαν με τον πατέρα μου από δικ. γραφείο πιέζοντας να δώσουν προκαταβολή το 60% και τα υπόλοιπα σε 8 δόσεις. Ρωτήσαμε το γραφείο πως γίνεται να έχει πάρει την υπόθεση μας αφού δεν έχουμε δώσει σε κανέναν το δικαίωμα αυτό και πως μόνο με την ΔΕΗ συζητάμε. Τελικά πήγαμε στην ΔΕΗ μας πρότειναν έναν διακανονισμό εντελώς διαφορετικό (20% προκ. και 18 δόσεις), αλλά μας είπαν πρέπει να δώσει το ΟΚ το γραφείο. Αφού πήραμε τηλ. μας είπαν πως δεν το δίνουν (μετά από αρκετό τσακωμό) και την επομένη αποταθήκαμε ξανά στην ΔΕΗ μιλώντας στην προϊσταμένη και μετά από αρκετή συζήτηση παραδέχθηκαν πως μερικές υποθέσεις τις δίνουν σε γραφεία μέσω κληρώσεων(?!). Εν πάσει περίπτωση τους είπαμε δεν έχουν δικαίωμα γι πολλοστή φορά και εν τέλει συμφώνησαν (από την ΔΕΗ) παρακάμπτοντας το γραφείο γιατί δεν είναι σωστό να μεταφέρονται υποθέσεις σε 3ους. Οπότε αν χρωστάτε και σας καλούν από δικ. γραφεία μην πτοείστε και αποταθείτε στο κοντινότερο κατάστημα να βρείτε λύση και πείτε πως δεν συμφωνείτε με την μεταφορά φακέλου στο οποιοδήποτε γραφείο εκτός ΔΕΗ. 

Έγινε επεξεργασία από raven_g20
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευκολιες η ΔΕΗ και οποιαδηποτε δημοσια εταιρια,ευαθ,οτε κτλπ ειναι πολυ βολικοι.Και αυτος ειναι ο λογος που δεν παω σε ιδιωτικη γτ αν καθυστερησεις να πληρωσεις,μπορει και να στο κοψουν που λεει ο λογος !

Link to comment
Share on other sites

 

πριν 42 λεπτά, το μέλος artyom έγραψε:

Σε ευκολιες η ΔΕΗ και οποιαδηποτε δημοσια εταιρια,ευαθ,οτε κτλπ ειναι πολυ βολικοι.Και αυτος ειναι ο λογος που δεν παω σε ιδιωτικη γτ αν καθυστερησεις να πληρωσεις,μπορει και να στο κοψουν που λεει ο λογος !

Είχα συνάψει συμβόλαιο με την Energa-Hellas Power και πλήρωνα κάτι εκκαθαριστικούς φαρμάκι. Σαν σύνολο μου έβγαιναν περισσότερα από ότι πλήρωνα πριν.

Όταν έλυσα το συμβόλαιο και ξαναπήγα στη ΔΕΗ πλήρωσα για εκκαθάριση 250€ και ένα μήνα μετά με ξαναπαίρνουν τηλέφωνο και ζήτησαν για οριστική εκκαθάριση άλλα 350€ και σαν βλάκας που είμαι τα πλήρωσα. Όλα αυτά έγιναν το 2011-2012

Link to comment
Share on other sites

 

Ότι η Ενέργεια έως ένα επίπεδο είναι ένα κοινωνικό αγαθό, το οποίο τα τελευταία χρόνια προσπάθησαν να το κάνουν προϊόν κέρδους.

 

Όλη η χασούρα της ΔΕΗ είναι μια χασούρα που δημιουργείται από τα εύπλαστα νομικά πλαίσια που δημιουργούνται για να βολέψουν τα θέλω ορισμένων.

 

Δεν μπορεί σήμερα να λέμε πως η ΔΕΗ είναι μη βιώσιμη  αλλά αν πωληθεί και όταν πωληθεί να φαντάζει κερδοφόρα εντός 12μηνου ....

