Jump to content



μεταβαση απο τον 4770Κ στα 4.5 σε εναν 8700Κ


Recommended Posts

Γεια σας αυτην την   στιγμη εχω εναν  4770Κ  στα  4.5  και σκεφτομουνα  μεχρι τα  χριστουγεννα να πήγαινα σε εναν 8700Κ  το ερωτημα  μου  εινε  αξιζει να μεταβω?

 

θελω να πω  για  ποσο καιρο  ακομα πιστευετε  οτι ο  4770κ θα αντεξει  για να παιζω παιχνιδια/??

επισης τα παιχνιδια  αρχιζουν και ζητανε  8  πυρηνους και  6 πυρηνους?

γνωριζετε  ποτε  θα  ερθει  η νεα αρχιτεκτονικη  σε  επέξεργαστες  για ιντελ΄? Ιce  lake/? και canon  lake??

Link to comment
Share on other sites

 

 

Η απάντηση στο video.

 

Ίδια φάση και εγώ αλλά η αναβάθμιση αναβάλλεται συνεχώς. Τα Χριστούγεννα του 2019 ίσως χρειαστεί για όσους παίζουν σε υψηλές ρυθμίσεις ή απαιτούν υψηλά fps σε συνδυασμό με αντίστοιχη οθόνη. Μέχρι τότε ο αρχοντικός 4770Κ θα τα βγάζει πέρα, έστω και αν ιδρώνει λίγο παραπάνω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τα φράγκα τώρα, πας σε ότι θεωρείς εσύ αναγκαίο ανάλογα το τι κάνεις. 8700Κ /8600Κ 

Δεν υπάρχει η έννοια επένδυση ( εκτός και υπάρχουν τρανταχτά νέα για κυκλοφορία από κατι 1 μήνα πριν ) στο hardware. Θες κάτι το παίρνεις τώρα γιατί όσο περιμένεις στο τέλος και θα βρεθείς και δε θα αγοράσεις τίποτα. 

Κάρτες κανείς δε ξέρει κυριολεκτικά. Είναι περίεργη περίοδος. 

Αν έχεις σκοπό να αγοράσεις τώρα όλα μαζί λύσεις υπάρχουν, ανταγωνισμό σε cpu έχουμε μετά από χρόνια. Για κάρτες και μνήμες υπάρχουν ακόμα μαύρα σύννεφα. 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Πολλά παραπάνω για τη χρήση που κάνεις .
Επίσης είναι η χειρότερη περίοδος ever για αναβαθμίσεις από άποψη τιμών.

δηλαδη πιστευεις οτι ο  4770Κ θα κρατησει   για 2 χροννια  ακομα  για παιχνιδια?
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνετε γυρεύοντας οι από πάνω. Είπα ΔΕΝ ΠΡΟΚΑΛΟΎΜΕ. Τελεία και παύλα. Αν έχετε εποικοδομητικά σχόλια να κάνετε, κάνετε τα. Τέρμα το τρολλαρισμα.

Αν κάποιος επιθυμεί όντως να προτείνει αυτό που πρότεινε ο deadlazarus, να το κάνει χωρίς ειρωνείες.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.