Jump to content



Περιορισμενο λογισμικο


Recommended Posts

Εχει παρει λαπτοπ η γιαγια μου κ εχουμε προβλημα μερα παρα μερα παταει καταλαθος προγραματα κ ρυθμισεις κ δεν εχω την ησυχια μου καθε φορα να το ξανα φτιαχνω

 

υπαρχει καποιο προγραμμα που να περιοριζει τα πραγματα κ να μπαινει στα βασικα facebook skype και φωτογραφιες ; 

το λογισμικο ειναι Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ηρακλή καλησπέρα,

 

Δεν ρίχνεις μία ματιά στα Family Settings στο firewall των Windows 10; Μπορείς να επιτρέψεις συγκεκριμένα website και εφαρμογές για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Απλά θα πρέπει να ορίσεις το προφίλ της Γιαγιάς σαν παιδί :D

Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2018 at 11:24 AM, cna said:

Δεν βάζεις ένα linux καλύτερα με desktop που να μοιάζει με αυτό των windows; Μόνο έτσι θα ησυχάσει το κεφάλι σου...

 

+1000

 

Windows σε ηλικιωμένο άτομο; Disaster waiting to happen....

Έχω βάλει στον πεθερό μου εδώ και χρόνια ένα ubuntu για video calls και internet και δεν με έχει ενοχλήσει ποτέ. Δουλεύει ρολόι το σύστημα, όπως το έστησα πριν από χρόνια, παρά τα κλικς σε ό,τι να'ναι που κάνει ένας ηλικιωμένος. (Σήμερα θα έβαζα linux mint).

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι ορισμένες εκδόσεις του linux έχουν γίνει τρομακτικά (:p) user friendly. Έχω βάλει εδώ και λίγες εβδομάδες linux mint και το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν μπορεί να τρέξει τα παιχνίδια που παίζω συνήθως...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλοι μου το ειχα ξεχασει πραγματι το deep freeze καθως δεν πολυ ασχολουμαι με υπολογιστες τελευταια 

Θυμαμαι ειχα βαλει ενα linux που ειχε τα βασικα χωρις πολλα παραθυρακια αλλα ξεχασα την ονομασια του παντως σας ευχαριστω θα κατσω να ασχοληθω λιγακι με το λαπτοπ της γιατι παλι εκανε αλχημειες. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.