Έγινε επεξεργασία από adpanos
Link to comment
Share on other sites

Το ευκολότερο που μπορούμε να κάνουμε, είναι να συγκρίνουμε με μια επιχείρηση σε χώρα αντίστοιχου μεγέθους με εμάς, και μάλιστα στη γειτονιά μας. Παρακάτω είναι η σύγκριση με την Πορτογαλική ΔΕΗ.

Και επειδή μια εικόνα είναι χίλιες λέξεις:

 

5af9e4056e622_Capture.thumb.PNG.e54285cde163d3d1ee72e1450e93ec47.PNG

 

Και για όποιον θέλει περισσότερες πληροφορίες, εδώ

  • Like 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, colt3003 said:

Το ευκολότερο που μπορούμε να κάνουμε, είναι να συγκρίνουμε με μια επιχείρηση σε χώρα αντίστοιχου μεγέθους με εμάς, και μάλιστα στη γειτονιά μας. Παρακάτω είναι η σύγκριση με την Πορτογαλική ΔΕΗ.

Και επειδή μια εικόνα είναι χίλιες λέξεις:

 

5af9e4056e622_Capture.thumb.PNG.e54285cde163d3d1ee72e1450e93ec47.PNG

 

Και για όποιον θέλει περισσότερες πληροφορίες, εδώ

ο παραπάνω πίνακας δεν λέει και πολλά

είναι σαν να συκρίνεις τα πρωταθλήματα κύπελα που έχει πάρει ο ολυμπιακός με άλλες ομάδες της Ευρώπης όπως Μπαρτσελώνα , ΔΕΝ λένε τίποτα οι αριθμοί αυτά είναι κατασκεύασμα από αυτούς που ρίχνουν στάχτη στα μάτια

 

όταν χωνέψετε την ρίζα του προβλήματος μπορούμε να πάμε παρακάτω

8 hours ago, ARMAGEDDON said:

να πούμε για να μαθαίνει ο κόσμος ότι οι αποφάσεις για τα πάντα δεν τις παίρνει η Δ.Ε.Η αλλά το ΚΡΑΤΟΣ σαν κεφαλήν εργοδότης -ΑΦΕΝΤΙΚΟ που είναι

άρα αν πει το κράτος καμία ενέργεια για αναβάθμιση , καμία ενέργεια δεν θα γίνει για αναβάθμιση

να πούμε και άλλα :D (αργότερα ίσως)

 

@dellman

τις βλακείες τον συνδικαλιστών (απο πίσω κάποιο κόμμα ήταν πάντα) είναι αστεία μπροστά στου κράτους τις βλακείες

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ARMAGEDDON said:

ο παραπάνω πίνακας δεν λέει και πολλά

είναι σαν να συκρίνεις τα πρωταθλήματα κύπελα που έχει πάρει ο ολυμπιακός με άλλες ομάδες της Ευρώπης όπως Μπαρτσελώνα , ΔΕΝ λένε τίποτα οι αριθμοί αυτά είναι κατασκεύασμα από αυτούς που ρίχνουν στάχτη στα μάτια

 

όταν χωνέψετε την ρίζα του προβλήματος μπορούμε να πάμε παρακάτω

 

 

 

καλά, δεν θα σου το χαλάσω... 

Να υπενθυμίσω μόνο ότι ''οι αποφάσεις του κράτους'' εκπορεύνταν ΠΑΝΤΑ απο τους συνδικαληταράδες, σε ενα ατελείωτο δούναι (παροχές) και λαβείν (ψήφους)

 

Εντιτ : Α ! ξέχασα να υπενθυμίσω επίσης, .οτι όλοι οι διεθυντάδες απο τη μεταπολίτευση και μετά ήταν ΠΑΝΤΑ φυτευτοί απο τις εκάστοτε κυβερνήσεις.

