Jump to content



INTEL 9th GENERATION CPUs & Motherboards


Recommended Posts

7 minutes ago, Dem said:

 

και λογικά έρχονται και αυξήσεις στα υπάρχοντα Ryzen. 

Ας ερθουν...μετα το τελος του μηνα ομως, να προλαβω :amen::laughing:

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά κι έρχονται αστρονομικές τιμές....είπα μετά από τόσα χρόνια ν'αναννεώσω το "στόλο" μου....?

 

Πάντως Γερμανία που βλέπω ο 9900Κ ~699 Ευρώ στο Caseking....Μου αρέσει που έκαναν και λάθος, βγήκε για λίγες ώρες στα 649 και μετά λένε......"Ρε τσάμπα τον βάλαμε, ρίξετε άλλα 50 Ευρώ πάνω....."

 

Μπήκα και στο e-bay να δω για καμιά ευκαιρία σε GPU....καλά......

Link to comment
Share on other sites

Στην τιμή που έρχεται ο 9900k δεν αξίζει ούτε για όσους έχουν παλαιότερους επεξεργαστές. Για κατόχους 8600k-8700k, δεν το συζητάμε καν.

 

Link to comment
Share on other sites

Στα 569 που τον εμφάνισε το msystems τη μέρα της παρουσίασης για λίγες ώρες ήταν οτι καλύτερο σε τιμή έπαιξε στην Ευρώπη. Όπως και τα 589 της επομένης μέρας.

Αν δεν είχαμε αυτη τη τρέλα τιμων

θα μιλούσαμε διαφορετικά.

Θα είχαμε περίπου στα 300, 8700κ, 379 9700κ, 489 9900Κ

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, icy20 said:

Λογικα οταν υπαρξει πληρης υποστηριξη στα παντα σε keyb/mouse θα αλλαξω σε κονσολα. Εκει μας καταντησαν...

 Sorry κιολας αλλα δεν χρειαζεσαι high end cpus και gpus για να παρεις το framerate και την ποιοτητα απεικόνισης που αποδιδει μια κονσολα.

Κανεις την δουλεια σου με πολυ πολυ λιγοτερα λεφτα.

Απλα πρεπει να συμβιβαστεις και να κανεις υποχωρησεις.

Δεν σου παει η καρδια να κανεις υποχωρήσεις?Πουλα νεφρο και αγοραζε

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

Λογικα οταν υπαρξει πληρης υποστηριξη στα παντα σε keyb/mouse θα αλλαξω σε κονσολα. Εκει μας καταντησαν...

 

https://www.theverge.com/2018/9/25/17903312/microsoft-xbox-one-keyboard-mouse-support-razer-features

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

Γιατι ειναι supported σε ολα τα games keyb/mouse? Αν ηθελα να παιξω ας πουμε need for speed με keyboard θα γινοταν?

Δεν έχω ιδέα.

Δεν έχω Xbox αλλά εάν συμβεί αυτό που γράφεις θα πάρω ένα για να "παίξω" λίγο μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις που η intel, επειδή χάνει (αν και μένει να φανεί αυτό) το performance crown, προτιμά να μας βάλει σε διαδικασία να μην ασχοληθούμε ξανά με το pc, παρά να κερδίσει εκ νέου την πρώτη θέση.

Αφού χάσαμε, κάψτε όλα τα σιτηρά και ας πεινάσουμε κι εμείς κι αυτοί (amd+gamers). 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, jax7480 said:

 

Γιατί είσαι μαζόχα και θέλεις να το κάνεις αυτό;

 

Μια ζωη ετσι επαιζα ραλακια arcade και παντα ημουν καλυτερος με keyb παρα με gamepad...

ΥΓ ειμαι και λιγο ανωμαλος βεβαια ?

8 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Κοίτα να δεις που η intel, επειδή χάνει (αν και μένει να φανεί αυτό) το performance crown, προτιμά να μας βάλει σε διαδικασία να μην ασχοληθούμε ξανά με το pc, παρά να κερδίσει εκ νέου την πρώτη θέση.

Αφού χάσαμε, κάψτε όλα τα σιτηρά και ας πεινάσουμε κι εμείς κι αυτοί (amd+gamers). 

Γιατι ποτε εχασε το perf crown στο gaming ρε Γιωργο? Επειδη δεν το εχασε προφανως ποτε κανει οτι γουσταρει και μας σκιζει...

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Λέω οτι φαίνεται να το χάνει (μένει ν' αποδειχθεί). Ό,τι πιούμε, ό,τι φάμε κι ό,τι αρπάξει ο πισινός μας η όλη κατάσταση.

Εσύ, δηλαδή, βλέπεις την Intel να πηγαίνει μακριά με την υπάρχουσα αρχιτεκτονική;

Αν βγάλει 10πύρηνο cpu, θα πρέπει να σου δίνει δώρο και μια φιάλη υγρού αζώτου ή να σου λέει ''αγόρασέ τον και μην διανοηθείς να τον κάνεις oc''.

Α, περίμενε να δούμε και τα επίσημα benchmarks, γιατί κάτι μου λέει ότι χρεώνει 250 ευρώ παραπάνω για 15% διάφορες. Να το βράσω αυτό το performance crown.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, icy20 said:

ΥΓ ειμαι και λιγο ανωμαλος βεβαια ?

?

το θέμα μου είναι οτι δεν εχω τα λεφτά να παω σε καινούργια πλατφόρμα (9900κ+ζ390) και η "παλιά" πλατφόρμα (8700Κ+ζ390) ακρίβυνε οπότε ούτε σε παλια μπορώ να πάω. Αυτ(ι)ά....τι άλλα; καλά;

 

Link to comment
Share on other sites

Χτύπημα κάτω απ' τη ζώνη στον σύντροφο Μάριο; Αιδώς.

Πήγαινε σε amd (είπα τέτοιο πράγμα σε intel νημα; Να κλειδώσει παρακαλώ).

Σπύρο, ή θα κάνεις την καρδιά σου πέτρα και θα πας σε 2nd hand 8700k-8600k και μια αξιοπρεπή mobo (στα 150 περίπου) ή θα πας σε ryzen (2600x). 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν κ μπορω να διαθεσω το (σχεδον) ενα χιλιαρικο για 9900Κ κ μια καλη z390 αποφασισα τελικα να μην το κανω.

(τις αστειες τιμες του 8700κ δεν θα τις αναφερω καν)

 

Τους λογους τους εχουμε αναλυσει πολλακις εδω μεσα κ σε αλλα νηματα.

 

Κατα 99% 2700x με μια καλη Χ470 για φετος - στα 5μιση κατοσταρικα(μνημες εχω). Παιζει κ το σεναριο απλα να κατσω στα αυγα μου με τον 7700κ

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Intel Core i5-9600K 6 Core/6 Thread CPU Overclocking Performance Benchmarks Leak Out – Achieves 5.2 GHz on High-End Air Cooler

 

stock                                                                                                                            oc

Intel-Core-i5-9600K-CPU-Benchmarks_3-1480x833.png                   Intel-Core-i5-9600K-CPU-Benchmarks_OC_2-1480x833.png

 

Intel-Core-i5-9600K-CPU-Benchmarks_4-1480x833.png                  Intel-Core-i5-9600K-CPU-Benchmarks_OC_1-1480x833.png

 

 

video link (αν ξέρετε κινέζικα :hehe:) → https://www.bilibili.com/video/av33845261

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.