Jump to content



INTEL 9th GENERATION CPUs & Motherboards


Recommended Posts

23 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Βάλτε λίγο χρώμα, ρε, στη ζωή σας

Ποσο χρωμα πχια...απομενει μονο να βγαλουν gaming σλιπακια με rgb που θα αναβοσβηνουν στο ρυθμο που πέρδεσαι :hehe:

 

Δεν νομιζω να εχει μεινει κατι αλλο στο χωρο του "gaming" που να μην εχουν βαλει rgb

 

Και συγγνωμη για το off-topic :)

 

 

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Lazy Dog said:

Δεν νομιζω να εχει μεινει κατι αλλο στο χωρο του "gaming" που να μην εχουν βαλει rgb

 

RGB κουτι. Αποκλειστικα φτιαγμενο απο rgb με ενα σκελετο απο αλουμινιο.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

MSI’s Z390 MEG GODLIKE, MPG GAMING Pro Carbon, MPG Edge leaked

 

MSI MEG Z390 GODLIKE

Παράθεση
  • M.2 expander card 
  • streaming card

The Z390 GODLIKE has four PCIe x16 slots and three M.2 slots (up to five with expander card) with their own heatsinks... is in E-ATX form factor.

MSI-MEG-Z390-GODLIKE-.jpg

 

MPG Z390 Gaming Pro Carbon AC                                                          MSI MPG Z390I Gaming Edge AC                                        MSI MAG Z390 Tomahawk

MSI-MPG-Z390-GAMING-PRO-CARBON-AC.jpg    MSI-Z390I-Gaming-Edge-MPG.jpg  MSI-MAG-Z390-Tomahawk-1000x603.jpg

........

.......

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, pnick said:

Msi z390 godlike, 9900k, 64gb 3200/c14.... Ζητάω πολλά; ?

 

Εσυ οχι, αυτοι ναι :hehe:

 

(κ γω κατι παρομοιo θελω αλλά δεν με χαλανε κ 16gb @3600) :)

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Lazy Dog said:

Εσυ οχι, αυτοι ναι :hehe:

?

Εγώ έβαλα 3200 γιατί θέλω σταθερότητα (και καλά...). Δεν βαριέσαι. Φάτε μάτια ψάρια και κοιλιά περίδρομο...

Έγινε επεξεργασία από pnick
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει απο οτι φαινεται ο ανταγωνισμος εδω λειτουργησε κ δεν προκειται(απο οτι λεγεται & γραφεται τουλαχιστον)να δουμε διαστημικες τιμες στις CPU. Για τις MB τωρα δεν βαζω το χερι μου στη φωτια...ουτε για τις μνημες...ιδωμεν

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lazy Dog said:

Ενταξει απο οτι φαινεται ο ανταγωνισμος εδω λειτουργησε κ δεν προκειται(απο οτι λεγεται & γραφεται τουλαχιστον)να δουμε διαστημικες τιμες στις CPU.

 

Εδω πηρε 80€ ο 8700k νομιζεις ο 9900k (8c/16t ultimate power yeah i9 mathafaka) θα εχει λιγοτερο απο 500€ στην αρχη;  :hehe:

Πιο πιθανο ειναι να πεσουν οι τιμες των ram λογο μικροτερης ζητησης και οτι σε κανενα 6μηνο ερχονται online τα κινεζικα state-owned fabs (και οι κινεζοι θα πανε για max marketshare και οχι max profit margin αρχικα).

Έγινε επεξεργασία από narta
  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να δούμε διαστημικές τιμές. Προβλήματα παραγωγής 14nm. Έλλειψη στοκ. 500αρικο ο 8700K. O 9900k πιθανότερα imo 650, αν δεν λυθούν σύντομα τα προβλήματα. 

 

Ο 2800X έρχεται σύντομα να τρολάρει λίγο, πριν τα zen2.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι πήρα όσο πήρα τον 8700Κ 1.5 μήνα πριν (hint: καινούριο και όχι στην κανονική του τιμή), μου φαίνεται πως ήταν VFM deal :hehe: Βλέπω το πως εκτοξεύθηκε ξαφνικά η τιμή του και δεν μπορώ να το πιστέψω! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με αυτες τις τιμες με βλεπω να το γυριζω σε AMD...μπορει να χασω λιγο στα παιχνιδια αλλά οι τιμες πλησιαζουν αστεια νουμερα στην μπλε μερια...

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβεις η mobo+cpu της υπογραφής, βγήκαν φτηνότερα από 2700Χ και Χ470 (με δικά μου στάνταρ στη μητρική πάντως και..ιδιοτροπίες )... Αλλιώς και εγώ σε AMD θα πήγαινα. Και πόσο θα έχανα δηλαδή στα games? Σιγά... 

Ενιγουέι, ας περιμένουμε να δούμε πού θα κατασταλάξουν οι τιμές μετά από λίγο καιρό... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 27 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Δηλαδή EOL σε λιγότερο από 1 χρόνο; Seriously? 5 Οκτώβρη είχε κυκλοφορήσει.

1 χρόνο και κάτι μέρες :bleh: (γύρω στις 19 Οκτώβρη είναι το launch για τους 9x00k, άλλου έχω διαβάσει για 1η Οκτώβρη)

Εδώ γυρίζει στα 22nm στην παραγωγή chipset για να μπορέσει να κατασκευάσει

περισσότερους επεξεργαστές.

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

Πέραν των προβλημάτων παραγωγής, η ύπαρξη του 8700K με τα 12 threads σε τιμές παρόμοιες ή και υψηλότερες του 9700Κ θα δημιουργήσει το λιγότερο απορία σε πολλούς καταναλωτές. Πως ένα μοντέλο της σειράς 8000, είναι ακριβότερο από το αντίστοιχο της σειράς 9000; Και πως έχει περισσότερα threads από το νέο μοντέλο;

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.