Έγινε επεξεργασία από colt3003
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δεν μου χαλάς τίποτα σου έχω παράδειγμα

ο ολυμπιακός θεωρητικά είναι καλύτερος από την Μπάρτσα αν μετρήσεις εσωτερικά πρωταθλήματα κύπελλα

 

71 ο ΟΣΦΠ και 55-η-67with supercap η Μπάρτσα

αντικειμενικότητα ο Ολυμπιακός είναι καλύτερος , άσχετα τι γίνεται άμα παίξουν μεταξύ τους

κοιτώντας νούμερα ... καλά και τα νούμερα αλλά με μέτρο να παίρνουμε υπόψιν και τις υπόλοιπες παραμέτρους

 

***

και αναγράφω καθαρά για τους συνδικαλιστές ότι πίσω κρύβεται κάποιο κόμμα,

αλλά ποτέ δεν είπε κανένας εργαζόμενος ακόμα και συνδικαλιστής να μην γίνει νέο εργοστάσιο ηλεκτρικής ενέργειας πάντα το ΚΡΑΤΟΣ ΕΒΑΖΕ ΦΡΕΝΟ !

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

αλλά ποτέ δεν είπε κανένας εργαζόμενος ακόμα και συνδικαλιστής να μην γίνει νέο εργοστάσιο ηλεκτρικής ενέργειας πάντα το ΚΡΑΤΟΣ ΕΒΑΖΕ ΦΡΕΝΟ !

 

Και ποιος είναι το κράτος, είπαμε;

Link to comment
Share on other sites

Εν μέρει, ναι. Από την άλλη όχι. Για να μην αναφερθώ σε ρομαντισμούς του στιλ "η ψήφος είναι η δύναμη του πολίτη, δημοκρατία, κτλ" η ΔΕΗ θα είναι μη κερδοφόρα όσο λειτουργεί με κομματικά κριτήρια. Προσωπικά δεν συμφωνώ κατά μεγάλο μέρος με τις απόψεις του @colt3003  αλλά στην προκειμένη είναι απόλυτα σωστός. 

 

Το ίδιο ισχύει και για τις υπόλοιπες "δημόσιες" εταιρίες.

Έγινε επεξεργασία από Constandinos
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ARMAGEDDON said:

δεν μου χαλάς τίποτα σου έχω παράδειγμα

ο ολυμπιακός θεωρητικά είναι καλύτερος από την Μπάρτσα αν μετρήσεις εσωτερικά πρωταθλήματα κύπελλα

 

71 ο ΟΣΦΠ και 55-η-67with supercap η Μπάρτσα

αντικειμενικότητα ο Ολυμπιακός είναι καλύτερος , άσχετα τι γίνεται άμα παίξουν μεταξύ τους

κοιτώντας νούμερα ... καλά και τα νούμερα αλλά με μέτρο να παίρνουμε υπόψιν και τις υπόλοιπες παραμέτρους

 

 

Κοίτα, αν είναι να μιλήσουμε για ποδόσφαιρο, θα μου επιτρέψεις να απέχω, καθώς είμαι εντελώς άσχετος, και δεν θέλω να αρχίσω να λέω ότι μου κατέβει ,και να νομίζεις ότι σε τρολάρω.

Απο εκεί και πέρα, τα πράγματα δεν χρειάζονται ποδοσφαιρικές παρομοιώσεις. Οκ η εικόνα δε σου λέει τίποτα. Δεκτό. Το αρθρο το διάβασες ? Στο τέλος έχει μια ενδιαφέρουσα υποσημείωση:

 

Quote

Η αφετηρία δεν ήταν ακριβώς ίδια. Το 1998 η EDP είχε 13.932 υπαλλήλους -σήμερα έχει 12.024. Η ΔΕΗ το 1998 είχε 33.505 υπαλλήλους -σήμερα έχει 18.356. Τα βάρη που φόρτωσε το πελατειακό κράτος στη ΔΕΗ έχουν τη διάρκεια του εργασιακού βίου και συνεχίζονται μετά ως βάρη του Ασφαλιστικού.

