Jump to content



- AMD "Navi" and "Vega2"( Radeon VII GPU, Q1 2019) - φήμες, πληροφορίες κτλ..


Recommended Posts

Ναι, το διαδίκτυο δίνει πλέον την δυνατότητα στον οποιονδήποτε να γίνει γνωστός ή να επιχειρήσει να βγάλει σχετικά ξεκούραστα πολλά λεφτά. Και βέβαια ένας απλός reviewer δεν έχει την δύναμη ενός μεγάλου δημοσιογραφικού οργανισμού για παράδειγμα, που και αυτοί χρηματίζονται, οπότε είναι εύκολος στόχος για μεγάλες εταιρίες με μπόλικο χρήμα στην άκρη και πολύ περισσότερο μια έντονη ανάγκη να το σπαταλήσουν αυτό για την προώθησή τους.

Link to comment
Share on other sites

Αν και βασικά δεν ξέρω αν αξίζει, σήμερα έβλεπα ένα vid που σύγκρινε "RDNA's Massive Leap Over GCN in UE4" βασικά σχολίαζε τα αποτελέσματα σε fps του The outer worlds και καλά ότι οι GCN δεν πάνε βήμα -πιθανότατα λόγο κακής υποστήριξης από πλευράς game developer- στην Unreal engine 4 ή κάτι τέτοιο, οπότε εξαρτάτε πότε θα βγει η 5600/5500 (δεν θυμάμαι το όνομα) και σε τι τιμή.

Link to comment
Share on other sites

^^ εγώ πήρα στον μπαπμπά μου μια rx 580 4gb στα ~ 138 ευρώ για να τον αναβαθμίσω από την rx 560 ! win win

 

 

15 minutes ago, Havic said:

Αν και βασικά δεν ξέρω αν αξίζει, σήμερα έβλεπα ένα vid που σύγκρινε "RDNA's Massive Leap Over GCN in UE4" βασικά σχολίαζε τα αποτελέσματα σε fps του The outer worlds και καλά ότι οι GCN δεν πάνε βήμα -πιθανότατα λόγο κακής υποστήριξης από πλευράς game developer- στην Unreal engine 4 ή κάτι τέτοιο, οπότε εξαρτάτε πότε θα βγει η 5600/5500 (δεν θυμάμαι το όνομα) και σε τι τιμή.

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό ήταν, γενικά με ενοχλεί λίγο ο τύπος ο τρόπος που κάνει τα video και ότι μιλάει για πάντα για κάτι που παίρνει 3 λεπτά αλλά οκ δεν είναι κακό να έχεις άλλη μια γνώμη, αυτό με την UE δεν το είχα συνειδητοποιήσει, βέβαια δεν έψαξα να δω αν γίνεται και σε άλλα game -άρα είναι γενικό- ή μόνο στο συγκεκριμένο game.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Havic said:

Ναι αυτό ήταν, γενικά με ενοχλεί λίγο ο τύπος ο τρόπος που κάνει τα video και ότι μιλάει για πάντα για κάτι που παίρνει 3 λεπτά αλλά οκ δεν είναι κακό να έχεις άλλη μια γνώμη, αυτό με την UE δεν το είχα συνειδητοποιήσει, βέβαια δεν έψαξα να δω αν γίνεται και σε άλλα game -άρα είναι γενικό- ή μόνο στο συγκεκριμένο game.

 

γενικά υπάρχουν πράγματα και benchmarks που ευνοούν την Nvidia για κάποιο λόγο κλπ ...

Όταν με το καλό βγει το ps5 απλά θα το παίρνεις και θα κοτσάρεις ένα πληκτρολόγιο και ποντίκι για τα fps και δίπλα/ απο κάτω του θα έχεις το super duper amd pc με 128CORES και με μια rx 560 ίσα ίσα για να βλέπεις εικόνα στα monitor ?

Link to comment
Share on other sites

https://www.techpowerup.com/260696/xfx-revises-rx-5700-xt-thicc-ii-cooler-offers-replacements-to-current-owners

 

Πολύ καλή φαίνεται η νέα extra extra thicc (3 ανεμιστήρες και καλύτερο σύστημα ψύξης).

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πλέον κάτοχος της RX 5700xt Nitro και θέλω να εγκαταστήσω drivers αλλά δεν είμαι σίγουρος πιο να επιλέξω.. Αυτό είναι το σωστό? bfdf9fe8bdb1afc252d929676049da7a.jpg

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εχω να κάνω μερικές ερωτήσεις για το Radeon software και το ReLive..Ελπίζω να ειναι στο σωστό τοπικ αυτο..

Έχω αρκετές απορίες για αν κ εχω χρόνια στην AMD δεν ασχολήθηκα ποτέ..Τώρα μια και πήρα την RX 5700 XT Nitro+ είπα να το ψάξω λίγο...έχει πολλές ρυθμίσεις μέσα κ εχω μπερδευτεί..Το WhattMan τι ειναι?

Θα ανεβάσω μερικές φώτο και θέλω να μ πείτε αν πρέπει να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις..

2019.11.10-02.39.png

2019.11.10-02.39_01.png

2019.11.10-02.40.png

2019.11.10-02.41.png

Έγινε επεξεργασία από Darap21
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Darap21 έγραψε:

Παίδες εχω να κάνω μερικές ερωτήσεις για το Radeon software και το ReLive..Ελπίζω να ειναι στο σωστό τοπικ αυτο..

Έχω αρκετές απορίες για αν κ εχω χρόνια στην AMD δεν ασχολήθηκα ποτέ..Τώρα μια και πήρα την RX 5700 XT Nitro+ είπα να το ψάξω λίγο...έχει πολλές ρυθμίσεις μέσα κ εχω μπερδευτεί..Το WhattMan τι ειναι?

Θα ανεβάσω μερικές φώτο και θέλω να μ πείτε αν πρέπει να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις..

2019.11.10-02.39.png

2019.11.10-02.39_01.png

2019.11.10-02.40.png

2019.11.10-02.41.png

Φτιαξε ένα προφιλ για τους ανεμστηρες και τιποτα άλλο.Εχω την ιδια, καλοριζικη!

 

Untitled4.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοιτουσα καποιες 5700ΧΤ στο amazon, και οι περισσοτερες απο αυτες ειχαν 1 αστερι στις κριτικες καθως οι χρηστες αντιμετωπιζαν σοβαρα προβληματα με αυτες.

Οι περισσοτεροι εγραφαν πως πρακτικα οι καρτες ειναι μη λειτουργικες λογω κακων οδηγων κ προβληματων σταθεροτητας.

 

Εχει κανεις εικονα με το τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.