 

Σε μια εταιρία, παρομοιας δυναμικότητας (Η Πορτογαλική ήταν ήδη λίγο πιο μπροστά στην παραγωγή) λοιπόν η μια εταιρία έχει 14κ υπαλλήλους και η άλλη 33,5κ αυτό απο μόνο του δεν σου λέει τίποτα ?? Το ότι η Πορτογαλική ΔΕΗ για ίδιες τιμές ρεύματος με την Ελλάδα, αποδίδει στο κράτος και φόρους, ενω΄στην Ελλάδα πληρώνουμε και απο πάνω, επίσης δε σου λέει τίποτα ?? 

Μήπως τελικά κάνω λάθος που κάθομαι και απαντάω, γιατί έχω χάσει το νόημα ύπαρξης του θρεντ, και θα έπρεπε να λιβανίζω τα χάλια της  ?? 

Link to comment
Share on other sites

αρχικά να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα

 

αυτοί οι παραπάνω υπάλληλοι που αναφέρεις σαν να πρέπει να πεθάνουν να θυμίσω δύο πράματα δεν μπορούν να φοροδιαφύγουν και 2ον οι αγορές που κάνανε από μαγαζάκια γειτονιάς συνεισφέρανε στην ανάπτυξη του ιδιωτικού τομέα ( ο οποίος φοροδιαφεύγει σαν να μην υπάρχει αύριο ανέκαθεν (υπάρχουν και εξαιρέσεις))

 

επίσης πρέπει επιτέλους να μάθετε ότι στην Ελλάδα ο ιδιωτικός τομέας είναι αγκιστρωμένος από τον δημόσιο τομέα αν πέσει ο δημόσιος τομέας πάπαλα όλοι (στην Ελλάδα)

διότι πρώτα αναπτύχθηκε ο δημόσιος τομέας και μετά ο ιδιωτικός στην ΕΛΛΑΔΑ σκοπίμως πάντα ...

 

πάμε στο άλλο τώρα επειδή μου πετάς άρθρα γνωρίζεις ότι το 70 είχε γίνει συμφωνία για πυρηνικό εργοστάσιο της ΔΕΗ ?

http://www.news247.gr/kosmos/wikileaks-pyriniko-ergostasio-etoimaze-o-papadopoylos.6202437.html

 

όλα τα άλλα είναι χαζομάρες.... συνεχίστε να βλέπετε αριθμούς όπου είναι λάθος αν δεν πάρεις τις υπόλοιπες παραμέτρους υπόψιν

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ARMAGEDDON said:

αρχικά να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα

 

αυτοί οι παραπάνω υπάλληλοι που αναφέρεις σαν να πρέπει να πεθάνουν να θυμίσω δύο πράματα δεν μπορούν να φοροδιαφύγουν και 2ον οι αγορές που κάνανε από μαγαζάκια γειτονιάς συνεισφέρανε στην ανάπτυξη του ιδιωτικού τομέα ( ο οποίος φοροδιαφεύγει σαν να μην υπάρχει αύριο ανέκαθεν (υπάρχουν και εξαιρέσεις))

 

επίσης πρέπει επιτέλους να μάθετε ότι στην Ελλάδα ο ιδιωτικός τομέας είναι αγκιστρωμένος από τον δημόσιο τομέα αν πέσει ο δημόσιος τομέας πάπαλα όλοι (στην Ελλάδα)

διότι πρώτα αναπτύχθηκε ο δημόσιος τομέας και μετά ο ιδιωτικός στην ΕΛΛΑΔΑ σκοπίμως πάντα ...

 

πάμε στο άλλο τώρα επειδή μου πετάς άρθρα γνωρίζεις ότι το 70 είχε γίνει συμφωνία για πυρηνικό εργοστάσιο της ΔΕΗ ?

Wikileaks: Πυρηνικό εργοστάσιο ετοίμαζε ο Παπαδόπουλος - Κόσμος | News 24/7

 

όλα τα άλλα είναι χαζομάρες.... συνεχίστε να βλέπετε αριθμούς όπου είναι λάθος αν δεν πάρεις τις υπόλοιπες παραμέτρους υπόψιν

 

 

Χωρίς παρεξήγηση, σου διαφευγουν μερικές οικονομικές έννοιες.

 

Α. Το πολυπαιγμένο επιχείρημα για τα μικρά μαγαζάκια.... 

Πρέπει κάποια στιγμή να καταλάβουμε όλοι, ότι όταν ένα μαγαζί, αγοράζει ένα προιόν απο το εξωτερικό (γιατί δεν παράγεται εδώ) , και το πουλάει εδώ, το μόνο που κερδίζει, είναι η παραπάνω αξία που του προσθέτει (για να βγάλει κέρδος, και φυσικά να αποδώσει και τον φόρο). Όταν λοιπόν το μαγαζί αγοράζει μια τηλεόραση απο την Κινα 300€ και την πουλάει εδώ 400€ το χρήμα που θα κάνει βόλτα σε όλο το κράτος είναι η διαφορά. Δηλαδή 100€, απο τα οποία το κράτος θα κρατήσει με διάφορους τρόπους περίπου τα μισά, δηλαδή 50€ . Πάμε τώρα στον πελάτη δημόσιο υπάλληλο, ο οποίος πάιρνει το μισθό του π.χ 1000€ και θέλει να αγοράσει τηλεόραση. Πάει λοιπον στο μαγαζί, δίνει 400€ και την παίρνει. ΟΚ μέχρι εδώ ? Ερώτημα:  πόσα χρήματα έδωσε το κράτος στον υπάλληλο για να ''περάσει'' το μήνα του (και να κάνει όσες αγορές χρειάζεται) ? 1000 € Πόσα κέρδισε ο μαγαζάτορας ?? 100€ Πόσα θα επιστρέψει στο κράτος με τη μορφή φόρων, κρατήσεων κλπ ?? 50 € άρα λοιπόν το κράτος στα 400 € απο τα 1000€ που έδωσε πήρε πίσω 50€. Ο δείκτης που δείχνει πόσα απο τα χρήματα που δίνει το κράτος στις υπόλοιπες χώρες, σε σχέση με το πόσα εισπράττει απο αυτές, λέγεται εμπορικό ισοζύγιο, και μέχρι την έλευση της κρίσης, ήταν αρνητικό (δηλαδή εφευγαν περισσότερα χρήματα απο τη χώρα απο όσα έρχονταν κατά 35 δις ευρώ το 2008. Συμπέρασμα: Όταν η εγχώρια παραγωγή δεν είναι δυνατό να καλύψει την εσωτερική ζήτηση (είτε γιατί δεν επαρκούν οι ποσότητες που παράγονται στη χώρα, είτε γιατι δεν παράγονται τέτοια προιοντα στη χώρα), όσο και να χώνει χρήμα το κράτος προκειμένου να τονώσει την αγορά, τελικά το μόνο που πετυχαίνει είναι να χτίζει εμπορικά πλεονάσματα στις Γερμανίες και τις Κίνες και να φρικάρει ο @Petrossortep , ζητώντας περεταίρω αυξήσεις στους μισθούς για να  γίνουν έτι μεγαλύτερα.

Επιπλεόν έντεχνα κάνεις λόγο για μικρά μαγαζάκια, και όχι μεγάλες επιχειρήσεις. Προφανώς γνωρίζεις ότι αυτές μπορούν να στηριχτούν στις εξαγωγές τους, άρα ο δημόσιος τομέας το μόνο που τους προσφέρει, είναι ταλαιπωρία μέχρι (και αν) αυτές να ιδρυθούν και φυσικά άφθονους φόρους (που σε κατατάσουν κάτω απο την 100η θέση παγκοσμίως στην οικονομική ελεθυερία, με αποτέλεσμα να προτιμάνε να πάνε σε 100 άλλες χώρες εκτός απο την Ελλάδα) προκειμένου το δημόσιο πατερούλης να ταίσει τα παιδάκια του που θα κάνουν κατανάλωση προιόντα τα οποία ΔΕΝ παράγονται στη χώρα, κάνοντας έτσι πλουσιότερους τους ξένους. 

 

Β. Ποίος είπε να πεθάνει κάποιος ?? Το άρθρο απλά ανέφερε ότι σε 2 εταιρίες με ίδιο αντικείμενο και ίδια (περίπου) μεγέθη η μία είχε 2,5 φορές περισσότερους υπάληλους. Χρειάζονταν πραγματικά αυτοί ?? Κατα τα φαινόμενα (και τα αποτελέσματα) ΟΧΙ. Τις συνέπειες όμως, γιατί υπάρχουνα και τέτοιες βλέπεις, τις πληρώνουμε όλοι ξανά και ξανά. Άμα εσένα σου αρέσει, είτε γιατί ανήκεις σε αυτή τη μερίδα, είτε απο ιδεολογία, καπέλο σου. Εμένα πάλι δε μου αρέσει. Βλέπεις εμένα δεν μου τα δίνει κάποιος τσάμπα. Κι τι πρέπει να γίνει θα ρωτήσεις.... Περικοπές. νετα σκέτα. Και όπου διαπιστώνεται ότι ο ''απόμαχος'' 50αρης εργάζεται κιόλας (γιατί υπάρχουν 1000δες τέτοιοι) διακοπή συνταξιοδότησης, μέχρι να φτάσει τα 65 όπως και οι υπόλοιποι είλωτες. Εσύ αυτό το λες ''να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα''.... ποιητικό δε λέω.... Εγώ το λέω Άρθρο 4 του Συντάγματος. 

 

Γ. Για το πυρηνικό εργοστάσιο δεν γνώριζα να σου πω, αλλά γνωρίζω μετα βεβαιότητας, ότι οι μεγαλύτεροι πολέμιοι της πυρηνικής ενέργειας τουλάχιστον στην Ελλάδα είναι οι απανταχού αριστερόστροφοι. Και να ξεκίναγε λοιπόν, το πιο πιθανό είναι ότι δεν θα τελείωνε ποτέ.

Εμένα η δική μου θέση είναι πάντα και παντόυ τα 3 R (Reduce - Reuse - Recycle) και ειδικά το πρώτο R έχει ευρύτατο πεδίο εφαρμογής στην ενέργεια.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

http://www.skai.gr/news/finance/article/373522/stathakis-gia-ti-voutia-tis-metohis-tis-dei-ftaine-kerdoskopoi-kai-mme/

 

Quote

Η αντιπολίτευση , οι κερδοσκόποι επενδύτες και τα ΜμΕ ευθύνονται σύμφωνα με τον υπουργό ενέργειας Γιωργο Σταθάκη για την βουτιά στο χρηματιστήριο της μετοχής της ΔΕΗ.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

chart(1).thumb.png.2c09b80b61ed8921da99c6c47e511bad.png

 

Αυτη ειναι η πορεια της μετοχης, σε περιπτωση που καποιος αμφιβαλλει για το ποιος φταiει. Ειναι δε ο κανονας και οχι μεμονωμενη περιπτωση.

http://www.capital.gr/oikonomia/3292325/dnt-triplo-paneuropaiko-arnitiko-rekor-tis-elladas-se-aep-kokkina-daneia-fugi-kefalaion

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.